Skip to content
Додому Спорт УСПІШНІ НАСТУПИ НА ШАХОВОМУ ФРОНТІ
УСПІШНІ НАСТУПИ НА ШАХОВОМУ ФРОНТІ Друк
Середа, 31 травня 2017, 06:11

Чи можна назвати шахи найпопулярнішим видом спорту в нашому районі? Мабуть ні, але для їх популяризації і самого розвитку найінтелектуальнішої гри серед населення робиться немало. Це яскравий приклад того, як при бажанні, об'єднавшись спільною метою, можна, мов цеглинка до цеглинки, будувати добру та корисну справу. Наші чергові звіти про події, які збирали за чорно-білими шахівницями прихильників цього виду спорту.

 

КУБОК ЛЮБИМІВКИ. В гостях як вдома.

Історія дружніх стосунків між шахістами нашого району та села Любимівки не така вже й древня. Налічує вона лише чотири роки.

Спочатку гості із сусіднього району несміливо, немов "у розвідку," навідувалися на наші турніри. А згодом повноцінно поповнили ряди Високопільської федерації шахів. А тому вони завжди серед постійних учасників наших змагань, на які ми їх із радістю та спортивною цікавістю запрошуємо. Мабуть і їм подобається організація турнірів. А два роки назад колеги із Любимівки вирішили і собі інвестувати ідею проведення подібних заходів у себе в селі. Вони навіть не приховують, що "вчаться по наших підручниках". Звичайно, що підтримка і участь у добрих справах друзів з нашої сторони їм теж гарантована!

 

Так і з'явилися у досить спортивному селі два шахових турніри. Восени тут проводиться Кубок пам'яті Віктора Винника та весною розігрується Кубок Любимівки. Без участі шахістів нашого району ці змагання важко уявити. В дебютних турнірах головні трофеї діставалися представникам Високопільщини. Кубок Винника (2015) виграв Володимир Скороход, а володарем Кубку Любимівки (2016) - Олександр Гуцалов.

Отримавши чергове запрошення, федерація шахів вперше наважилися повезти на турнір за межі району перспективних молодь і дітей. Такою дружньою різновіковою делегацією на трьох авто 14 (!!!) шахістів і поїхали захищати честь нашого району.

На урочистому відкритті ІІ розіграшу Кубку Любимівки на господарів змагань чекав приємний сюрприз. Чотирьох місцевих шахістів було нагороджено! Дипломи "За великий особистий внесок у розвиток шахів у Високопіллі та зміцнення дружніх стосунків між Високопільським та Нововоронцовським районами" за підписом Високопільського селищного голови Руслана Застави отримали Віктор Ткаченко, Сергій Пасько, Микола Соловей та десятирічна Ірина Панасюк.

У турнірі змагалися дорослі, молодь і діти. Приємно, що скрізь головну роль зіграли представники нашого району. І ми не без гордості повідомляємо результати.

Діти. 1-2 місце поділили Данило Мануйленко (Високопілля) та Віктор Ткаченко (Любимівка), 3 місце - Олександр Фурман (Високопілля).

У змаганнях дітей наш район представляли виключно третьокласники Високопільської школи. Це було їх перше виїзне шахове "хрещення". І вони не розгубилися, хоча й грали проти більш дорослих суперників. А наша шахістка Вікторія Прополя отримала спеціальний приз від оргкомітету змагань..

Молодь. 1 місце - Максим Пуценко (Високопілля), 2 - Денис Марчук, 3 -  Віктор Харькавий (обидва - Любимівка)

І тут успіх на нашій стороні. Розпочавши ходу із нічиєї, всі наступні партії Максим Пуценко виграв і впевнено фінішував на чолі турнірної таблиці.

Кубок Любимівки

Змагання за головний трофей за швейцарською системою у 6 турів пройшли цікаво і напружено. Ось які показники у протоколі турніру на фініші.

1 місце - Володимир Скороход (Нововознесенське), 2 - Олександр Гуцалов (Високопілля), 3 - Сергій Стрілець (Нововознесенське).

Головна боротьба на турнірні розгорнулася між минулорічним володарем трофею Олександром Гуцаловим та Володимиром Скороходом. Долю їх протистояння вирішила очна дуель, в якій сильнішим виявився Скороход. Вітаємо переможця! Слід відзначити і високе 4 місце Володимира Гуцалова, хоча самого шахіста завжди у грі влаштовує лише перший рядок. Цікаву і змістовну гру демонстрували і інші представники нашого району - Євген Стрілець, Юрій Жакомін, Павло Мержинський, а також Сергій Шуба (Широке, Дніпропетровська обл.) та любимівська шахова гвардія - Ірина Панасюк, Сергій Пасько, Микола Соловей, Віктор Ткаченко, Олександр Ярошенко, В'ячеслав Білий. Дякуємо любимівцям за запрошення, дружню атмосферу, призи і повертаємося додому.

