Skip to content
Додому Нормативно-правові акти Проекти рішень ради ЗУСТРІЧ БЕЗ КРАВАТОК З ГОЛОВОЮ ОДА ХЕРСОНЩИНИ ЮРІЄМ ГУСЄВИМ У СІЛЬСЬКОМУ РАЙЦЕНТРІ
ЗУСТРІЧ БЕЗ КРАВАТОК З ГОЛОВОЮ ОДА ХЕРСОНЩИНИ ЮРІЄМ ГУСЄВИМ У СІЛЬСЬКОМУ РАЙЦЕНТРІ Друк
Четвер, 08 серпня 2019, 05:20

За короткий термін,призначений Указом новообраного Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО, голова Херсонської облдержадміністрації Юрій ГУСЄВ уже здійснив робочі візити до кількох районів області й не тільки. Позбавлене формалізму, відверте та щире спілкування зі простими людьми та місцевими керівниками додає не лише плюси новій владі, а й виявляє найболючіші проблеми, що хвилюють роками хвилюють.

Зустріч із керівником області у містечку Нововоронцовці з понад 6-тисячним населенням відбулася не в задушливій залі з краватками, а на майдані перед районним будинком культури. Зрозуміло, гарячої літньої пори не всі змогли взяти участь у за кілька днів оголошеному зібранні. Та все ж прибули небайдужі до долі рідного краю й держави представники трудових колективів, освітяни,медпрацівники, сільські голови, творці достатку, ветерани праці,учасники АТО, молодь…

А дати роз’яснення та відповіді на запитання й порушені проблеми були готові голови Нововоронцовської райдержадміністрації Василь ТІТАРЕНКО та райради Михайло БІДНИЙ, перший заступник голови РДА Віктор БІЛАН, заступник голови РДА Наталя ЛИТОВЧЕНКО, керівник апарату РДА Світлана КАПІТОНОВА, голова Нововоронцовської селищної ради Володимир МАРЧУК,керівники управлінь, відділів та секторів РДА,начальники Нововоронцовського відділення поліції ГУ НП у Херсонській області підполковник поліції Олег ОДНОЛЬКО та Нововоронцовського відділення Бериславської місцевої прокуратури Дмитро ЗІНЕВИЧ, в.о. головного лікаря КЗ «Нововоронцовська центральна районна лікарня» Олег ДІДЕНКО,начальник Нововоронцовського районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області капітан служби цивільного захисту Євгеній МАГДА і відділу освіти, молоді та спорту РДА Тетяна ФОМЕНКО та інші.

Перед головою ОДА Юрієм Гусєвим та місцевою владою представники селищної та сільських громад порушили актуальні питання сьогодення та поділилися власним баченням про шляхи їх розв’язання. Це - голова ради ветеранів Нововоронцовського району Почесний ветеран України Роман КЛОЧАНЮК, сільський голова Любимівки Микола БЕЗЗУБКО,голова районної організації інвалідів «Союз «Чорнобиль України» Борис ДУБРОВ, мешканець села Гаврилівка Василь МАЛЄТА, вчитель вищої категорії молодших класів Нововоронцовської ЗОШ№1 Ірина САЩЕНКО, багатодітна мама, діти котрої навчаються у Нововоронцовській ЗОШ№2, Лариса САЙЛЬГАП, працівниця ДНЗ №2 «Колосок» смт Нововоронцовка Галина ПОЛЯНЧИЧ...

Відрадно, що про готовність плідно співпрацювати зі обласною та на місці владою заявили як мешканці, так і державні службовці, голови та депутати місцевих рад, керівники підприємств, установ та організацій, приватні підприємці одного з віддалених районів області.

Цього спекотного дня степовики перед керівником області порушили такі життєво важливі питання як збереження фельдшерсько-акушерських пунктів на територіях сіл із забезпеченням умов для перебування там лікаря або представника середнього медперсоналу: ремонт доріг місцевого значення, відродження поливу дніпровською водою 75-ти тис. га орної землі,фінансування районної ветеранської організації, покращення пенсійного забезпечення,ремонт Нововоронцовської ЗОШ№2.

Нововоронцовців також турбує не зовсім задовільне фінансування місцевих медичних закладів. А це прямий шлях до їх закриття. Слід і краще вирішувати питання забезпечення сіл середнім медперсоналом та лікарями.

І тривале затягування зі завершенням реконструкції хоспісу на 25 місць у райцентрі та глибоко викопані десятки метрів теплотраси із пошкодженими часом бетонними плитами –сьогодні мають досить неприваблива картина. А чого слід чекати восени та взимку?!

Ще наприкінці 2017 р. зі однієї з лікарняних будівель  попросили медпрацівників двох відділень. Аби в недалекому майбутньому відкрити хоспіс, так необхідний лежачим тяжко хворим людям. Основною причиною затягування реконструкції, монтажу новітнього медичного обладнання і сучасних засобів санітарії та гігієни – брак грошей. Сьогодні мова іде не про сотні тисяч гривень використаних раніше!

