Skip to content
Додому Селищний голова Звіт перед громадою Звіт селищного голови за 2011 рік
Звіт селищного голови за 2011 рік Друк
Четвер, 12 січня 2012, 19:55

Шановні Високопільці, депутати, присутні!

В своєму звіті я ознайомлю Вас із роботою селищної ради та її виконавчого комітету в 2011 році та окреслю основні напрями роботи селищної ради в 2012 році.

В своїй роботі селищна рада та її виконавчий комітет керуються Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами і нормативними актами.

За звітний період було проведено 3 сесії в 2010 році та 11 сесій ради шостого скликання в 2011 році. Прийнято 302 рішення. До проведення пленарних засідань сесій готуються всі депутати в складі профільних постійних комісій і працівники апарату селищної ради. Постійні комісії селищної ради, попередньо на своїх засіданнях, ретельно розглядають  питання, що виносяться на розгляд ради, готують свої рекомендації та висновки, узгоджують проекти рішень.

Для підготовки питань на розгляд сесії постійно залучаються відповідні спеціалісти управлінь, відділів райдержадміністрації. Хочу додати, практика показує, що депутатам селищної ради потрібно інтенсивно братися за навчання, самостійно знайомитись із законодавчою базою, якою потрібно користуватись при розробці та прийнятті рішень.

Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються поквартально і проводяться щомісячно. Крім запланованих питань, розглядаються клопотання та подання підприємств, заяви громадян. В 2011 році проведено 12 засідань виконкому, прийнято 223 рішення, з них:

 • звільнено на 50% від оплати за відвідування дитиною дитячого садка – 23 сім’ї;
 • виплата коштів на поховання померлих безробітних – 17 осіб;
 • надано дозволів на оформлення права власності на об’єкти та реєстрацію самочинно збудованих будівель – 63 рішення;
 • дозволів на будівництво – 41 рішення;
 • розглянуто Проекти програм – 14 рішень;
 • погоджено режими роботи – 9 об’єктів;
 • інші рішення – 56.

Прийняті  рішення у  разі  необхідності  доводились  до відома населення,  підприємств, установ, організацій,  підприємців,  на  вимогу  громадян   надані  копії відповідних  рішень,  а  також  копії  рішень  доведені  до  виконавців  для  здійснення контролю.

Підготовлено 138 розпоряджень селищного голови по основній діяльності, 73 з особового складу.

Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян. за 2011 рік до селищної ради всього звернулось 614 громадян, з них: на особистому прийомі 420, поштою 194, в середньому 2-3 звернення щодня. Основними питаннями у зверненнях громадян залишаються питання: які виникають при оформленні - переоформленні права власності на майно та земельні ділянки, визначення меж земельних ділянок, надання дозволів на будівництво та перебудову, узаконення самовільно побудованих об’єктів, видача свідоцтв про право власності на житло та господарські будівлі, розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг. Спеціалістами  селищної ради  на  чолі  із  селищним  головою  проведено   22 зустрічі та сходи  громадян, на яких розглядались питання : створення ОСББ, водопостачання,  освітлення вулиць,  благоустрою,  забезпечення  належного  санітарного  порядку  на  території  селищної  ради, земельні питання.  Всі  звернення  та  заяви  громадян,  підприємств,  установ,  організацій  та підприємців   розглядались та по них   вживалися  дієві  заходи , виходячи  із  можливостей  селищної  ради. На всі звернення надано відповіді, або прийняті відповідні рішення.

Значною залишається кількість виданих довідок. В 2011 році видано 2236 довідок про всі види допомог, склад сім’ї та місце проживання, 1123 довідок про наявність земельних ділянок, 377 довідок для оформлення субсидій, в середньому це становить 15 довідок щодня.

При селищній раді працює адміністративна комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. В 2011 році було проведено 6 засідань адміністративної комісії, та прийнято 20 рішень. Основними порушеннями, які розглядала комісія є порушення Правил благоустрою населеного пункту – 6 протоколів, порушення правил торгівлі в тому числі алкогольними та тютюновими виробами – 9 протоколів.

Виконавчим комітетом прийняте рішення по обмеженню продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території селища Високопілля, але недостатньо контролюється його виконання.

На сьогоднішній день громадська активність жителів селища дуже низька, адже проблеми побутового характеру, фінансові проблеми, негативно впливають на активність наших жителів. Тому на жаль не вирішується питання відновлення роботи вуличних комітетів.

На протязі 2009-2011 років в селищі Високопілля було створено шість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Проведено 12 зустрічей та сходів громадян з метою роз’яснення процедури та необхідності створення ОСББ. Проблемним питанням залишається утримання багатоквартирних будинків та прилеглої території  в належному санітарному стані.

