Skip to content
Додому Спорт Шаховий вік-енд № 10
Шаховий вік-енд № 10 Друк
Неділя, 03 вересня 2017, 05:44

ІВАНІВКА ПРИЙМАЄ ШАХОВИХ КОРОЛЕВ

22 серпня, напередодні Дня Незалежності України, село Іванівка стало ареною першості району з шахів серед дівчат та жінок. Тут вперше пройшли змагання за Кубок "Іванівська калина". До такої події готувалися ретельно і відповідально. Заздалегідь приготували кубок, призи, дипломи, розвішали афіші. Постійно у телефонному режимі з районною федерацією шахів підтримувала зв'язок виконуюча обов'язки сільського голови Іванівки тендітна і гостинна Наталя Олександрівна Нетяга.

Місцева школа цим дощовим ранком стала для шахісток домашнім затишним куточком. Звідки назва "Іванівська калина"? По-перше, вона символізує красу і велич українських жінок. По-друге, в ній вказано місце проведення турніру і віра в те, що він тут приживеться надовго. Є і третя складова "підказка". У "калині" бачиться пам'ять, шана та людська вдячність до голови колишнього місцевого колгоспу Валерія Івановича Калініна. Про його добрі справи в районі завжди пам'ятають!

Жінки є жінки. Навіть на змагання з шахів зібралися мов на королівський бал. Гарні і зосереджені, вони вийшли на старт "Іванівської калини - 2017". За відсутності тих, кого не відпустили домашні справи та налякала злива, серед присутніх вистачало майстринь гри. Претендентками ж на перемогу вважалася трійця, що очолювала районний рейтинг шахісток - Наталя Карпенко (Високопілля, №1), Софія Назаренко (Високопілля, № 2) та Марина Мчедлішвілі (Іванівка, №3). Та несподівано до них додалася і семикласниця місцевої школи Юлія Самойленко. З першого туру стало зрозуміло, що саме в іграх між собою цей квартет і визначить долю кубка. Пройшла година, друга, третя,... а ніякої ясності у розподілі місць не було. Все мав вирішити останній тур. Лідирували Карпенко і Самойленко, які на той час втратили лише по пів очка. За ними йшли Назаренко та Мчедлішвілі. Ось тут і приховалася головна інтрига турніру! Настав час, коли могла бути задіяна природна "жіноча хитрість". Для завоювання кубка лідерів в заключних партіях влаштовували лише перемоги в іграх зі своїми землячками. Наталка мала доводити перевагу у дербі з Софією, а на Юлю чекало побачення за шахівницею з Мариною. Та чи "допоможуть" землячки? А ось і ні. Ті не проявили ніякого "співчуття і бажання допомогти", а навпаки випустили на суперниць свої гарненькі "кігтики". Мов зачаровані,  Наталя та Юля одночасно роблять в своїх партіях майже однакові помилки і програють важливі дуелі. Відтак і ситуація в турнірній таблиці суттєво змінюється не на їх користь. Такі вони жіночі шахові "розбірки". Час оголошувати підсумки.

У турнірі серед дівчат переможницею стає Юлія Самойленко. Цікаво, що друге місце в цій віковій категорії посіла її молодша сестра - Софія. Висловлю власну думку, що на районних шкільних змаганнях у іванівських шахісток на шляху до перемог є гарні перспективи! Нехай в інших школах про це знають, пам'ятають і перестають "спокійно спати".

А ось таким виглядав п'єдестал жіночих змагань: 1 місце - Софія Назаренко, 2 - Наталя Карпенко, 3 - Марина Мчедлішвілі. Переможниця отримує заповітний трофей із рук виконуючої обов'язки сільського голови Іванівки Наталі Нетяги і стає першою володаркою перехідного кубку "Іванівська калина"!

Тут варто відзначити і гру дебютантки подібних змагань Павліни Лутчин. І вона, і Софія Самойленко отримали перші очки і увійшли до рейтингу федерації. Крок вперед зробила і Юля.

Районна федерація шахів дякує Іванівській сільській раді і дирекції місцевої школи за гостинність та професійний підхід в організації та проведенні змагань. До зустрічі на ІІ Кубку "Іванівська калина - 2018"!

 

ДЕНЬ "МИСЛИВЦІВ ЗА КРИШТАЛЕМ"

Як все починалося

У шаховому житті Кубок "Кришталевий пішак" з'явився у 2004 році. Містичного вигляду кришталева куля на дерев'яному постаменті зовні дуже нагадувала шахового пішака. Звідси і назва турніру, який проводиться щорічно в День незалежності України. Щоправда, оригінальний перший кубок в 2012 році вже отримав постійну прописку у свого п'ятиразового володаря і відтоді змагання проходять за другий варіант почесного трофею. А тепер нагадаю імена переможців попередніх турнірів. Їх не так вже й багато: Володимир Гуцалов (2005, 2007, 2009, 2010, 2012, 2013, 2016), Володимир Скороход (2004, 2006, 2008, 2014), Сергій Стрілець (2011), Олександр Гуцалов (2015).

Ця дата у федерації шахів також є "перехідним містком" між сезонами. В цей день підводяться підсумки за минулий і оголошуються нові плани.

17-й пішов!

