Skip to content
Додому
Освіта


Андрій Гордєєв: «У 2019 році заплановано розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Херсонщині» Друк
Неділя, 03 лютого 2019, 09:44

З 2016 року в Україні реалізовується проект Благодійного Фонду Порошенка та Міністерства освіти і науки України щодо впровадження інклюзивної освіти, відповідно до якого діти з обмеженими можливостями мають право здобувати освіту в усіх навчальних закладах, а також отримувати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу в інклюзивно-ресурсних центрах. Ініціатором впровадження інклюзії в освіті стала Марина Порошенко, і на сьогодні вже 12 тисяч особливих дітей навчаються спільно зі своїми однолітками.

Підбиття підсумків трирічної роботи відбулося 25 січня у Києві під час Всеукраїнської конференції з інклюзивної освіти за участю Президента Петра Порошенка та першої леді Марини Порошенко. До заходу долучилися урядовці, директори інклюзивно-ресурсних центрів, представники благодійних фондів, організацій та голови облдержадміністрацій.

 
Високопільська школа долучається до робототехники Друк
Неділя, 03 лютого 2019, 09:08

У другому півріччі 2017 року Міністерство освіти та науки України (МОН) підписали меморандум з The LEGO Foundation, що з початком Нової Української Школи Lego-кабінети будуть однією із основних складових навчального процесу.

Для цього вже 2018 року МОН забезпечило перші класи базовими комплектами «Шість цеглинок» для кожного учня та «LegoPlayBox» (790 різних деталей) на клас.

Дитина фантазує, розвиває уяву, вивчає геометрію, вчиться розв’язувати задачу поетапно, тобто отримує STEM-освіту. Недаремно в країнах Європи, де реформи освіти пройшли раніше за нашу країну, таким методикам надається багато уваги.

STEM розшифровується як Science (наука), Technology (технології), Engineering (інженерія) та Mathematics (математика), тобто поєднання цих дисциплін в єдиний комплекс. І урок в такому випадку побудований не навколо вчителя, а навколо якогось завдання, яке потрібно вирішити. Тобто учні вчаться самостійно отримувати знання під менторством вчителя, а не бути споживачами готових знань.

Основні чотири завдання STEM-освіти:

1. Поєднання з реальним часом (будь-яка теорія пояснюється на прикладі механізму, що вже знайомий учням).
2. Створення проекту (кожне завдання можна відтворити в моделі, причому одне завдання може мати різні моделі).
3. Обговорення завдань, шляхів їх вирішення, знаходження істини через дискусію.
4. Удосконалення (після створення конструкції дається нове, для остаточного закріплення вивченого матеріалу).

 
Закон про протидію булінгу підписано Президентом України Друк
Неділя, 03 лютого 2019, 09:06

Президент України Петро Порошенко 16 січня 2019 року підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу»

Таким чином зміни стосуються перш за все захисту дітей в освітньому середовищі.

Закон надає визначення булінгу:
Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 
Нова українська школа - від старту до успіху! Друк
П'ятниця, 31 серпня 2018, 05:10

Новий 2018/19 навчальний рік – визначний для освіти України. Розпочинається повномасштабне впровадження реформи Нової української школи та перехід закладів загальної середньої освіти на 12-річний термін навчання. Доступність та якість – це два ключові орієнтири, яких маємо досягти в рамках започаткованої освіти, – розпочав роботу серпневої  педагогічної конференції селищний голова Руслан Застава. Кращих педагогів ОТГ відзначено нагородами обласного рівня: Віру Вітвіцьку, директора  КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів» –  Почесною грамотою голови обласної державної адміністрації; Нелю Бец, вчителя початкових класів  КЗ «Малошестірнянський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» та Любов Дармостук, вчителя математики КЗ «Нововознесенський  НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» – Подяками голови обласної державної адміністрації; Людмилу Колеснік, вчителя зарубіжної літератури  КЗ «Малошестірнянський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» – Почесною грамотою директора департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації.

Продовжила роботу конференції Ольга Іващенко, начальник відділу соціальної інфраструктури Високопільської селищної ради, яка наголосила, що Нова українська школа  - ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Її головна мета – створити школу, в якій приємно буде навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувалося, а й вміння застосовувати їх у житті. Це школа до якої приємно ходити учням. Істотні зміни відбудуться для учнів, вчителів, адміністрацій навчальних закладів та батьків. Треба зробити школу відкритою, цікавою, сучасною.

До розмови долучилися директори закладів освіти Віра Вітвіцька, Вікторія Рогова, Лілія Ганжа, Олена Старченко.

Педагогів привітали зі святом вихованці КЗ «Високопільський центр дитячої та юнацької творчості» та артисти КЗ «Високопільський центр культури і дозвілля».

 
Конкурсна пропозиція для створення опорної школи на базі Високопільської ЗОШ Друк
Середа, 30 травня 2018, 15:11

Проект опорного закладу загальної середньої освіти.

КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Керівник закладу: Вітвіцька В.М.

Проблема закладу: «Удосконалення педагогічної майстерності – важливий чинник креативної освіти для розвитку інноваційної особистості в умовах імплементації нового освітнього простору »

Адреса: 74 000 Херсонська область смт Високопілля вул. Гагаріня 3.

Структура освітнього округу: Опорний заклад – КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Філії опорного закладу: - КЗ « Малошестірнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» НВК - дитячий садок», КЗ «Нововознесенський НВК «Загальноосвітня школа І – ІІ ступенів-дитячий садок» та КЗ «Потемкінський НВК «Загальноосавтня школа І ступеня – дитячий садок».

Провідна ідея : Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному  процесі сільського закладу освіти для забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Актуальність: Ті реформування, що відбуваються в системі освіти зумовлюють вдосконалення навчального процесу – першої суспільно-значущої діяльності здобувачів освіти. Сьогодні якісне викладання предметів не можливе без використання засобів і можливостей, які надають інформаційно-комунікаційні технології. Діяльність закладу загальної середньої освіти направлена на вирішення проблем, які виникають під час використання ІКТ в навчально-виховному процесі:

-       Надати вільний доступ до швидкісного Інтернету до кожного навчального класу;

-       Надати вільний доступ здобувачам освіти до Wi-Fi для використання його в навчально-проектній діяльності.

Основні напрямки та зміст діяльності:

-       узагальнення нормативно правового та науково-методичного забезпечення впровадження в освітній процес ІКТ;

-       удосконалення методичної системи навчання інформатики в профільній школі та позакласній роботі;

-        залучення коштів спонсорів для придбання ліцензійного програмного забезпечення;

-       висвітлення педагогічного передового досвіду на шкільному веб-сайті;

-       вдосконалення системи дистанційної освіти через хмарні технології та он-лайн навчання на «вимушених» канікулах.

Очікувані результати: приєднання закладу загальної середньої освіти до єдиного освітнього середовища та високоефективне використання здобувачами освіти та педагогами освітніх ресурсів.

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1576798
CьогодніCьогодні1230
ВчораВчора1801
На цьому тижніНа цьому тижні14919
У цьому місяціУ цьому місяці54188
З початкуЗ початку1576798

Besthosting


Найновіше