Skip to content
Додому Новини селища Я люблю Україну! Я люблю українську мову!
Я люблю Україну! Я люблю українську мову! Друк
П'ятниця, 23 лютого 2018, 19:16

«Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина», – говорить народна мудрість. Та багатство, втілене в скарбниці інших мов, залишиться для людини недосяжним, якщо вона не оволоділа рідною мовою, не відчула її краси. Мова – духовне багатство народу, історія життя наших далеких предків, це наш  родовід.

22 лютого до Міжнародного дня рідної мови бібліотекарем КЗ «Високопільська центральна бібліотека» Високопільської ОТГ Кравченко І.В. на базі КЗ «Високопільська ЗОШ I-III ступенів» для учнів 3-го класу проведено літературну годину «Я люблю Україну! Я люблю українську мову!». Під час заходу діти поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу, дізналися про роль мови у житті людини, її значення для української нації і держави. Дуже цікаво пройшла літературна вікторина «Мова – живе коріння роду і народу».

Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: “…Як парость виноградної лози плекаймо мову…”. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

 

Англійці говорять англійською, французи – французькою, китайці – китайською, італійці – італійською, поляки – польською, українці – українською…. За першим завданням юним ерудитам – потрібно було впізнати, якими мовами звучать привітання і знайти на виставці книгу про цю країну.

Школярі з великою цікавістю слухали про те, коли, де і чому було вирішено відзначати Міжнародний день рідної мови, як виникла мова, що таке ієрогліфи і, як написали найпершого листа.

А ще спробували скласти повідомлення з допомогою знаків. Ось що у них вийшло.

Чи знаєте ви, що книгу можна не тільки читати, а ще й розвиватися та розважатися з нею? Тлумачний словник виявляє ерудитів!

Нікого, навіть дорослих, не залишили байдужими загадки про правила української мови, цікаві факти про українську мову, українські пісні, які хлопці та дівчата впізнавали за мелодією, а потім всі разом співали.

А гімназисти потішили нас вивченими віршами. Велика подяка вчительці – Ірині Аркадіївні Архиповій за вихованих та розумних дітей та за співпрацю.

Вітаємо всіх людей планети з Міжнародним днем рідної мови!

А українцям ще таке побажання: старайтесь вивчити рідну мову так, щоб розмовляти нею правильно, красиво, вишукано. Українська мова того варта!

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Валюта

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1495308
CьогодніCьогодні2366
ВчораВчора3365
На цьому тижніНа цьому тижні9234
У цьому місяціУ цьому місяці59670
З початкуЗ початку1495308

Besthosting


Найновіше