Цьогорічний Кубок "Кришталевий пішак" мав всі ознаки традиційності. Останні роки турнір відбувається на літньому майданчику кафе "Лакомка", де й панує дружня аура шахового братства. На час змагань, як і в попередні роки, тут майорить державний прапор. Його на початок заходу доставляє (це теж вже  традиція) наймасовіша делегація із Нововознесенського. До урочистого відкриття йде реєстрація гравців. Щодо географії учасників, то тут фігурують - Високопілля, Нововознесенське, Архангельське, Іванівка, Добрянка, Князівка, Любимівка... Завдяки студентам і відпочиваючим цей список доповнюється Києвом, Херсоном, Кривим Рогом...

Спочатку йде коротенький екскурс з біографії "Кришталевого пішака", а потім настає час підведення підсумків 16-го cезону. Переможці в номінаціях:

* Команда села Любимівка ("Краща команда"),

* Олександр Фурман ("Кращий дебютант"),

* Павло Мержинський ("За вірність грі"),

* Максим Пуценко ("Кращий гравець серед учнівської молоді"),

* Володимир Скороход ("Кращий організатор шахових заходів"),

* Володимир Гуцалов ("Магістр гри")

* Наталя Карпенко ("Краща шахістка району"),

* Сергій Стрілець ("Кращий шахіст району")

Нагородження продовжуються. В складі учасників є шахіст, в якого День народження співпадає з Днем незалежності України! Всі дружньо вітають Сергія Рубана. Йому під час турніру виповнилося 9 років. Уявляєте, Сергій на чотири роки молодший самих змагань за кубок "Кришталевий пішак," на які він прийшов. Іменинник отримав подарунок і на цьому 16-й сезон у федерації шахів завершено. 17-й, на старт!

Разом нас багато

В цей святковий для нашої країни день, немає бажання згадувати хід напруженої боротьби, пристрасті, поразки. Давайте будемо триматися лише позитивної хвилі і пропустивши 5 годин (не найгірших!), відразу відвідаємо заключну частину заходу. Ось такими були результати в суддівському протоколі:

Діти. Хлопці. 1 місце - Данило Мануйленко, 2 - Олександр Фурман, 3 - Владислав Грибан / Дем'ян Назаренко. Очки для рейтингу також здобули Сергій Рубан, Богдан Позняк, Єгор Чиж.

Діти. Дівчата. 1 місце - Юлія Самойленко (Іванівка), 2 - Вікторія Прополя. Дівчатка грали в загальній сітці змагань серед жінок. Юні Юля і Віка гідно протистояли дорослим суперницям і крім здобутого досвіду додали у рейтингу.

Молодь. Мікс. 1 місце - Ірина Панасюк (Любимівка), 2 - Максим Пуценко, 3 - Назар Назаренко. Молодь грала в турнірі з дорослими і "болюче покусувала" ветеранів гри. Рейтинг поповнили також Микола Пінчук та Ростислав Федорченко.

Жінки. 1 місце - Наталя Карпенко, 2 - Софія Назаренко, 3 - Світлана Кальмаєр (Нововознесенське). Два дні тому в Іванівці Софія завдала поразки Наталі і було цікаво дізнатися, чи відбудеться реванш? Так, Наталка повернула Софії "іванівський борг" і перемогла в турнірі. Вони помінялися місцями на призовому олімпі і продовжують утримувати дві перші сходинки у рейтингу шахісток району. Слід відзначити гру Вікторії Іщенко. Віка зупинилася за трійкою призерів.

"Кришталевий пішак-2017".

Лише статистика до історії змагань. 32 учасника. Швейцарська система. 6 турів. Переможець і володар кубка - Сергій Пасько (Любимівка, Нововоронцовський район) - 5 очок (коефіцієнт Бухгольца - 25). 2 місце поділили Володимир і Олександр Гуцалові - по 5 очок (коефіцієнт - по 20). Ще три шахіста набрали по 4 очка. Це Володимир Скороход, Сергій Стрілець та Григорій Пирогов. Крім вище згаданих гравців, до власних рейтингів додали Євген Стрілець, Дементій Сердюк, Анатолій Перевєрзєв, Олександр Шевченко, Микола Голуб, Сергій Самойленко, Павло Мержинський, Юрій Шилак та Микола Кравченко.

Що ж стосується переможця, то Сергій Пасько став за чотирнадцять років п'ятим володарем "Кришталевого пішака" і першим шахістом, що вивіз його за межі нашого району. Тим цікавіше буде битва за його повернення на батьківщину. Дочекаємося наступного Дня Незалежності і дізнаємося, кому посміхнеться вдача при розіграші ювілейного XV Кубка "Кришталевий пішак".

Післямова

Якщо на продовження цієї історії доведеться чекати ще рік, то про тих, хто допоміг в організації заходу можемо сказати вже сьогодні. Наша подяка Високопільській селищній раді, відділу культури, молоді та спорту РДА, Центру німецької культури, ВСШІ "Обдарованість" ХОР, СТОВ "Нива" (особисто Юрію Барабашу), ОФГ "Тетяна", кафе "Лакомка", Наталі Березінській, Ларисі Заікіній, Володимиру Осадчому, Олександру Карпенку, Юрію Жакоміну, Віктору Прополі, та іншим добрим людям. Нехай проведені за вашою підтримкою змагання будуть вітанням Високопільщини нашій незалежній державі. Слава Україні!

Йдіть в ногу з часом, читайте газету "Високе поле", грайте в шахи!

Ігор УРБАНСЬКИЙ,
голова районної федерації шахів.

 

 

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Статистика

1320335
CьогодніCьогодні257
ВчораВчора631
На цьому тижніНа цьому тижні888
У цьому місяціУ цьому місяці8293
З початкуЗ початку1320335

Besthosting