Skip to content
Додому Спорт ІІІ Зелені шахові ігри "Два слони", Або як з користю провести час на свіжому повітрі
ІІІ Зелені шахові ігри "Два слони", Або як з користю провести час на свіжому повітрі Друк
Четвер, 27 липня 2017, 07:37

Високопільська районна федерація шахів вже втретє провела Зелені шахові ігри "Два слони". Кожного разу їх програма вдосконалюється, отримує цікавий формат, скликає нових друзів, знаходить підтримку небайдужих. Незмінними залишаються лише умови проведення змагань просто неба та знешкодження сміття на обраній території. Постійною залишається і дата - 20 липня. Саме в цей день в усьому цивілізованому світі відзначають Міжнародний День шахів.

Життя змінюється... У порівнянні із моїм дитинством, сучасні діти мають  більше можливостей для самореалізації. Для цього у них на службі нова комп'ютерна техніка та неосяжні можливості інтернету. Не проблема навіть пограти в шахи.

Для цього існує багато комп'ютерних програм, та і суперники відгукнуться для заочного протистояння. Говорячи про сучасних дітей, не забуватимемо і тривоги батьків, діти яких цілодобово просиджують зі смартфонами, планшетами та мобільними телефонами. Вони все рідше вирушають в туристичні походи, не збираються гуртом пекти у попелі картоплю чи ловити в полі метеликів і збирати в лісі листя для гербарію. Не цікаво... Спілкування з друзями все частіше переходить у віртуальне. Це доводиться признавати і приймати як дійсність. Добре це чи погано залишимо на розсуд і для коментарів психологам та лікарям.

Є в сучасному світі й інші проблеми. Одна з них - це забруднення планети побутовим сміттям. Факти, які нам приводять екологи та науковці, справді шокують. Вдумайтеся, що консервна банка у землі розкладається повністю за 80-100 років, а період розкладу пластикових пакетів і пляшок може сягати навіть 400 років... Враховуючи масштаби використання пластику на службі у людства, можна вже сьогодні передбачувати в майбутньому на планеті Земля великі екологічні проблеми. І це не жарти! Кинута на рибалці у воду або залишена на природі під час відпочинку пластикова пляшка "переживе" покоління наших онуків та правнуків. Це загроза і рослинам, і тваринам, і птахам, і рибам. На цей момент ще не перегнила в землі жодна із виготовлених  найперших пляшок. Міжнародна природоохоронна організація «Грінпіс» б'є тривогу і повідомляє, що в океані "зібрався" цілий плаваючий острів із такого пластикового сміття, який по розміру сягає трьом територіям України. Обміркуйте дану інформацію.

Для чого про це все пишу на шаховій сторінці? Щоб звернути увагу читачів відразу на декілька проблем, які для нас не байдужі. Тож разом із федерацією шахів пошукаємо їх вирішення, закликаємо до гуманного ставлення до матінки-природи, не проходимо мимо екологічних злочинів.

Довгою вийшла вступна частина, та це легко пояснюється тим, що цього (навіть святкового) дня гра в шахи не була єдиною ціллю для її прихильників і ввічливо поступилися увагою більш глобальним проблемам. Зверніть увагу, що звітуємо про це не порожніми балачками з депутатської трибуни, а в рукавичках і з сміттєвими мішками. І не десь в далекій Африці, а на території нашого рідного Високопільського району.

В цьому році "Двох слонів" вперше роз'єднали. "Малий слон" (для дітей) знайшов собі "пристанище" на берегах ставка Парку Українських Розваг І Культури (на п'ятому мікрорайоні), а "Великого слона" (для дорослих) можна було "зустріти" на схилах Потьомкинського каналу.

Кубок "Малий слон" (17.07.2017)

Після перемовин з батьками дітей, організації автопробігу до місця розіграшу "Малого слона" та забезпеченням технічним інвентарем, лишалося лише молитися на гарну погоду. Погода не підвела і все пройшло як і планувалося. Сконцентруємо увагу читачів на тому, що і шахи в цей день не постраждали. Навпаки, набігавшись на свіжому повітрі по кущах та хащах, очистивши довірену їм територію, діти зосередженіше віднеслися й до турнірних обов'язків. Їх було поділено на дві вікових категорії (до 12 років і тих, хто старше). Пропустимо перебіг подій змагальної програми дня і відразу перейдемо до церемонії вручення нагород. Відзнаки "За участь у проведенні ІІІ Зелених шахових ігор "Два слони" та пам'ятні подарунки отримали найактивніші учасники проекту: Єгор Чиж, Богдан Позняк, Сергій Рубан, Олександр Фурман, Данило Мануйленко, Дем'ян і Назар Назаренки та інші юні шахісти. Були дбайливо передбачені і спеціальні призи від оргкомітету. Так два призи "Чисте слоненя" отримали Вікторія Прополя і Влад Грибан. Додатковий кубок для переможця молодшої групи "Мале слоненя" а також футбольний м'яч отримав Влад Гуцалов. Ну і нарешті головним переможцем турніру та володарем перехідного кубку "Малий слон" став Максим Пуценко. Вітаємо! В дружній атмосфері всі учасники поласували морозивом, запевнили, що будуть і надалі боротися за чистоту навколишнього середовища, вести пропаганду серед друзів і демонстративно кидали обгортки від солодощів в сміттєві баки. Сьогодні ця дітвора зробила свій перший крок на шляху до чистої планети. Зробіть його і ви! Або хоча б не залишайте гори пляшок, відпочиваючи на природі, не зсипайте сміття в лісосмугах. Це буде вашою підтримкою акції юних шахістів та турботою про майбутні покоління...

