Skip to content
Додому Новини селища УВАГА - СКАЗ
УВАГА - СКАЗ Друк
Четвер, 16 лютого 2012, 18:44

Шановні  громадяни!

УВАГА - СКАЗ!

В смт.Високопілля, Високопільської селищної ради зареєстроване захворювання на сказ. Скажена лисиця нанесла покуси домашній собаці.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим ураженням нервової системи і закінчується летально.

Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, в основному лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Такі зони розміщені, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю поселення лисиць.

 

Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Високопільській районній державній адміністрації з 14 лютого 2012 року на територію та мисливські угіддя Високопільської селищної ради, в зв’язку з оголошенням їх неблагополучними щодо сказу тварин, накладені карантинні обмеження.

Затверджений план заходів щодо ліквідації захворювання тварин на сказ.

Вогнищем сказу вважається не тільки місце виявлення джерела збудника інфекції (хворих на сказ тварин), але й навколишня територія, на яку можлива міграція диких тварин. Тому території Архангельської селищної ради та Малошестірнянської, Н.- Вознесенської, Н- Петрівської, Іванівської сільських рад вважаються загрозливими щодо сказу тварин.

З метою своєчасного виявлення та недопущення розповсюдження захворювання тварин на сказ власники тварин зобов’язані:

 • дотримуватись діючих правил утримання собак та котів;
 • попереджуйте дітей про небезпеку при наближенні до бродячих тварин (собак, котів) та інших хижаків;
 • надавати собак і котів для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу. А в зонах карантинного обмеження та в загрозливих зонах (Архангельська селищні ради та М.Шестірнянська, Н.Вознесенська, Н.Петрівська сільські ради) сприяти проведенню якісного обліку та вакцинації проти сказу усіх собак та котів;
 • про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі на захворювання тварин сказом негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста, який обслуговує відповідний населений пункт та негайно ізолювати таких тварин;
 • при покусах такими тваринами людини, негайно звертатися за допомогою до медичних працівників;
 • ізольовані собаки, коти та інші тварини, котрі покусали тварин чи людей, повинні бути карантиновані протягом 10 днів, ні в якому разі їх не можна знищувати.УВАГА - СКАЗ!

Ознаки сказу тварин: дратівливість, а згодом млявість, втрата уважності, тварина часто лягає, дивно стрибає, здригається у судомах, голос у неї стає хриплим. Такий стан часто змінюється депресією.

Найчастіше зараження людей відбувається від укусів хворих собак, які в оскаженілому стані можуть кусати беззвучно, не гавкаючи.
Інкубаційний період хвороби в людини після укусу може тривати від 10 днів до року.

Ознаки захворювання у людей: тягучі болі, сверблячка в ділянці укусу, хоч рана давно загоїлась, потім у хворого виникає відчуття жару, підвищення температури тіла, головний біль безпричинне хвилювання, безсоння (такий стан триває 1-3 дні). Після цього виникає стан збудження, що характеризується водобоязню, яка полягає в тому, що при спробі пити у хворого виникають судомні скорочення м'язів горла і гортані, дихання стає голосним і можлива короткочасна його зупинка. З'являються галюцинації. Іноді трапляються припадки буйства з агресивними діями. Через 2-3 дні збудження змінюється паралічем м'язів кінцівок, язика, обличчя, що в більшості випадків закінчується смертю.

Дії при укусах тварин:

 • промити рану мильною водою;
 • обробити рану настойкою йоду.

У будь-якому випадку слід негайно звернутись за допомогою до лікаря!

Будьте уважними і обережними!

 

ДЗ «Високопільська районна санепідстанція»

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Валюта

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

2895622
CьогодніCьогодні2943
ВчораВчора2968
На цьому тижніНа цьому тижні17694
У цьому місяціУ цьому місяці22414
З початкуЗ початку2895622

Besthosting


Найновіше

Найпопулярніші