Skip to content
Додому Територія (знайомство) Благоустрій Звернення до депутатів селищної ради
Звернення до депутатів селищної ради Друк
Понеділок, 20 квітня 2015, 05:31

Сесії Високопільської
селищної ради

Шановні депутати!

Кожному з нас відомо, що стан благоустрою в селищі Високопілля не витримує критики. Першим питанням, яке порушується на сходах та зустрічах з односельцями – це сміття та поводження з побутовими відходами. Посадки, узбіччя доріг, дренажні та зливові канали, кладовища, садиби  без власників засипані людським сміттям. Трапляються випадки коли люди смітять навіть посеред вулиці або біля своєї багатоповерхівки. Чомусь склалася загальнолюдська думка, що винна в цьому лише селищна рада та фінансова відповідальність покладена також лише на неї. Десятки тисяч гривень селищна рада вивозить на сміттєзвалище  разом із „побутовим непотребом” щороку! Повторюю десятки тисяч! В той же час ми обурюємося, що батьки вихованців за власний кошт роблять ремонти в дитячому садочку, купляють приладдя, іграшки та ігрове обладнання. Чому ж „сміттєві кошти” не повернути у садочок? Що для цього потрібно? На мою думку лише одне – щоб кожен мешканець платив за вивіз свого сміття на сміттєзвалище. Але й селищна рада не залишиться осторонь та буде організовувати роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Вже двічі селищна рада намагалась організувати централізований вивіз сміття. Двічі невдало.

Першого разу це був приватний підприємець – Славко Гладкий. Власна ініціатива, власні кошти, власні зобов’язання та наприкінці власні борги. Можна його клясти та лаяти, але потрібно віддати належне цій людині, яка вперше в новітній історії селища самостійно намагалась вирішити одну з найважливіших екологічних проблем селища. На жаль Славко так і не спромігся заключити необхідну кількість договорів, для того щоб „сміттєва справа” була економічно виправдана. По тих самих „граблях” пройшовся Високопільський комунгосп – це була друга спроба в 2013 році. Не допомогло навіть щоденне дотримання  графіку перевезень. З 1400 помешкань, договори підписали лише шість десятків. Крім того особливо „винахідливі” (в більшості випадків  зовсім не бідні) громадяни, з метою економії власних коштів, підставляли свої сміттєві пакети до двору сусіда, який справно платить.

На жаль самоскид на самому повітрі не їздить та й працівники заробітну плату вимагають не „повітряну. Тому зароблених коштів не вистачило для продовження централізованого вивозу сміття. Не перекривали „сміттєві” видатки навіть доходи, отримані з послуг водопостачання та водовідведення. В результаті на комунальному підприємстві почала виникати заборгованість з виплати заробітної плати, що потягло за собою певні фінансові санкції. Добра справа черговий раз загинула.

Які важелі впливу на свідомість недбайливих громадян? Відповідь надали самі громадяни.          На минулорічних та останніх сходах громадян, проведених в цьому році, Високопільцями було висунуто вимогу – ШТРАФУВАТИ! Нажаль тільки удар по власній кишені змушує підходити до вирішення загально-селищної проблеми цивілізовано. Досвід інших громад свідчить про те, що покладати надію, в частині контролю за благоустроєм, лише на дільничного інспектора міліції не варто. Потрібна людина, яка підпорядкована раді, та наділена відповідними повноваженнями. Наразі існуюча структура та персональний склад не дозволяють вирішити це питання позитивно.

Враховуючи вищенаведене прошу Вас, шановні депутати, розглянути питання внесення змін до структури та загальної штатної чисельності апарату селищної ради шляхом введення посади інспектора з благоустрою, функціональними обов’язками якого буде контроль та нагляд за дотриманням санітарного стану та благоустрою території селищної ради. В тому числі передбачається складання актів, приписів і протоколів про адміністративні правопорушення, в порядку передбаченому чинним законодавством.

Селищний голова                  Р.М. Застава

 

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

2765057
CьогодніCьогодні964
ВчораВчора1830
На цьому тижніНа цьому тижні5711
У цьому місяціУ цьому місяці5711
З початкуЗ початку2765057

Besthosting


Найпопулярніші