Skip to content
Додому / Програма DOBRE / Подяка за плідну співпрацю над розробкою Стратегії розвитку Високопільської громади
Подяка за плідну співпрацю над розробкою Стратегії розвитку Високопільської громади Друк
Середа, 31 липня 2019, 05:27

Шановні пані і панове!

Процес створення стратегії, важливою частиною якого була соціальна дискусія, запустив широкий спектр активності. З’явились численні пропозиції, ініціативи з реалізації заходів. Адже стратегія – це не закритий документ. На її підставі будуть створюватись програми та проекти, пропозиції щодо зовнішніх джерел для живлення реалізованих заходів.

Перший етап робіт завершено. Необхідно було вирішити певні дилеми, як щодо цілей розвитку, так і щодо способів їх досягнення. У будь-якій спільноті їх неможливо уникнути, і як наслідок – неможливо побудувати Стратегію «понад поділами». Хоча більшість дій будуть проводитись паралельно і частина заходів служитиме реалізації одночасно кількох цілей, однак, через обмежені фінансові ресурси, треба було зробити вибір, визначити їх найбільш обґрунтовану ієрархію.

 

Як випливає із спільно розробленої концепції механізму запровадження стратегії, зміни не виключаються. Ми заздалегідь припускаємо, що стратегічне планування – це коригований та оновлюваний процес, і що побудова стратегії ніколи не завершиться, вона зазнаватиме модифікацій. Адже це пов’язане з необхідністю пристосування до змін зовнішніх та внутрішніх умов. Необхідні зміни не слід оцінювати в категоріях помилок, а радше розглядати як невід’ємні елементи цього процесу. Документ повинен бути вдосконаленим, але водночас захищеним від спокуси змін, що випливають із зміною каденцій органів влади.

Своєю теперішньою зацікавленістю Ви найкраще довели, що стратегія є не лише документом про мешканців та для мешканців, але і справою мешканців та викликом для них. Перед таким нелегким викликом Ви стоїте сьогодні.

Цілком очевидно, що такі важливі переміни, у яких нам слід взяти участь, не можуть відбуватись без свідомої участі громадян, вони повинні супроводжуватись якісно іншим почуттям відповідальності. Стійкий, інтегрований соціально-економічний розвиток Високопільської ОТГ буде можливий лише у внутрішньо інтегрованій спільноті. Відмінності в інтересах є завжди, однак існує потреба у компромісах, «обкатці поглядів» всередині громади i у виступі назовні одним, спільним голосом. Історичний досвід вчить найкраще, що особисті конфлікти зможуть приглушити навіть найкращі наміри та найбільш переконливі суттєві аргументи. В такій ситуації жодні переваги такого заходу i всі користі для громади, що випливають з нього, не є підтвердженими. Тому слід пам’ятати, що час підганяє, згода будує....

Нам залишається приємний обов’язок - подякувати Вам за співпрацю. Ми хотіли б висловити нашу особливу подяку Голові Громади, який, незважаючи на безліч обов’язків, брав активну участь в організованих зустрічах. Тим не менше, необхідно підкреслити залученість всіх членів Виконкому та членів Комітету з питань Стратегії, а також мешканців усієї громади.

Нам буде вельми приємно, якщо Ви визнаєте, що наша співпраця певною мірою сприяла вирішенню нелегких проблем, поглибленню знань, формуванню навичок та позицій, необхідних для запровадження стратегії, зокрема, для стимулювання та підтримки підприємництва, яке є необхідним для ефективної, окресленої тут реалізації, і, безумовно, бажаної концепції багатофункціонального, врівноваженого розвитку Високопільської ОТГ.

Анджей Собчик, Олексій Гаврилов, Світлана Сельдіна
Експерти Фонду розвитку місцевої демократії


 

 


 


 

Статистика

3169809
CьогодніCьогодні695
ВчораВчора810
На цьому тижніНа цьому тижні1505
У цьому місяціУ цьому місяці20243
З початкуЗ початку3169809

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України