Skip to content
Додому ФОНДИ ТРУДОВОГО АРХІВУ ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ ПРОГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА?
ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ ПРОГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА? Друк
Субота, 16 лютого 2019, 09:11

В рамках реалізації Всеукраїнського проекту Мін’юсту України «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала кампанія «Я маю право обирати», яка має на меті підвищити рівень обізнаності виборців щодо виборчих прав, механізм їх реалізації та захисту; виборчих процедур.

«Високопільське бюро правової допомоги» Бериславського  місцевого  центру з надання безоплатної правової допомоги розпочинає інформаційну кампанію на території Високопільського  району, яка буде включати в себе ряд правопросвітницьких заходів та інформування населення шляхом поширення консультативних матеріалів.

Законодавство передбачає процедуру тимчасової зміни місця голосування. Загальний підхід полягає втому, що людина голосує там, де вона прописана, за зареєстрованим місцем проживання. Зрозуміло, що у більшості внутрішньо переміщених осіб зареєстроване місце проживання залишилось на окупованих територіях.

До 25 березня 2019 року внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть подати заяви про тимчасову зміну місця голосування за спрощеною процедурою.

По-перше – знайти відділення ведення Державного реєстру виборців, яке буде найближчим до вас на день проведення виборів, або за місцем реєстрації ВПО. Адреси зазначені на сайті drv.gov.ua у розділі «ОРГАНИ РЕЄСТРУ» → «Відділи ведення Реєстру» →»Вибираєте область».

По-друге – взяти паспорт громадянина України (обов’язково) і довідку внутрішньо переміщеної особи (бажано) й звернутися до обраного відділення ведення Державного реєстру виборців.

Третє – у відділенні написати заяву про зміну місця голосування. Відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії від 05 вересня 2018 року № 129, виборці, чия виборча адреса знаходиться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областе, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

Четверте – на підставі поданої заяви одразу отримати посвідчення, яке підтверджує тимчасову зміну місця голосування. Посвідчення діятиме у день проведення виборів Президента України саме на тій виборчій дільниці, яку ви обрали. У разі якщо буде оголошено другий тур виборів, цю процедуру треба буде повторити.

Згідно з нормами постанови Центральної виборчої комісії № 240 від 09 квітня 2014 року, спрощена процедура розповсюджується і на виборців, чия виборча адреса знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Додатково нагадаємо, що можна звернутися за юридичною консультацією до Високопільського бюро правової допомоги Берисласького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області, який знаходиться за адресою: смт.Високопілля, вул. Банкова, 10, тел.: (05535) 2-16-03 або за скайп зв’язком-(vysok.bvpd)

 

 

 

 

 

 

 


FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

2281582
CьогодніCьогодні3278
ВчораВчора3968
На цьому тижніНа цьому тижні3278
У цьому місяціУ цьому місяці29646
З початкуЗ початку2281582

Besthosting


Найновіше