На території селищної ради створено і діє громадське формування по охороні громадського порядку в складі 13 чоловік, голова Борис А.М. Основу формування складають козаки громадського об'єднання "Січеславське Козацтво Запорізьке". Розроблено статут та затверджені графіки чергування членів формування. Члени формування виходять на чергування, але іноді допускають зриви. Однією із причин такого відношення до цієї справи є практична відсутність матеріального заохочення членів таких громадських формувань. Районний відділ внутрішніх справ (міліція) в недостатній мірі співпрацює із громадським формуванням.

Виконання Програми соціально-економічного розвитку селища тісно пов’язане із виконанням селищного бюджету.  Дохідна частина селищного бюджету 2011 року виконана в обсязі 2,978 млн. грн. при плані 2,875 млн. грн., що складає 103,58%. Дохідна частина бюджету збільшена на 406 тис. грн. відносно рівня 2010 року.  Наявні ресурси бюджету 2011 року в основному спрямовувались на захищені видатки (заробітна плата, енергоносії, харчування), але ми змогли зробити деякі роботи з ремонту об’єктів комунальної власності. Звичайно не всі наші плани і задуми були реалізовані, але ми намагались виконати  накреслені плани, щодо розвитку території.

Мережею вуличного освітлення охоплено селище Високопілля та село Потьомкине. На жаль відсоток освітленості вулиць залишається дуже низьким. На даний час діють 51 світлоточка. На оплату електроенергії, використаної на вуличне освітлення, витрачено 47 тис. грн. В 2011 році замінено 10 ламп типу ДРЛ на економічні лампи, встановлено три електронні таймери включення освітлення. Заплановано підключення вуличного освітлення на вулицях Леніна, Південна, Червоноармійська (від центру до залізничного переїзду).

За кошти селищного бюджету було проведено роботи з ямкового ремонту центральної вулиці села Тополине на суму 6,7тис.грн., закуплено та встановлено дорожні знаки, які обмежують рух вантажного транспорту вулицями селища, на суму 8,1 тис.грн. За рахунок Державного бюджету , загалом на суму 330 тис.грн, відновлено асфальтове покриття вулиці Ювілейної селища Високопілля та відремонтовано часина щебеневої дороги від провулку Шкільного до вул. Пушкіна.

Один з найбільших напрямків роботи селищної ради по об’єму і по кількості вкладених в нього коштів (101 тис.грн.) є благоустрій населеного пункту. Всього в 2011 році ми використали 49,5 тис.грн. на вивезення сміття, прибирання та обкіс бур’янів на вулицях та населених пунктів селищної ради, на утримання та ремонт об’єктів благоустрою. Виконувались роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Для роботи дренажної станції витрачено 15,9 тис.грн., це витрати на електроенергію та обладнання вузлу обліку на трансформаторній підстанції, відповідно до діючих вимог.

В 2011 році створено комунальне підприємство „Високопільський комунсервіс”, основною метою, якого є надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Підприємством отримані всі дозвільні документи (ліцензія, дозвіл на спеціальне водокористування). Розроблено та затверджено нові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. В штаті підприємства працює 6 чоловік. Заборгованості з виплати заробітної плати та енергоносії немає. Підприємство обслуговує дві артезіанські свердловини. До мережі водопостачання та водовідведення підключено 469 абонентів. Розглядається можливість розширення мережі по вул. Молодіжної та пров. Шкільному. В найближчих планах підприємства надання послуг з вивозу побутового сміття від установ, організацій та населення селища.

На жаль мережа водовідведення майже повністю фізично зношена. Постійні пориви та аварії на трубопроводах віднімають багато часу та ресурсів підприємства. Тому виникає необхідність заміни/реконструкції діючої каналізаційної системи, а також будівництво очисних споруд. Проект на будівництво очисних споруд виготовлений, але роботи з будівництва вимагають значних коштів (біля 5 млн. грн.). В вирішенні цих питань селищній раді допомагає районна державна адміністрація, намагаючись задіяти ресурси обласного та державного бюджетів.

Також потребує виготовлення документація з оптимізації мереж водопостачання селища. Все це пов’язано із кричущою проблемою питної води, яка на сьогодні стоїть на першочерговому порядку вирішення. За деякими показниками вода в наших колодязях перевищує всі допустимі норми і може вважатись придатною лише для технічних цілей. Підвезення питної води в селищі здійснює приватний підприємець Оліфірович І.І. В цьому ж році за сприянням селищного голови він почав підвозити питну воду мешканцям села Князівка.

На утримання Високопільського та Князівського дитячих садків, Потьомкінської школи-сад в 2011році було використано:

 • 1483,6 тис.грн. на виплату заробітної плати та нарахування;
 • 248,8 тис.грн. на харчування;
 • 5,6 тис.грн. на оздоровлення дітей;
 • 63 тис.грн. на заміну віконних блоків на металопластикові в Високопільському садку, також замінено 4 вхідні двері;
 • 4,5 тис.грн. на ремонт приміщень;

Ремонт приміщень зроблено силами працівників дитячих закладів з допомогою батьків.

