Skip to content
Додому Програма DOBRE SWOT-аналіз Високопільської ОТГ
SWOT-аналіз Високопільської ОТГ Друк
Субота, 22 грудня 2018, 03:51

18 грудня Високопільську громаду відвідали експерти програми DOBRE Анджей Собчик від польської сторони та Олексій Гаврилов від української сторони. Експерти зустрілися з керівництвом, апаратом громади та активними краянами. Метою зустрічі була презентація SWOT-аналізу Високопільської об’єднаної територіальної громади задля подальшого стратегічного планування її розвитку.

Під час першого триденного візиту експертів до ОТГ, якій відбувся у листопаді, проводився ряд зустрічей/інтерв’ювання з метою отримання або перевірки необхідної інформації про соціально-економічну ситуацію в громаді.

Опитування проводилось серед різноманітних соціальних груп населення, за результатами якого експерти представили SWOT-аналіз, визначивши сильні та слабкі сторони Високопільської територіальної громади в умовах децентралізації.

Серед сильних сторін економічного напрямку селищної ради відмітили якість землі для сільськогосподарського виробництва, наявність земельних ділянок, площ, будівель та споруд для інвестиційних цілей. Відзначили  й наявність залізничного сполучення та повну газифікацію громади. Та поруч з тим відмітили дуже поганий стан доріг, що сповільнює розвиток та залучення інвестицій. Окрім того, бар’єром для визначення інвестиційних територій є відсутність генерального плану  ОТГ. До слабких сторін також віднесли низьку купівельну спроможність населення, зумовлену низьким рівнем заробітку та малою кількістю добре оплачуваних робочих місць. Великими недоліками для розвитку економіки є також проблема води та велика доля «сірої економіки».

В галузі інфраструктури до сильних сторін експерти віднесли широку мережу навчальних, культурних закладів та закладів охорони здоров’я.  Проте поруч з цим випливає ряд негараздів: поганий стан цих об’єктів та великі витрати на їх утримання, недостатнє матеріально-технічне забезпечення шкіл та бібліотек, недостатня кількість місць у Високопільському дитячому садку. Недоліками також є практично  відсутність централізованого водовідведення, місцевого пасажирського  автоперевезення, невпорядковані справи зі сміттям, стихійні сміттєзвалища.

Практично не виділили експерти сильних сторін ОТГ у напрямку навколишнього середовища та туризму. Погані дороги, відсутність води, не розвинена готельна інфраструктура, відсутність роздільного збору сміття, нестача лісів та озер, проблема бездомних собак, забруднення довкілля Криворізькою ТЕС – ось ті негативні чинники, які не роблять Високопільську ОТГ привабливою для туристів. Єдине чим може пишатися Високопільщина – це своєю історією, а серед туристично привабливих об’єктів визначено лише базу відпочинку у селі Тополине.

Окрім того слабкими сторонами громади експерти визначили безробіття, трудову міграцію, соціальне розшарування населення, демографічну ситуацію й інше.

Поруч з усіма перевагами та недоліками нашої громади в різних напрямках її розвитку експерти все ж визнали великий досвід в управлінні голови громади активність в в проведенні змін після утворення ОТГ. Також великим досягненням є створення центру надання адміністративних послуг та молодіжної ради.

Експерти довго ознайомлювали присутніх з слабкими та сильними сторонами ОТГ, окреслювали можливості її розвитку та загрози, які можуть виникнути на цьому шляху. Та з рештою, запропонували присутнім розділитися на групи й самим створити проекти, які можливо було б втілити у життя в подальшому  у громаді.

Тож яким бачать Високопільську громаду її  жителі?

В сфері розвитку промисловості високопільці хотіли б відкрити міні-пекарню, цехи з переробки горіхів, фасування меду, олійницю, підприємство з  переробки пластмасових відходів. В напрямку навколишнього середовища запропонували по всіх населених пунктах громади встановити сортувальні сміттєві баки.. Дозвілля високопільців доречно було б урізноманітнити літнім кінотеатром, який можливо зробити на колишньому танцювальному майданчику, що знаходиться за центром культури та дозвілля. Окрім того, звучали побажання встановлення камер відео нагляду, розширення Інтернет-покриття  території, створення бренду громади, впровадження STEM-освіти (програмування, робототехніка) в школі, створення благодійного магазину та й багато іншого.

Цікавою, змістовною та корисною вийшла зустріч з експертами, які задля написання Стратегії розвитку нашої територіальної громади обіцяли приїхати до Високопілля вже у наступному році.

За матеріалами газети «Високе поле».

#Високопільськагромада

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1756535
CьогодніCьогодні1984
ВчораВчора3046
На цьому тижніНа цьому тижні1984
У цьому місяціУ цьому місяці77269
З початкуЗ початку1756535

Besthosting


Найпопулярніші