Прибулі авто розвозили дітей по домівках. І лише три чаплі на березі ставка продовжували чатувати на свою здобич, раділи тиші, що запанувала після від'їзду галасливої малечі і мотали головами, немов дякували за корисну справу.

Кубок "Великий слон" (20.07.2017)

Не відкрию Америку, якщо відзначу, що для дорослих шахістів, ветеранів гри навіть у День шахів змагальний процес займає провідне місце у їх спілкуванні на природі. Тому й ставлення до розіграшу трофею набагато принциповіше. І якщо для дітей всі умови гарного проведення Зелених шахових ігор створили організатори, то учасники розіграшу "Великого слона" про себе подбали самі. За традицією шахісти Нововознесенського взяли на себе відповідальність за "шахове містечко". Вони забезпечили турнір столами і лавами, встановили намет, який відразу ж перетворився в "офіс" Будинку шахів. Родзинкою була і привезена шахівниця із великими фігурами. А над цим імпровізованим "форпостом" шахової федерації вітерець розвівав державний прапор України.

Офіційна частина розпочалася вітанням з "професійним" святом. Для проведення турніру обрали олімпійську систему "на виліт", кинули жереб. Чвертьфінали завершилися не без сюрпризів. На жаль, вже на цьому етапі завершив боротьбу за трофей дворазовий (2015, 2016) володар "Великого слона" Володимир Скороход. Цікаво і щодо півфінальних поєдинків пробилися два сімейні тандеми - високопільці брати Гуцалові та нововознесенівці батько й син Стрільці. Знову жереб і нові дуелі: Олександр Гуцалов був сильнішим за Євгена Стрільця, а батько Євгена Сергій "помстився за сина" і вибив із подальшої боротьби за головний трофей брата кривдника Володимира Гуцалова. У грі за 3-є місце призове, Володимир Гуцалов переміг молодшого Стрільця. Фінальна гра Сергій Стрілець - Олександр Гуцалов проходила напружено, а переможцем в цій запеклій боротьбі і в турнірі загалом став Стрілець. Вітаємо Сергія Григоровича з виграшем Кубку "Великий слон-2017". Це вже четвертий трофей, виграний ним в турнірах у цьому сезоні. Браво! Кубок же втретє поспіль виявився "не по зубах" представникам районного центру і знову відправляється у Нововознесенське. Оскільки цей трофей не перехідний і залишається переможцеві назавжди, то за три роки в цьому селі оселилися вже три "Великі слони". На часі створення і "слонячої ферми", тим паче, що останній "Великий слон" більше схожий на велику і добродушну слониху. Чим же цих величавих тварин так "приваблює" нововознесенська прописка? Нам, можливо, вдасться дізнатися вже під час наступних ІV Зелених шахових ігор "Два слони", які відбудуться через рік, 20 липня 2018 року.

Підведення підсумків нагадувало майже церемонію вручення Оскару. Окрім призерів, відзнаку ІІІ Зелених шахових ігор отримали активісти руху - Володимир Скороход, Володимир Дармостук, Юрій Жакомін, Олександр Березка, Євген Стрілець. Були і приємні сюрпризи. З шахами не поспішали прощатися і незаплановані товариські зустрічі за великою шахівницею затягнулися на довгі години. Ця "розвага" брала перерву лише тоді, коли справа доходила до дружнього спустошення домашніх "пайків", які дбайливо у похід своїм шаховим королям наготували їх чарівні шахові королеви...

Розпочавшись у понеділок вранці 17 липня, ІІІ Зелені шахові ігри "Два слони" славно фінішували увечері в четвер 20-го, в Міжнародний День шахів. Вміємо працювати - вміємо і святкувати.

Проведенню цього спортивно-екологічного проекту посприяло багато людей. Всі "мисливці на шахових слонів" щиро вдячні Високопільській селищній раді, СТОВ "Нива" (особисто Юрію Барабашу), відділу культури, молоді та спорту РДА, Андрію та Євгену Пурикам, Ларисі та Сергію Заікіним, Володимиру Осадчому, Олександру Куриленку, Наталі Березінській, водіям Юрію Жакоміну, Віктору Прополі, Валерію Чижу, Олександру Теницькому, персоналу Парку Українських Розваг і Культури за добре ставлення до дітей, Аллі Ястребовій за допомогу у придбанні кубків "Два слони" та іншим добрим людям.

Йдіть в ногу з часом, читайте газету "Високе поле", грайте в шахи!

Ігор УРБАНСЬКИЙ,
голова районної федерації шахів.

 

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Статистика

1352841
CьогодніCьогодні2
ВчораВчора864
На цьому тижніНа цьому тижні5933
У цьому місяціУ цьому місяці15248
З початкуЗ початку1352841

Besthosting