В 8 групах та 4 класах дитячих закладів селищної ради виховуються та навчаються 201 дитина. Сьогодні виникає проблема створення ще однієї групи в Високопільському дитячому садку. Черга складає близько 40 дітей, бажаючих відвідувати заклад.

Галузь культури представляють 3 клубних (села Тополине, Князівка, Потьомкине) та 2 бібліотечні установи (Князівка, Потьомкіне), Високопільський СБК. Заклади культури брали участь в районних заходах, фестивалях та конкурсах, організовували концертні програми до святкування державних свят.

На косметичний ремонт приміщень закладів культури витрачено 2,4 тис.грн.

Селищною радою, спільно із спонсорами,  організовано отримання категорійними дітьми  близько 240 „солодких подарунків” до Дня інваліда та Нового Року, на загальну суму 5 тис.грн.

Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельні відносини. Продовжується приватизація земельних ділянок громадянами. Отримали державні акти на право власності на землю 17 чоловік. Проводиться робота з перегляду ставок орендної плати за землю в сторону збільшення. В 2011 році замовлено виготовлення документації з інвентаризації земель, грошової оцінки землі в межах селища, уточнення меж селища. Роботи проводить МПП „Агро-Експерт”, керівник Карпенко С.М.

Декілька слів про демографічну ситуацію в селищі. Станом на 01 січня 2012р. на території селищної ради проживають 5368 чоловік, з них:

 • в смт Високопілля        - 4413;
 • в с. Потьомкіне            - 427;
 • в с. Князівка                 - 380;
 • в с. Тополине               - 148.

Для порівняння на кінець 2010 року населення селищної ради складалось з 5392 чоловік.  Нажаль зараз статистика невтішна іде постійне зменшення населення, кількість померлих, перевищує народжуваність, так в 2011 році народилося 63, а померло 96 чоловік.

Станом на 01.01.2012 року 135 жителів селищної ради мають статус безробітних. Для проведення громадських робіт з благоустрою, соціального обслуговування, підтримання громадського порядку в селищній раді були створені додаткові тимчасові робочі місця на яких були задіяні 23 безробітні особи.

На території населених пунктів селищної ради проводились традиційні „чисті четверги” та суботники.   Завдяки зусиллям апарату ради, депутатів, працівників бюджетної сфери та громадян очищені від сміття вулиці, прилеглі лісополоси, узбіччя доріг, кладовища, побіловані бордюри, дерева та автобусні зупинки. Відповідний санітарний стан підтримувався на протязі року. Щиро дякую всім, хто приймав участь в цих роботах.

Рішенням від 30 серпня  2011  року №206 сесії селищної ради у складі спеціального фонду селищного бюджету утворено цільовий фонд розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Високопільської селищної ради. Одним з напрямків використання коштів фонду є створення місць відпочинку для населення в паркових зонах населених пунктів селищної ради та інші видатки, пов'язані з утриманням, експлуатацією, капітальним ремонтом цих об'єктів. Тому маємо велике бажання створити зону відпочинку з дитячим майданчиком для Високопільців в сквері ім. Б. Хмельницького, що знаходиться за районним будинком культури. До фонду вже залучено майже 9 тис.грн.

Завдяки співпраці працівників ДАІ та "шерифів" на новому майданчику в районі ринку організовано торгівлю овочами та фруктами, що дало змогу розгрузити проїжджу частину вулиці Вокзальної у базарні дні.

В 2011 році викликалось на призов до військової служби 111 чоловік. До лав Української Армії на строкову службу призвано 6 чоловік та 1 на контрактну. Отримали відстрочку 87 чоловік. В 2012 році планується приписати  до Високопільської призовної дільниці 29 чоловік призовників по Високопільській селищній раді.

В звітному році селищним головою особисто створено та підтримується офіційний  сайт Високопільської селищної ради
http://kronau.in.ua
на якому висвітлюються оголошення, новини, основні події селищної ради та її громади, рішення ради та її виконавчого комітету.  Щодня сайт відвідують майже 100 користувачів Інтернету. Закликаю всіх небайдужих прийняти участь в цьому проекті. Надавайте цікаві статті, інформацію, історичні нариси, фотографії.

Пропоную спільно вирішувати всі проблеми, які в нас є, але це можливо лише тоді коли кожен з нас буде відноситись до свого селища та села в цілому як до своєї домівки. Ми завжди настроєні на плідну співпрацю та на діалог з усіма хто бажає щось зробити для себе і свого населеного пункту.

Дякую всім за допомогу і підтримку, тісну співпрацю.

 

Високопільський селищний голова                            Р.М. Застава

 

Додати коментар


 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1404240
CьогодніCьогодні951
ВчораВчора1116
На цьому тижніНа цьому тижні5558
У цьому місяціУ цьому місяці15194
З початкуЗ початку1404240

Besthosting


Найновіше