Skip to content
Додому Громада ОСББ Енергоефективність та кредитування ОСББ
Енергоефективність та кредитування ОСББ Друк
Вівторок, 26 травня 2015, 03:46

На сьогоднішній день в Україні діє Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 – 2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року № 243 (далі – Програма), в рамках якої передбачено фінансування з державного бюджету енергоефективних та енергозберігаючих проектів.

Виконання заходів Програми у 2015 році заплановано здійснити за кошти Європейського Союзу, які надійшли за Угодою про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії».

З жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України започатковано програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 року № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження».

08 квітня Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року № 243 та від 17 жовтня 2011 року № 1056», яку спрямовано на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів та встановлення (заміни) котлів, окрім газових.

Реалізацію ініціатив Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України буде здійснено у співпраці з провідними державними банками: ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно-імпортний банк України» та ПАТ «Державний ощадбанк України».

Вимоги до позичальника ОСББ:

- Строк існування позичальника не менше 6 місяців;

- 70% власників квартир є членами ОСББ;

- 75% співвласників будинку на загальних зборах проголосували «ЗА» виконання проекту за рахунок кредиту;

- Рівень надходжень платежів ОСББ не менше 95%;

- Відсутність судових позовів до ОСББ та до голови правління ОСББ;

- Наявність діючого поточного рахунку в Банку, проведення всіх платежів через Банк;

- Наявність депозиту в Банку, розмір якого дорівнює 2-м місячним платежам

за кредитом.

 

Умови надання кредиту ОСББ

 

Строк кредиту

6 - 60 місяців

Валюта кредиту

Гривня

Спосіб надання

Перерахування на рахунок постачальника матеріалів / послуг

Власний внесок

Від 10%

Форма надання

Кредит/ невідновлювана кредитна лінія

Сума кредиту

Не більше 90% вартості проекту, але не більше 30 тис грн. на 1 квартиру в будинку.

Умови погашення

Ануїтет, списання з рахунку ОСББ в Банку, відстрочення погашення тіла перші 3 місяці, дострокове погашення без шрафних санкцій

Процентна ставка

25%

Комісійна винагорода

3 % від розміру кредиту/кредитного ліміту

Забезпечення

Депозит на рахунку в Банку, який дорівнює двом місячним платежам за кредитом

 

Цільове призначення кредиту

Оплата заходів з підвищення енергетичної ефективності та підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках, зокрема, але не виключно:

- заходи з утеплення:

придбання теплоізолюючих матеріалів та проведення робіт з термоізоляції зовнішніх стін багатоквартирного будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту;

придбання та встановлення двокамерних енергоефективних склопакетів у вікнах, які розташовані в місцях загального користування.

- система опалення/вентиляції:

облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів; придбання приладів обліку теплової енергії та води (гарячої та холодної), регуляторів теплового потоку за погодними умовами, включаючи вартість їх встановлення.

- інші заходи з підвищення енергетичної ефективності:

модернізація систем освітлення місць загального користування (зокрема, заміна електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення систем автоматичних вимикачів).

 

Для проведення роз’яснювальної роботи в частині економічних, технічних, та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК, в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України створено Call-центр, який працює з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів), тел. (044)2923257, e-mail: energoefect@saee.gov.ua.

 

Держенергоефективності розроблено енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла).

У разі заміни старого котла або встановлення нового за допомогою енергоефективного калькулятораможна зробити орієнтовний розрахунок витрат та термін окупності.

Крім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання «негазового» котла.

Алгоритм розрахунку містить певні припущення та середні значення показників за фактично реалізованими проектами.

Калькулятор розміщено в розділі «Пільгове кредитування для населення», файл «Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла» за наступним посиланням:

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia

 

 

 

 

 

 


Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1380119
CьогодніCьогодні107
ВчораВчора835
На цьому тижніНа цьому тижні942
У цьому місяціУ цьому місяці13661
З початкуЗ початку1380119

Besthosting


Найновіше

Найпопулярніші