Skip to content
Додому Спорт ІІІ Шаховий меморіал Станіслава Пристемського. ГРАЄМО І ПАМ'ЯТАЄМО
ІІІ Шаховий меморіал Станіслава Пристемського. ГРАЄМО І ПАМ'ЯТАЄМО Друк
Четвер, 17 серпня 2017, 09:17

Мені невідомий факт про те хто і коли вперше вирішив давати імена людей містам, вулицям, стадіонам, мостам..., але здається, що це непогана ідея. По-перше це данина людині та подяка за її життя присвячене на благо інших. А по-друге це можливість її згадати, оцінити пройдений нею життєвий шлях, вказати її значимість для суспільства...

Третій рік поспіль у Високопіллі пройшов шаховий Меморіал Станіслава Пристемського. Кажуть, що подію яка відбулася один раз можна вважати за випадковість, якщо двічі - розглядати як збіг обставин, а тричі - це вже звичка! Отже в добру "звичку" перетворилася гарна ідея вшанування Станіслава Івановича Пристемського (1954 - 2013) проведенням шахових змагань на його честь напередодні дня (5 серпня) коли він перейшов у інший світ. Проект цього заходу було запропоновано федерацією шахів і підтриманий його родиною та об'єднаним фермерським господарством "Тетяна", яке й створив сам Станіслав Іванович. Ще за свого життя Пристемський був завжди в авангарді серед тих, хто дбав про розвиток спорту в нашому районі, приділяв велику увагу футболу, організації дозвілля для молоді, підтримував творчі ідеї та був спонсором  заходів для дітей. Я ніколи не приховував його безкорисну допомогу у проведенні ігор КВН та в становленні шахової федерації. Хоча сам Станіслав Іванович ніколи не бажав це афішувати та "світитися" в списку добродіїв.

ІІІ шаховий Меморіал Станіслава Пристемського багато чим відрізнявся від двох попередніх. Врахували досвід двох перших турнірів і змінили місце його проведення. Замість 12 спеціально запрошених шахістів (як це було раніше) вхід відчинили для всіх бажаючих позмагатися. Завдяки цим нововведенням збільшилася кількість (до 24), розширився вік (від 7 до 67 років), і географія учасників (представляли 7 населених пунктів із 3 областей). Вперше змагання отримали слоган - "Граємо і пам'ятаємо". І в усьому іншому організатори знайшли повне порозуміння та багато нових перетворень. Ну і, звичайно, що були кубок, медалі, призи, солодощі для дітей...

Спортивна сторона заходу виглядала так. 12 учасників молодшого шкільного віку грали в турнірі за залікові бали до рейтингу, а інші змагалися за головний трофей - перехідний Кубок Пристемського.

Дітлахи у двох групах (по 6) визначали учасників фінальної стадії. Тож заглянемо відразу на "фініш". У грі за 3-є призове місце Олександр Фурман (Високопілля) переміг Владислава Гуцалова (Херсон). Переможцем рейтингового турніру серед дітей став наш гість - Віктор Ткаченко із Любиміки Нововоронцовського району, який у фіналі здолав Данила Мануйленка із Високопілля. Цікаво, що саме ці призери були два місяці тому в трійці кращих на турнірі в Любимівці. Серед дівчат кращою була Вікторія Прополя, яка "не пожаліла" іменинницю дня Дар'ю Веретельник. А залікові очки до власного шахового рейтингу, окрім вище згадуваних учасників, отримали Владислав Грибан, Дем'ян Назаренко, Сергій Рубан, Богдан Позняк та Ілля Наретя.

Для дорослих вперше на турнірі застосували швейцарську систему. Система нова, а головні претенденти на перемогу всім давно добре знайомі. В лідери відразу вийшов тандем переможців двох попередніх Меморіалів Пристемського - Олександр Гуцалов (2015) та Володимир Скороход (2016). Саме вони йшли весь час попереду шахового пелетону, залишивши іншим учасникам невтішну роль переслідувачів. Тож коли за тур до завершення турніру Олександр в очній дуелі переміг Володимира, здавалося, що доля трофею вже вирішена. Але попереду був ще один тур, в якому на Скорохода чекала зустріч із земляком Євгеном Стрільцем, а Гуцалову протистояв непоступливий Дементій Сердюк. І ось тут відбулося те за що ми обожнюємо спорт. Несподіванка! Сердюк переміг лідера, а Скороход виграв свою партію і знову зрівнявся за набраними очками із Гуцаловим. Так вони й фінішували здобувши по 5 очок із 6 можливих. Але ж кубок - один! Згідно правил, при швейцарській системі за рівністю очок для визначення кращого застосовують коефіцієнт Бухгольца в якому рахуються набрані очки суперниками з якими вони грали. І знову... Фантастика! І у Гуцалова, і у Скорохода така сума склала по 21 балу, коефіцієнт "не допоміг". Тепер враховується особиста зустріч між ними. За цим чинником перевагу отримує Олександр Гуцалов! Він переможець ІІІ шахового Меморіалу Станіслава Пристемського та дворазовий володар кубка! Другим на турнірі стає Володимир Скороход (Нововознесенське), а третю сходинку (ось де "згодилася" перемога в останньому турі над Гуцаловим) посів Дементій Сердюк (Архангельське). Вітаємо всіх призерів змагань! Найбільше балів до рейтингу, звичайно, здобула призова трійка, але не залишилися без "підвищення" Володимир Гуцалов, Анатолій Перевєрзєв, Сергій та Євген Стрільці, Павло Мержинський, Максим Пуценко, Віктор Ткаченко, Софія Назаренко, Віктор і Артем Кукурузи.