P.S. За допомогу в організації поїздки на турнір Високопільська районна федерація шахів дякую Леоніду Варченку, Андрію Маловічку та батькам юних шахістів.


"ЗОЛОТА РИБКА - 2017". На службі у дітей

Якщо взимку під час канікул для дітей давно проводяться шахові змагання "Різдвяна казка", то літні канікули у цьому плані виглядали сиротливо. І ось в цю "білу пляму" додали чорного кольору, щоб вона нагадувала чорно-білі клітки шахівниці. Вперше відбувся турнір "Золота рибка" для дітей шкільного віку. Він має на меті допомогти бажаючим із сходженням на шахові вершини, і з організацією дозвілля для малечі. Та й дату обрано не випадково -  напередодні Дня захисту дітей.

Називати це престижними змаганнями ще зарано. Необхідність появи "Золотої рибки" має декілька направлень. Головні з них - відшукувати нові імена серед талановитих дітей та надання ігрової практики для початківців. Як показав хід заходу, то він більше схожий на "показове тренування».

Розпочалося зібрання із запитання до дітей, чи чули вони про золоту рибку. Діти виявилися досить обізнаними. Юні шахісти наперебій згадували відому "Казку про рибалку та золоту рибку", у якій рибка виконувала бажання примхливої бабці, про акваріумних рибок, про "вміст золота" у рибці, а також те, що у Високопіллі є навіть продуктовий магазин "Золота рибка"!

Ось із такими спогадами і засіли за шахівниці, загадавши бажання до казкової Золотої рибки. Турнір стартував! В добру путь!

Для нас не головне надута масовість. В шахах важливий індивідуальний підхід, адже ступінь підготовки і вміння грати у всіх різний. І це навіть не вікові ознаки. Тому і намагаємося поділити учасників "по класах". Для кожного "класу" свої вимоги і завдання. Приємно, що в дебютному турнірі виправдані майже всі сподівання, очікування, надії... Були і змагання!

Серед старших школярів все прогнозовано. Хіба що цікаво було дізнатися, хто із досвідченого тандему Назар Назаренко - Максим Пуценко переможе цього разу. Максим виявився вправнішим і вдруге за тиждень здобув перемогу у турнірах. Назар - другий. На третій сходинці знову зупинився Антон Онопа...

Та головна увага була прикута до наймолодших. Тут своя "тусовка", свої стосунки і свої "рахунки". Ви, можливо, думаєте, що у тих, кому по 7-9 років відсутні амбіції? Ні, з цим все у нормі. Тож поглянемо на підсумкові результати тих, хто ще навіть не закінчив початкову школу...

1 місце - Олександр Фурман, 2 - Данило Мануйленко, 3 - Сергій Рубан / Дем'ян Назаренко. Серед дівчат знову не знайшлося рівної Вікторії Прополі.

Для постійних читачів "Шахового вік-енду" ці імена вже досить знайомі. А тому хотілося б відмітити декого із дебютантів. Їм перші кроки даються завжди важко, бо багато чого незрозумілого, треба звикати до поразок розуміння того, що гучні перемоги приходять не відразу. Дуже велику роль грає в цьому і підтримка домашніх, їх пояснення, допомога. А "Золота рибка - 2017" знайшла тих, на кого будуть покладені наші подальші увага та надії. Це семирічні Богдан Позняк, Олександр Криворотько, восьмирічний Єгор Чиж та інші... Деякі новобранці вже здобули свої перші очки на турнірі і відкрили особистий заліковий рахунок у шаховому рейтингу. Успіхів вам, юні друзі шахів!

Все пройшло організовано і кваліфіковано! Всі (без виключення!) учасники отримали від федерації шахів пам'ятні дипломи, а від спонсорів цікаві інтелектуальні призи та по дві шоколадки. З Днем захисту дітей!

До організації чудового шахового дійства долучилися наші постійні партнери та друзі - Високопільська селищна рада, відділ культури, молоді та спорту РДА, ВСШІ "Обдарованність" ХОР, СТОВ "Нива", ОФГ "Тетяна", Наталя Березінська, Володимир Осадчий, Олександр Куриленко, Олександр Карпенко та інші доброзичливі мешканці Високопілля.

Попереду літо. Але воно не буде позбавлене зустрічей шахістів з улюбленою грою. Саме на цю жарку пору заплановано головні жаркі пристрасті - Кубок Молоді, Кубок федерації шахів, Зелений турнір "Два слони", Турнір пам'яті С.І. Пристемського, Кубок "Кришталевий пішак". Атакуємо по всіх шахових фронтах.

Тож ідіть в ногу з часом, читайте газету "Високе поле", грайте в шахи!

 

Ігор УРБАНСЬКИЙ,
голова районної федерації шахів

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Статистика

1347227
CьогодніCьогодні319
ВчораВчора1175
На цьому тижніНа цьому тижні319
У цьому місяціУ цьому місяці9634
З початкуЗ початку1347227

Besthosting