Skip to content
Додому
Три села живуть турботами Друк
Вівторок, 25 липня 2017, 05:46

Село Нововознесенське на Високопільщині на мапі України  позначене невеличкою крапкою, а насправді ж відоме родючими гектарами, знатними людьми та багатьма корисними справами. Наприклад, 34 роки свого життя хліборобському ремеслу присвятив єдиний(!) у районі Герой України,  знатний механізатор колишнього сільськогосподарського товариства «Колос» Анатолій Анатолійович Лавренко. Він удостоєний ордена Держави, інших високих нагород Вітчизни.

До складу Нововознесенської сільради входять маленькі села Костирка та Добрянка. Їхні працьовиті мешканці живуть щоденними турботами та надіями на заможніше життя. Сельчани знають, що ніхто, крім них, не подбає про врожай хліба й до хліба. З ранньої весни й до зеніту літа, добрянці гарують, з надією в очах вдивляючись у сліпучу блакить неба та просячи у Творця дощу. Інакше можуть втратити немалу частку врожаю зернових,  городини та садовини, й узимку не буде прибавки до меню.

- Надіятися лише на мінімальну платню та пенсію, допомогу дітей і внуків, це не про працелюбів трьох сіл, - говорить нововознесенський сільський голова Валентина Черненко(на фото).– Мешканці сіл роками працюють у поті чола, аби мати на столі пишний пшеничний коровай, смачне сало, екологічно чисті помідори, огірки – все, чим багатий херсонський степ. Надійною опорою сельчан стали орендарі земельних паїв. фермери та селяни-одноосібники. Це Олександр Колива, Сергій Бедринець,Павло Зуйков, Валентина Черняк, Віктор Хоменко, Володимир Заєць, Дмитро Черненко, Любов Трегуб та інші. Їхня підтримка дуже важлива й для  всієї сільської громади…

 

За словами пані Валентини, обличчя маленького села Костирки у минулих роках псувала стара, як світ, дерев’яна, з потрісканим підмурком, огорожа біля пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні. Першим руку допомоги подав орендар уродженець села Анатолій Чередніченко, котрий багато років живе у Високопіллі. Завдяки його безкорисливості, нещодавно навколо пам’ятника з’явилася добротна огорожа з бетону.

Відлякували 4 самотні могили невідомих визволителів цього села від нацистської чуми, та чомусь у колишніх посадовців до святинь не доходили руки. Коштом сільради, а це 10 тис. грн., уже виготовлено обеліски з граніту. На вічному камені для нащадків золотом закарбовані слова вдячності безіменним героям-визволителям.

- У Добрянці тривалий час мали місце перебої з водопостачанням, - не приховала Валентина Черненко. – Довелось попрацювати, аби відновити подачу води у центральній трубі. На виконання всіх будівельно-монтажних робіт сільрада витратила 47 тис. грн.Чи не найболючішою проблемою для мешканців трьох сіл і не тільки, залишаються погані дороги. Сьогодні не так просто доїхати на рейсовому автобусі та попутці до Високопілля та за межі району. Зробити ямковий ремонт доріг досить проблематично. Бюджет ж не бездонний! Та про нас не забуває районна та обласна влада.

Нещодавно у Нововознесенському відбулася нарада з цього та інших питань,що хвилюють людей. Зі спеціалістами й мешканцями сіл зустрілися голова райдержадміністрації Сергій Старух та начальник відділу агропромислового розвитку РДА Сергій Старченко. Вони голослівно не обіцяли, а навпаки, назвали конкретні шляхи подолання проблеми. Лейтмотивом ділової розмови стало фінансування ремонту доріг як із обласного, районного,так як і бюджетів сільських та селищних рад, громадськими організаціями.

Інакше не зрушимо справу, як, на жаль, мало місце впродовж минулих років.

Державні кошти на ремонт та будівництво доріг в Україні пропадали, як вода у піску.

Як мовиться, не лише щоденними клопотами живуть мешканці трьох сіл. На весняній районній спартакіаді, наприклад, на краще спортивне село нововознесенці заслужено вибороли 4 місце. Раніше про успіхи годі було й мріяти.

- Намагаємося давати зелене світло молодим талантам,  широко відчиняючи двері перед всіма бажаючими займатися спортом, художньою самодіяльністю,- запевнила голова сільради Валентина Черненко. – Популярність у селі та районі завоював жіночий вокальний ансамбль «Калинонька»(керівники Галина Коваленко, вихователька ДНЗ «Сонечко та директор СБК Валентин Братченко).

За бюджетні кошти для сільських спортсменів нещодавно закупили спортивні костюми та спортінвентар. А завдяки підтримці землекористувачів, для сільського закладу культури раніше придбано сучасну музичну апаратуру.

Микола ГУРЕПКО,
спеціальний кореспондент
незалежної газети Херсонщини «Новий день».

 

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1660944
CьогодніCьогодні2603
ВчораВчора3949
На цьому тижніНа цьому тижні17981
У цьому місяціУ цьому місяці62599
З початкуЗ початку1660944

Besthosting