Урочисте закриття змагань. Представники родини Пристемських і ОФГ "Тетяна" Олег і Тетяна Себро дякують учасникам за гру та вручають нагороди змагань. Спеціальний приз отримала команда шахістів із Любимівки. Кращим серед гравців молодіжного віку признано Максима Пуценко. Спеціальна відзнака чекала і на єдину шахістку в турнірі серед чоловіків - Софію Назаренко. Своїх володарів знаходять всі призи, медалі і кубок.

Турнір завершено. Все пройшло на пристойному рівні, всі учасники задоволені і вдячні організаторам. Але в мене чомусь на душі, що чогось начебто не вистачає, що щось не так...

Після змагань минув тиждень. І ось я зрозумів чому мене не полишає відчуття якоїсь незавершеності. Просто хотілося щоб поруч зупинився автомобіль і із вікна водія виглянув та посміхнувся Станіслав Іванович. А потім поправивши свій легендарний капітанський капелюх, надавив на газ і зі швидкістю помчався по своїм справам...

5 серпня наступного року минатиме п'ять років як нема Станіслава Івановича... На жаль його не повернути. Але ми будемо грати і пам'ятати.

Ігор УРБАНСЬКИЙ, голова районної федерації шахів.

 

 

 

 

 

 

Шаховий рейтинг федерації на 1.08.2017 р.

Минуло сто днів від дня останньої публікації шахового рейтингу (5 травня). За цей час проведено багато турнірів і в ньому відбулося значимі зміни. Федерація шахів прийняла рішення зарахувати результати ігор учасників Спартакіади на "Краще спортивне село" до загальних здобутків тих, хто брав в ній участь. Нехай такий наш "жест доброї волі" буде повагою до колег по грі і підніме престиж Спартакіади. Для зручності порівняння в дужках публікуємо місця в попередній публікації рейтингу. Нагадаю, що рейтинг вираховується завдяки здобуткам шахістів за три останні роки.

1. (2) Олександр Гуцалов

2. (1) Володимир Гуцалов

3. (3) Володимир Скороход

4. (5) Сергій Стрілець

5. (4) Сергій Пасько

6. (6) Євген Стрілець

7. (12) Дементій Сердюк

8. (9) Віктор Ткаченко

9. (10) Максим Беспалий

10. (7) Микола Соловей

11. (14) Олег Пуценко

12. (8) Анатолій Перевєрзєв

13. (11) Ірина Панасюк

14. (15) Павло Мержинський

15. (16) Володимир Дармостук

16. (17) Юрій Жакомін

17. (13) Олександр Шевченко

18. (18) Валентин Ланевич

19. (24) Максим Пуценко

20. (23) Назар Назаренко

21. (19) Микола Базаренко

22. (20) Микола Пінчук

23. (-) Григорій Пирогов

24. (21-22) Володимир Маслій

25. (21-22) Микола Пасько

Далі розташувалися: Софія Назаренко (26) Віталій Перевєрзєв (27), Андрій Гуцалов (28), Олександр Ярошенко (29), Ігор Фурман (30-31), Олександр Березка (30-31)... Всього залікові бали до рейтингу здобули 43 шахіста.

 

Діти.

1. (1) Ірина Панасюк

2. (3) Максим Пуценко

3. (2) Назар Назаренко

4. (5) Софія Назаренко

5. (4) Ростислав Федоренко

6. (6) Олександр Фурман

7. (14). Данило Мануйленко

8. (7) Віктор Ткаченко

9. (19-23) Владислав Гуцалов

10. (9) Антон Онопа

11. (12) Вікторія Прополя

12. (17) Дем'ян Назаренко

13. (10) Микола Пивоваров

14. (11) Вікторія Іщенко

15. (15) Сергій Рубан

16. (-) Владислав Грибан

17-18. (16) Ярослав Голівець

17-18. (-) Тимур Гриньок

19-25. (19-23) Андрій Маловічко

19-25. (19-23) Сергій Маловічко

19-25. (19-23) Владислав Штопенко

19-25. (19-23) Дар'я Веретельник

19-25. (-) Богдан Позняк

19-25. (-) Олександр Криворотько

19-25. (-) Єгор Чиж

Всього залікові бали до рейтингу мають 45 юних шахістів

 

 

 

Шахістки

1. (2) Наталя Карпенко

2. (1) Софія Назаренко

3. (3) Марина Мчедлішвілі

4. (4) Олена Криворотько

5. (5) Вікторія Іщенко

6. (6) Вікторія Прополя

7. (-) Олена Гриньок

8. (-) Вероніка Балагурак

9. (-) Юлія Самойленко

10. (-) Світлана Кальмаєр

11. (-) Анастасія Чудак

12. (7) Дар'я Веретельник

13. (-) Вікторія Труш

14. (-) Софія Труш

На підході до попадання в рейтинг ще 7 шахісток.

 

 

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Статистика

1352843
CьогодніCьогодні4
ВчораВчора864
На цьому тижніНа цьому тижні5935
У цьому місяціУ цьому місяці15250
З початкуЗ початку1352843

Besthosting