Skip to content
Додому
ДОРОГАМИ БЛАГОДІЙНОСТІ Друк
Вівторок, 22 травня 2018, 01:47

Мені важко було уявити, як виглядав би комунізм, обіцяний радянською владою, за часів СРСР. При всьому бажанні і сьогодні не вдається розгледіти обрії світлого майбутнього, при якому люди будуть жити без турбот, тривог, проблем і насолоджуватися тією єдиною миттю, яку їм подарувала доля - життям. Щоб справді жити, а не виживати... Зате я відчуваю і бачу на власні очі як мало не щодня змінюється ставлення моїх земляків до Благодійного фонду, в якому мені випала велика честь працювати.

Благодійний фонд Ігоря Колихаєва створено ще у 2016 році. А у нашому краї він розпочав діяльність у жовтні минулого року.  З'явився він не під браві марші духового оркестру і, головне, без обіцянок на краще життя до яких люди звикли. Фонд прийшов працювати. І це не "манна небесна", а продумане рішення групи людей. У наш час лише розмов замало, а солодкими обіцянками нікого не нагодуєш. Мета була поставлена чітко - конкретні справи, які мов цеглинка за цеглинкою збудують міцний фундамент авторитету і довіри до Благодійного фонду у Високопільському районі.

Згадую перші кроки. Спочатку серед земляків (а це звична справа для сільської місцевості) точилися неймовірні домисли про появу у районі таємничого "графа Монте-Крісто"! Або чи не сам це Ігор Урбанський (тобто я) організував фонд та взяв псевдонім Ігор Колихаєв (прізвище відразу запам'ятали із надписів на новенькому авто)? Було ще багато чого створеного народною "творчістю", вигадкам якої позаздрять імениті письменники-фантасти. Той період вже згадується лише з посмішкою.

Нам було не до цього. Нам - це двом призначеним представникам Благодійного фонду Ігоря Колихаєва: мені і Валерію Чижу. У нас багато спільного і об'єднувального. Перш за все це ставлення до людей, до їх проблем. Довгі роки Валерій очолює Спілку воїнів-інтернаціоналістів і завжди у центрі вирішення питань допомоги афганцям, ветеранам армії, воїнам АТО. Я ж намагаюся вдіяти все можливе, щоб не були забуті люди, які пройшли страшне випробовування ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ми з ним давні знайомі ще і по співпраці у районній газеті. У кожного із нас свої обов'язки, але мета - єдина, спільна. Оскільки ми до того ж обидва Анатолійовичі, то й працюємо у маленькому колективі по-братськи.

Із знайомства з проблемами у районі розпочали роботу. Декілька днів пішло на зустрічі з головами селищних і сільських рад, керівниками установ та закладів. Обговорили основні критичні моменти, домовилися про співпрацю та підтримку. Майже у всіх питаннях знайшли порозуміння.

Маючи певний життєвий досвід, добре розуміли, що від нас у районі чекають якщо не дива, то майже дива. І доля допомогла нам зробити важливий крок у цьому напрямку. Все розпочалося із несподіванки...

2017 рік завершувався, але ми не хотіли чекати, щоб благодійність у районі стартувала "з понеділка". На той час у нас не було ще автомобіля і офіційної команди "Вперед!". Як і чіткої уяви про те, що з цього усього вийде. Але ми вирушили потягом до центрального офісу Благодійного фонду у Херсон, сподіваючись "вибити" для мешканців району хоча б невеличкий безкоштовний тираж газети "Високе поле". Пишу "вибити", бо всі, на жаль, звикли, що все  потрібно "вибивати, вигризати, стелитися" для досягнення мети. А ми ще й замахнулися на підвищення тиражу аж на 200 примірників. Чи не забагато проситимемо? Привезли для наочності декілька номерів видання, пояснили важливість його значення для сільської місцевості і завмерли в очікуванні... Нас почули, нас зрозуміли, нас підтримали! І ось результат: погоджено підтримку у переплаті на 2018 (у десять разів більшу за розраховане!!!) екземплярів. Поверталися додому щасливі і горді, немов завдяки нам у Високопіллі з цього дня працюватиме метро чи до нас на гру приїде сам мадридський "Реал". Фантастика! Це була перша невеличка перемога, яка надихнула, подарувала надії на зміни, а серед земляків додала авторитету. Право на складання списків "пільгових" читачів передали селищним радам, керівникам установ, громадським організаціям, радам ветеранів на місцях... Колектив редакції упродовж місяця майже цілодобово приймав заявки, формував загальні списки, вів перемовини з Укрпоштою... Добре, що все так вдалося.