Журналіст Інформаційної агенції Всеукраїнського об’єднання ГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ» поспілкувався стосовно цього та інших  питань життєдіяльності району безпосередньо з Михайлом Михайловичем БІДНИМ.

- У грудні 2017 р. на території районної лікарні було розпочато реконструкцію інфекційного та пологового відділень під сучасний хоспіс на 25 місць, - сказав голова райради. – Кабінет Міністрів України на проведення будівельно-монтажних робіт у той час виділив району 1,5 млн. грн., а з обласного бюджету асигнували 740 тис. Згодом з’ясувалося, що цих коштів недостатньо. Наш дотаційний район ніколи не мав і не має «вільних» мільйонів гривень!, А це мінімум 2 млн.!. Завершення робіт та підготовка до прийому лежачих тяжко хворих пацієнтів дуже непроста справа!Тут не обійдеться колективним умивальником та графином із водою на тумбочці, тазиком для миття ніг. Словом, кожна палата повинна мати не лише всі сучасні комунальні зручності та вигоди, а й новітні медичне обладнання й засоби. Нагадаю:в Україні нараховується хоспісів не так уже й багато! Не можу не повідати про свої неодноразові службові відрядження до Міністерства охорони здоров’я, зокрема, колишнього міністра пана Князєва та одного з його заступників. Кошти не так просто «вибити», хоча всі державні мужі знають, що до сучасного хоспісу ставляться дуже високі вимоги. Поясню щодо порушеної вами розритої теплотраси у лікарняному містечку. Незабаром уже найняті кваліфіковані робітники, які тепер невтомно працюють на іншому комунальному об’єкті,своєчасно зроблять усе необхідне, аби не застали зненацька осінні дощі та холодна зима…

Додам від себе: у самому серці Нововоронцовки бовваніє зі дірявою покрівлею та чорними очима вікон 5-ти поверхова цегляна будівля колишнього гуртожитку колишнього Нововоронцовського технікуму бухгалтерського обліку. Сьогодні, на свій страх і ризик, на частині 1-го поверху господарюють працівники кількох службових офісів – не більше. На щастя дощова та від танення снігу вода ще не добралася й до них. А далі на голови можуть упасти не лише штукатурка та пошкоджена стихією цегла, а й важкі  плити!? Понад 20 років поволі та, на жаль, у наші дні інтенсивно(!) руйнується покрівля на колись привабливій будівлі. У помпезному будинку багато років мешкали, переважно, молоді сім’ї та одинокі працівники місцевих установ та організацій. Оволодівали кількома престижними робітничими професіями десятки учнів структурного підрозділу ПТУ№26 с.Гаврилівка як із району, так і сусідніх Високопільського району та Дніпропетровщини. Підрозділ закритий, а викладачі та майстри виробничого навчання продовжують працювати у селі Гаврилівка,інші ж знайшли іншу роботу, вийшли на заслужений відпочинок або залишилися ні з чим?!

Як удалося з’ясувати автору у голови райради, 5-поверхова споруда є комунальною власністю громади Нововоронцовського району. За останні роки так НІХТО(!) і не асигнував ні гривні на капітальний ремонт як даху, так і всіх(!) напівзруйнованих кімнат усередині та приміщення зовні! На покрівлі нововоронцовського «дива» природи … з весни й до осені ростуть деревця. А також відлякують місцевих жителів і гостей вирвані «з м’ясом» допотопні дерев’яні віконні рами та вибите скло!Напевно, одним із виходів зі  багаторічного цейтноту безгосподарності та недбальства став би вигідний для громади продаж на аукціоні 5-поверхового будинку. Можливо, грошовитий власник докладе рук та фінанси, аби перетворити рукотворну пустку на одне з кращих місць у Нововоронцовці?!

- Не приховуватиму проблеми «з бородою», - сказав напрямки голова райради Михайло Бідний. – Про єдину в райцентрі багатоповерхівку не знає хіба що не тутешній мешканець. Багато разів ви особисто, працюючи спецкором херсонських обласних газет «Наддніпрянська правда» та «Новий день», опублікували багато критичних матеріалів про живучу проблему, та віз і нині там. Проблема,на жаль, не вирішується роками, а лише поглиблєється! Як один із керівників району,неодноразово(!) намагався її зрушити з місця. Аби дотримати букви закону, звернувся до всіх голів місцевих рад із пропозицією дати дозвіл на продаж або здачу в оренду проблемної будівлі. Нічого путнього, крім балаканини, з цього не вийшло. Голови не дали згоди!

Питається, ще скільки років сплине, аби врешті-решт припинися руйнація на очах 5-поверховго будинку?! Чого чекаємо? На людські жертви чи цеглу, що падатиме з висоти на голови дорослих та дітей?! Перекласти всю вину за ситуацію на теперішню районну владу буде неправильно, але ж і слід вирішити проблему до кінця! Слово за керівниками та народними обранцями Нововоронцовського району!

…Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, спілкуючись із представниками громади селища та району,зокрема, запевнив:

- Я прийшов працювати для людей, мета моїх зустрічей до кожного з вас –почути проблемні питання та разом віднайти шляхи їх вирішення для покращення якості життя громади.

Вивчаючи думку учасників зібрання, журналіст,переважно, почув схвальні відгуки про конструктивне, відверте та неупереджене спілкування з головою ОДА Юрієм Гусєвим, керівниками району та селища.

З повідомлення сайту Нововоронцовської РДА 25.07.2018 р. під заголовком «З робочим візитом до Нововоронцовського району прибув голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій ГУСЄВ»:

«Наприкінці зустрічі селищний голова  Володимир МАРЧУК

подарував очільнику облдержадміністрації довідково-краєзнавчу енциклопедію місцевого письменника Миколи Гурепка «НОВОВОРОНЦОВЩИНА – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ з дарчим написом автора».

Голова Нововоронцовської селищної ради Володимир Марчук,ознайомив керівника області та осіб, які їх супроводжували, з конкретною відповіддю на на виконання наказів виборців. Без перебільшення, за роки головування Володимира Володимировича, активній участі працівників селищної ради, депутатського корпусу селищної ради, Нововоронцовської райдержадміністрації(голова Василь Тітаренко) та небайдужих людей, корисні справи на видноті. Наприклад, будівництво у 2018 р. дороги з твердим покриттям на вулиці Гагаріна. Десятиліттями жителі та гості, педагогічні працівники, батьки та їхні дітки обминали вибоїни та калюжі, аби потрапити до ДНЗ№1 «Сонечко», до районної лікарні. Лише Володимир Марчук, наділений довірою сотень людей, зумів згуртувати професіоналів-однодумців, котрі живуть і працюють для степової Нововоронцовки. Правда й те,що іноді обранці народу нариваються не на завжди справедливу критику, хамство та заздрість. Та переможців, окрилених довіро людей, це не збиває зі обраного шляху! Про їхню життєву позицію говорять вирішені життєво важливі справи! А корисних справ, які не вирішувалися десятиріччями, дійсно немало!

Приміром,нещодавно керівник ТОВ «Таврія-Груп» з міста Кривого Рогу на Дніпропетровщині Олександр Валерійович РОЗЕНТАЛЬ за власні кошти подарував селищній громаді, для медпрацівників Нововоронцовки  новеньку сучасну карету швидкої допомоги! А коштує вона десятки тисяч гривень!


Добротно утеплено та оснащено всім необхідним дошкільні навчальні заклади №№1 та 2 – «Сонечко» і «Колосок». Нині під палючим липневим сонцем будують давно очікувану дорогу з твердим покриттям на вулиці Героя Радянського Союзу Бережного! Цей перелік можна продовжити! Непокоїть людей те, що серед мешканців райцентру та деяких сіл району є занадто пильні громадяни, котрі заради задоволення власних амбіцій та дешевого популізму, метають критичні стріли, хоча самі майже нічого не зробити для громад і Української держави. Й мало не на кожному кроці вишукують факти та фактики, аби найболючіше дошкулити, вибити з колії тих, котрі не на словах постійно живуть турботами дорослих та дітей!

Здорова критика ефективно «лікує»громадян, котрі не розминаються з чужим добром, звикли обманювати, красти й наживатися за рахунок держави та приватного сектору економіки! Слід не боятися виводити їх «за вухо та на сонце», аби не увірували у свою винятковість та безкарність! Адже маленька безкарність породжує більшу безкарність! І не можна давати їм ховатися за «дахи» та спини корумпованих чиновників та працівників!Такі,з дозволу сказати, корисливі особи роками жирують і в Нововоронцовці та в селах району! Зокрема, в одному зі сіл дуже поріділі зелені насадження – акації, дуби, безкарно(!) вирубані чорними дроворубами! Питається, хто став для них «дахом», хто збирає данину за …знищення природних легенів херсонського степу?!

Також останніми роками занадто розперезалися власники домашніх міні-гуралень та розкрадачі золотих нині кіловатів електроенергії!І, переважно, не без гроша в кишені, мають що їсти-пити! Тисячі людей справно платять за все, а злодійчуки ще й пирскають та огризаються!

Без безкомпромісної боротьби з любителями поживитися за чужий рахунок неможливий рух уперед.

Микола ГУРЕПКО,журналіст Інформаційної агенції Всеукраїнського об’єднання ГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ», м.Київ, член НСЖУ, НСПУ і НСНЖУ.

 

 

 

 

 

 

 


Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

2905038
CьогодніCьогодні595
ВчораВчора1666
На цьому тижніНа цьому тижні8815
У цьому місяціУ цьому місяці31830
З початкуЗ початку2905038

Besthosting


Найновіше

Найпопулярніші