Skip to content
Додому Новини селища Дайте напиться з «одинадцятого» водиці
Дайте напиться з «одинадцятого» водиці Друк
П'ятниця, 17 червня 2016, 05:07

Пригадалася перша коротенька публікація на сайті Високопільської селищної ради… Дослівно вона була такою: «Високопілля перемогло у конкурсному відборі пілотних проектів для відновлення інфраструктури водопостачання у сільській місцевості в рамках проекту USAID «Вода для агросектору». Перший крок зроблено. Селище буде з централізованим водопостачанням!» А поряд красувалася, ще нікому з високопільців в той час не відома, емблема проекту.

Було б суцільною брехнею сказати, що всі мешканці мікрорайону №11 в райцентрі заплескали в долоні в той час, коли довідалися про цю новину. Адже більшість не второпали про що саме йдеться мова, інша частина населення зі скептицизмом поставилася до новини, а невиправні песимісти зрадницьки зашепотіли попід ворітьми у сусідів, мовляв: «Так вам американці і дали грошики, держіть кишеню ширше». Як би то не було, а вже рівно за рік потому, спостерігаючи за розвитком подій та ходом справи, можемо з чистою совістю констатувати, що селищна рада спільно зі спеціалістами  Інституту розвитку аграрних ринків, що забезпечує реалізацію проекту USAID «Вода для агросектору», впевнено крокують до поставленої мети: відновлення водопостачання на вулицях мікрорайону №11 до 1 вересня 2016 року.

Станом на сьогодні вже можна втерти носа отим скептикам і інтриганам, що баламутили людей, відмовляючи їх від участі в проекті, адже роботи зроблено дійсно багацько. Прочищено свердловину і встановлено насос. Навіть воду на смак спробували. І за завіряннями «дегустаторів», якість та смак води на «одинадцятому» перевищую потьомкінську.

На сьогоднішній день вже прокладено поліетиленові труби водопостачання на вулицях Заводська, Заводська-2, Українська, Комсомольська, Жовтнева, Горького, Червоноармійська, Херсонська та Робоча. Розпочато земляні роботи на вулиці Першотравнева, а за тим будуть прокладатися труби і на вулиці Маяковського.

Вже облаштовано охоронну зону навколо артезіанської свердловини № 6-8 і змонтовано вузол обліку.

Одночасно ведуться роботи по спаюванню труб і сполученню вуличних водопроводів в єдину мережу, встановлення кранів на час аварійного відключення окремо взятої вулиці та встановлення пожежних гідрантів. Всього першим етапом проекту передбачено прокладання труби діаметром 160 мм протяжністю 1 км та 7 км труби діаметром 110 мм.

З приводу цього кореспондент газети «Високе поле» поспілкувалася з мешканцями мікрорайону №11 і поцікавилася, що вони думають з приводу інвестування в систему водопостачання селища іноземних коштів і чи задоволені перспективами в близькому майбутньому споживати смачну питну воду не виходячи з власної оселі.

На перше запитання майже всі співрозмовники  відповіли, що з острахом та недовірою ставляться до подібних капіталовкладень, адже побоюються зависоких щомісячних цін на ту саму воду. А Олександр Пилипенко, що проживає по вулиці Першотравнева, додав до нарікань сусідок ще й таке:

- Сьогодні дорожчає все. Буде дорожчати й щомісячна плата за кубометр води, яку будемо споживати. І це не є добре. Щодо інвестованих кимось «у нас» коштів… коли держава не гребує стояти з простягнутою рукою перед іноземними інвесторами, то чому б і нам не скористатися запропонованою фінансовою допомогою проекту USAID? Особисто я не люблю бути боржником, та коли вже самотужки не в змозі відновити водопостачання, то най «заграниця нам допоможе». А далі буде видно.

Мешканка вулиці Заводська Олена Мущицька озвучила трішечки іншу точку зору другої половини співрозмовників кореспондента:

- Б’ють – тікай, дають – бери. За кордоном практика інвестування та кредитування розповсюджена дуже широко. Тому вважаю, що правильно зробили очільники селища, взявши участь у конкурсі. На наше щастя, ці кошти дісталися нам. І добре, що буде питна вода в оселі. З нетерпінням чекаємо цієї гарної події.

Більшість опитаних жителів мікрорайону задоволені перспективою пити з-під крану добру воду. Одне «нарікання»: скоріше б!

Якщо не буде зволікань в роботі підрядчиків, якщо погода не заважатиме, якщо люди бажають самі собі благо і долучаться до робіт активно і вправно, то сподіваємося пригоститися в дворах односельців смачненькою прохолодною водичкою прямісінько з-під кранів на їхніх кухнях вже у вересні цього року. І з задоволенням порадіємо за них. А скептики та інтригани, дасть Бог, не заздритимуть, а просто змінять свою точку зору на протилежну і до своїх осель проведуть водицю.

Людмила КУКОВІНЕЦЬ

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Погода

 

Валюта

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

3088379
CьогодніCьогодні390
ВчораВчора640
На цьому тижніНа цьому тижні1724
У цьому місяціУ цьому місяці1030
З початкуЗ початку3088379

Besthosting


Найпопулярніші