Часу на святкування цієї події не було. На порозі улюблені свята малечі - Святий Миколай та Новий рік. Я не буду (як у випадку з газетою) у подробицях описувати перебіг подій цієї акції. Вона вже відійшла в історію, але сподіваюся, що запам'яталася. Головне для нас було те, що розвезення подарунків у дитячі садки та для початкових класів шкіл району не стало банальним замилюванням ока в угоду політичних ходів чи прилизаних для самолюбування фото-сесій. Всі (без виключення!) діти Високопільщини отримали подарунки від Благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Не залишили поза увагою і дітей з інвалідністю, які перебувають вдома! Їм доставили подарунки по домівках, підключили для передачі відповідальних людей. І день Святого Миколая, і новорічні ялинки дали ще один привід переконатися у благих намірах фонду! А ми отримали черговий заряд довіри та стали сміливішими у плануванні благодійних заходів.

Звичайно, що слово "благодійність" у наш район "занесли" не ми. У нас завжди вистачало добрих земляків, відчувалася допомога спонсорів і меценатів. Серед них і фермери, і підприємці, і звичайні люди щедрої душі. Честь їм і хвала! Об'єднавшись разом спільною метою, ми зможемо зробити для нашого краю ще багато чого корисного.

Курсуючи територією нашого району, маємо нагоду постійно спілкуватися з людьми, вислуховувати їх скарги, відчувати біль, переживання. На жаль, не завжди в змозі допомогти вирішити проблему, а інколи і взагалі губимося у пошуку слів для підтримки. Пояснюємо межі власних можливостей. Хоча й розуміємо людські страждання і до кожного прохання відносимося із повагою та співчуттям. Ми працюємо у рамках програм, які для нас відчинені і дозволені. Не відмовляємо нікому, але й порожніх обіцянок у нашому "меню" нема. Не беремося за справи, в яких від нас не слід чекати термінової допомоги. Поки що не відкриті у нас медичний напрямок та будівництво. Можливо щось згодом зміниться, але поки що так.

Ми постійно серед організаторів багатьох заходів. Працюємо по завчасно поданих і затверджених планах. Мало не щотижня підтримуємо молодіжні ініціативи, цікаві задуми колег, спортивні змагання. Звичайно, що звітувати про зроблене завжди приємно. У нас є певний досвід у співпраці і надання допомоги радам ветеранів, воїнам-інтернаціоналістам, ветеранам збройних сил, ветеранам освіти, ліквідаторам трагедії на ЧАЕС, дитячим садкам.

Активно працюємо у спортивному напрямку і пропаганді здорового способу життя. Щоб не бути голослівним, наведу декілька конкретних прикладів. Підтримали волейбольні турніри за Кубок Архангельського, ХХХ турнір пам'яті лейтенанта Андрєєва, Кубок пам'яті афганця Анатолія Коваленка (Нововознесенське). Сподіваємося, що вручені нами призи та спортивний інвентар посприяють розвитку волейболу у районі.

Підтримуємо і гру найерудованіших - шахи. Завдяки Благодійному фонду Ігоря Колихаєва на солідному рівні пройшли змагання - Кубок "Золота нива" (Мала Шестірня), Кубок "Нове Вознесіння" (Нововознесенське), турніри у Високопіллі - Кубок "Кронау", першість серед жінок "Хід Королеви", Кубок "Героям - слава!", шаховий меморіал Григорія Осадчого, Кубок газети "Високе поле"... Благодійний фонд підтримує місцеву футбольну команду "Кронау" в обласних змаганнях. При проведенні домашніх матчів вручаються призи кращим гравцям. Сприяємо у підтримці та створенні інших спортивних федерацій.

Благодійний фонд підтримав багато заходів у районі. Звичайно, що перш за все згадуються концерти та ювілеї, яким передує велика підготовка, у яких задіяні десятки, сотні людей. Та не варто навіть порівнювати, де від гордості і хвилювання більше перехоплює подих, коли вітаєш жінок зі святом 8 березня, виступаєш на ювілеї рідної школи чи спілкуєшся із однією Клавдією Степанівною Редчик у Новопетрівці, яку ми відвідали на її столітній ювілей. Міг би навести ще приклади, але жити минулими здобутками не в наших звичках. Більше цікавлять і кличуть вперед нові проекти, завдання, напрямки.

Мабуть читачам потрібно відкрити і невидиму сторону наших обов'язків. Вони полягають ще й у тому, щоб передавати нашому керівництву інформацію та отримані заяви на допомогу. Потім докладаємо спільних зусиль (при можливості і доцільності) для їх виконання. Заявок надходить багато, дуже багато. Щомісяця передаємо. Вони різні, більшість після реєстрації потребують детального вивчення, перевірки. До всього індивідуальний підхід і контроль.

