Skip to content
Додому Новини селища Їхня щоденна робота – рятувати життя!
Їхня щоденна робота – рятувати життя! Друк
Вівторок, 19 лютого 2019, 05:56

Все частіше до редакції районки звертаються звичайні сельчани з проханнями через сторінки газети висловити вдячність працівникам Високопільського районного сектору та 4 ДПРП. То і не дивно, адже все частіше чуємо славні відгуки про наших мужніх рятувальників: то вони карету швидкої допомоги визволяли з полону наших жахливих доріг в сукупності з несприятливими погодними умовами, то від пожежі рятували житлові приміщення. Не оминають своєю увагою фахівці Служби порятунку і братів наших менших, бо готові прийти на поміч, навіть коли йдеться про теля, яке впало в 15-метровий колодязь… Для рятувальників, чия щоденна робота полягає у захисті від надзвичайних ситуацій та подій, цінність має життя та добробут кожної живої істоти.

Та попри призму відгуків, певно, мало хто замислювався над тим, в яких умовах доводиться працювати рятувальникам. Чи забезпечена наша Служба порятунку всіма матеріально-технічними засобами для належного функціонування, бо не за чутками знаємо, що за останні роки районний сектор дещо оновився. До прикладу, про новенький сучасний пожежно-рятувальний автомобіль, який з’явився у Високопіллі нещодавно, розповідають навіть наймолодші хлопчаки. Тож вирішили і ми, працівники районки, напроситися на гостини до рятівників, аби на власні очі переконатися, чим живе сьогодні Високопільський районний сектор державної служби надзвичайних ситуацій!

Варто зазначити, перше, що кидається в очі, коли потрапляєш на територію Сектору, доглянутість та охайність території. Це зовсім інша картина у порівнянні з кількома роками раніше. І хоч керівник Володимир Вікторович Болдарев не місцевий, проте помітно, що він на своєму місці, що як і годиться будь-якому начальнику, вболіває за свою справу.

Тож на кілька запитань начальник Високопільського РС ГУ ДСНС Володимир Болдарев люб’язно надав відповіді для читачів «ВП».

– Володимире Вікторовичу, за роки вашого керівництва, які зміни відбулися у районному секторі державної служби з надзвичайних ситуацій? Чим особисто як керівник можете похвалитися?

– Звісно, умови несення служби значно покращились для особового складу підрозділу. За цей час зроблено не мало: обладнано душову кімнату та санвузол у приміщенні, прокладено внутрішнє водопостачання та каналізацію, здійснено заміну вікон, пошкодженого шиферу на даху, утеплено стіни частини, також проведено інші роботи з благоустрою території частини.

– Всі ми знаємо про новенький пожежно-рятувальний автомобіль, який Ви отримали у підпорядкування на початку року. Як вам це вдалося, адже область отримала всього чотири одиниці такої техніки, а наш район, на скільки мені відомо, часто обходять увагою в області у вирішенні будь-яких питань, а тут сучасний транспорт віддали у наше бездоріжжя?

– Так, ми дійсно отримали автомобіль, балансова вартість якого становить 5,6 млн. грн. Автомобіль обладнано новітніми спеціалізованими пристроями для надання допомоги. Маленькими, але впевненими кроками підрозділ рухався до досягнення мети. І, насамперед, це все завдяки спільній командній роботі особового складу, яким я пишаюся.

– Часто чуємо позитивні відгуки про роботу рятувальників. Чи насправді у вас в службі все так позитивно, як кажуть люди? З якими труднощами доводиться стикатися в роботі? Звідки фінансуєтесь? Чи співпрацюєте з районної владою, ОТГ, сільськими, селищною радами?

– А яка ж робота без труднощів?! У нас, як і скрізь, є свої проблеми, є і позитивні моменти. Певно, кожного з нас окрилюють усмішки та слова вдячності при рятуванні людей під час снігових заметів, при своєчасній допомозі під час пожеж та надзвичайних ситуацій.

Звичайно, бувають і моменти, коли люди висловлюють обурення щодо нашої роботи. Підрозділ щоденно стикається з проблемою ремонту пожежних автомобілів, з причини відсутності дорожнього покриття. Цей фактор має значний вплив на час прибуття до місця надзвичайної ситуації та своєчасне надання допомоги. Проте, усім всього не поясниш, будь-яка критика стимулює нас працювати над помилками та рухатися далі.

Щодо фінансування. Частково фінансуємось з міністерства ДСНС, частково від надання платних послуг (згідно з ПКМУ № 1102 від 26.10.2011 року «Деякі питання надання платних послуг підрозділами МНС»). Окрім того, отримали субвенцію згідно районної Програми пожежної безпека від 12.01.2018 року № 413 (РДА).

Користуючись нагодою, підрозділ висловлює подяку Високопільській селищній раді, Іванівській сільській раді, які відшукали можливість виділення субвенції для ремонту приміщень та придбання ПММ.

– Відомо, що успіх будь-якого керівника залежить від команди, яка його оточує. Чи дружній у вас колектив? Можливо, когось могли б відмітити?

– Колектив почав оновлюватися, зміни відбуваються тільки в кращу сторону. Колектив невпинно працює над вдосконаленням теоретичної та практичної підготовки, а разом з тим стає ініціативнішим та рішучішим під час надзвичайних ситуацій та пожеж. Точу варто відмітити гідну роботу всього колективу.

– До речі, чи можуть до вас звертатися громадяни з особистими заявами, коли стають очевидцями порушення протипожежних заходів з боку сторонніх осіб?

– Згідно Закону України «Про звернення громадян» громадяни можуть звертатися до підрозділу щовівторка та щочетверга з 9 до 17 години.

– Окрім того, що ви рятуєте життя, оселі, майно, часто бачимо працівників Служби порятунку на вулицях серед населення, які проводять застережні бесіди, до районки постійно надходять матеріали для публікації, в яких ви застерігаєте населення від тих чи інших бід, що може спричинити вогонь, ваші працівники проводять профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю, а на Дні відкритих дверей до вас залюбки приходять і вихованці дитячого садка… То ваша робота – не лише рятувати, а і застерігати? Чи допомагають вам такі заходи, аби зменшити рівень надзвичайних ситуацій у районі?

– Слід відзначити, що рівень пожежної небезпеки знизився, завдяки активній інформативній роботі співробітників підрозділу.

Щодо роботи з дітьми, так, на території частини проходять навчальні екскурсії, під час яких малеча має змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу рятувальників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Впевнений, що такі заходи корисні для усіх сторін, адже позитивний заряд отримують не лише діти, а й працівники підрозділу.

Хочу наголосити, що для небайдужих громадян двері підрозділу завжди відчинені.

Служба порятунку – 101! Запобігти! Врятувати! Допомогти!

Інна ТКАЧ.

 

Додати коментар


 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Валюта

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1943890
CьогодніCьогодні1119
ВчораВчора2502
На цьому тижніНа цьому тижні18126
У цьому місяціУ цьому місяці54937
З початкуЗ початку1943890

Besthosting


Найновіше