Skip to content
Додому Новини селища Долі людські. Зігріті родинним теплом
Долі людські. Зігріті родинним теплом Друк
Четвер, 15 червня 2017, 20:39

У селі Нововознесенському на Високопільщині більшість родин не відступають перед негараздами, а навпаки, не покладаючи рук, працюють у полі та домашньому господарстві .Йдеться, зокрема, й про шановану односельцями родину Ониськівих. А втім, вислухаємо представників цієї сім’ї.

Селянин-одноосібник Іван Ониськів:«У нас підростає синок Ілля,восьмикласник. Мені 42 роки,й по всіх кутках не збираюся скаржитися на життя-буття! Кожен, хто має непогане здоров’я й не чекає на дармове, повинен працювати. Маю достатньо сил заробити собі й родині на прожиття. У селі працелюбів десятки! Нашу сім’ю годують та одягають 3 га землі, стільки ж корівок. І, звичайно ж, помітну лепту до бюджету вносить моя дружина Людмила Вікторівна. Вона не лише багато мені допомагає на домашній міні-фермі, а й у місцевій школі навчає діток української мови та літератури. До слова, нещодавно у дружньому колі рідні та друзів я відсвяткував свій день народження».

Запитую у пана Івана, де він працював раніше, як склалася його доля?

- Непогано заробляв на жнивах у колишньому колгоспі «Колос», хоча іноді мали місце проблеми з виплатою заробленого, - не приховав він. -  Ми з дружиною Людою вирішили зайнятися домашнім тваринництвом. Тепер у нашому невеличкому господарстві утримуємо три корівки: Малишку, Маньку та Зірочку. Від першої та третьої щодоби надоюємо по 25-28 літрів парного молока, а середня у запуску. Зі свіжого молока виробляємо якісні бринзу, сир та вершки. Це непогана прибавка до бюджету. Виручених грошей поки що вистачає на щоденні витрати. Й за здоров’ям годувальниць намагаємося добре пильнувати.

Вчителька 1-ї категорії Людмила Ониськів – класний керівник 6 класу, кілька років стала переможницею обласного конкурсу «Перлина натхнення», нагороджена грамотою відділу освіти Високопільської РДА.

Мама  дорослих дітей Івана, Світланки та Надійки, у мсинулому доярка й свинарка з 20-річним стажем колишнього колгоспу «Колос», ветеран праці Ольга Іванівна Ониськів.

- Що б не говорили, а наша планета таки кругла, - тепло посміхнулася Ольга. – Я дуже хотіла зустрітися з журналістами та розповісти про свою родину. Мій синочок Іванко та невісточка Людочка ніколи не сидять без роботи! Люди їм тепло дякують за доброту, працьовитість і чесність. Я вже на пенсії. Нещодавно її підняли до 1,5 тис. гривень. Спасибі державі й за це! Про мене постійно піклуються не лише Іванко та його дружина, а й молодша донечка Надійка. Вона прижила зі чоловіком Павлом двійко чудових синочків, мала непогано оплачувану роботу у селищі Архангельському. Та, як не прикро про це згадувати, затьмарилося їхнє щастя. На працьовитих жіночих руках залишилися 10-річний Ярослав та 14-річний Ростислав. Моя старшенька доня Світланка та її чоловік Сергій уже 5 років гарують у поті чола на чужині - у Мадриді, столиці далекої Іспанії. У них підростає,як зі чистої води,15-річна донечка Іринка, моя внучка.

Молодша сестричка Івана та Світлани Надія не приховала: «У тяжкі хвилини життя мене та моїх кровинок-синочків зігріває материнська ласка й турбота, - зашарілася маківкою молода жінка. – Живу у селі Дудчанах Нововоронцовського району серед щирих душею й безкорисливих односельців. Без їхнього тепла, розуміння й підтримки непросто було б долати життєві труднощі. Важко одній ростити дітей. Й братик Іванко з невісточкою Людочкою ніколи не забувають про нас».

Ось так долає життєві незгоди дружна й працьовита родина Ониськівих із далекого від міст-мегаполісів Нововозненського. Правда, її зі Світланкою,  чоловіком Сергієм та внучкою Іринкою розділюють тисячі кілометрів. Та родинні зв’язки не перериваються, а навпаки, зміцнюються при листуванні, спілкуванні по телефону й такій бажаній зустрічі.

Микола ГУРЕПКО.

Члени дружної працьовитої  родини Ониськівих: Іван, Надія та Ольга Іванівна(зліва направо).Їхні корені на Прикарпатті..

Фото автора.

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Валюта

Офіційні сайти

Besthosting


Найновіше