Нам приємна підтримка нашої районної газети "Високе поле" і сайту селищної ради, які допомагають доносити важливу інформацію. Завдяки їм багато людей скористалися ще одним напрямком, який організував Благодійний фонд Ігоря Колихаєва - надання безкоштовної юридичної допомоги та консультацій висококваліфікованим юристом. Ця програма швидко набирає обертів, знайшла прибічників і сподіваємося, що ще неодноразово допоможе нужденним.

Останнім часом надійшло багато добрих новин. Перш за все відмітимо, що завдяки самому Ігорю Вікторовичу Колихаєву, його наполегливості, дипломатії та вмілій політиці обласна рада, депутатом якої він є, прийняла доленосне рішення для Високопільської громади. Мова йде про затвердження проекту щодо виділення коштів на придбання трактора з причепом для вивезення побутового сміття. Зробимо разом наше Високопілля чистішим. Зараз у стадії обговорення та складання проектів від усіх місцевих рад району.

Поки важливе для нас питання вирішувалося у сесійній залі, тим часом команда Благодійного фонду була задіяна в авральному пошуку запчастин вкрай потрібних дитячому садочку "Барвінок". Справа в тому, що вийшли із ладу плити для приготування їжі малечі. Замінити їх не було чим, а придбати у продажу майже неможливо. Відшукати виробника потрібних "залізяк" вдалося у Києві. Працівники БФ без зволікань замовили і перерахували виробнику потрібні кошти. Запчастини терміново виготовили і переправили у Херсон. А з відтіля очікуваний дефіцит потягом доправили до нас. Справу вирішено. Смачного вам, малята!

Зараз на черзі далекоглядні масштабні проекти. Перший з них це встановлення у районі табличок із адресами на кожен будинок. Наявність їх вимагає час. У зв'язку із декомунізацією багато вулиць отримали нові імена і не всі пам'ятають їх назви. На табличці буде вказано назву вулиці та номер будинку, а також її прикрашатиме герб громади (селища, району). Цей подарунок від Благодійного фонду Ігоря Колихаєва дуже допоможе і екстреним службам, у тому числі екіпажам швидкої допомоги знаходити за викликом адресу (особливо вночі!), бо порятунок життя не рідко вирішують секунди. До роботи ми залучили депутатів рад та добровільних помічників. Велика їм за це подяка. Додам, що інтер'єру вулиць сучасні таблички підуть лише на користь. Повторюсь, що акція не примусова, а виготовлення табличок для населення і для установ безкоштовне!

Ведеться підготовка по наданню коштів на фінансування із обласного бюджету серйозних проектів від всіх населених пунктів району у 2019 році. Готуємо їх на розгляд, обговорюємо перспективи із головами місцевих рад. Благодійний фонд Ігоря Колихаєва надасть вагому підтримку проектам і триматиме вирішення питання у полі зору. Є й інші цікаві ініціативи та ідеї.

Плани на майбутнє ні в якому разі не дозволяють нам забувати про сьогодення. Приємно було напередодні Дня Перемоги привітати ветеранів війни. На жаль, їх кількість та стан здоров'я не додають оптимізму. В душі відчуваєш себе винним, немов кожному з них щось особисто не додав, не створив, не сказав. Вибачте...

Коли є справа - знаходяться і ті, чиї язики біжать попереду, а їх господарі все знають і готові поділитися "правдою". Ми ні з ким не воюємо і не витрачаємо час на порожні суперечки і докази. Для цього існує лише одна відповідь - добрі справи та допомога людям. Поважаємо думку земляків, розраховуємо на їх мудрість та розуміння. А правдолюбів, що сміливо роздають поради і вказують на недоліки, але при цьому особисто нічого не роблячи, у нас завжди вистачало.

Коли робота до душі, то про неї можна розповідати довго. Я відношусь саме до таких людей. Все відразу не пригадаєш і не перекажеш. Про щось у розмовах нагадують люди, які вже на собі відчули конкретну допомогу та пересвідчилися у щирих намірах фонду. Про щось мало не щодня читаю із газет та на сайтах, у листах подяки до Благодійного фонду і особисто Ігоря Вікторовича Колихаєва. А щось ще тримаю у далеких, але реальних планах. Впевнений, що цей мій відкритий лист не останній і мені буде про що розповісти. Є ще над чим працювати і чого добиватися. Працюватимемо і неодмінно доб'ємося.

 

Ігор УРБАНСЬКИЙ,
представник Благодійного фонду Ігоря Колихаєва
у Високопільському районі.

 

 

 

 

 

 

 

 


FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1835721
CьогодніCьогодні2270
ВчораВчора3108
На цьому тижніНа цьому тижні5378
У цьому місяціУ цьому місяці56193
З початкуЗ початку1835721

Besthosting


Найновіше