Skip to content
Додому / Кронау-Фест / Легенда про «колону закоханих»
Легенда про «колону закоханих» Друк
П'ятниця, 23 серпня 2019, 12:36

Ми продовжуємо розповіді про історію поселення Кронау на Херсонщині, яке і стало виною нашого Регіональний фестиваль Кронау-Фест 2019 ????

Сьогодні легенда про «колону закоханих» ????????

В далекому 1919 році у маленькому німецькому поселенні Кронау зародилося кохання між дівчиною-переселенкою німкенею Регіною та парубком також переселенцем – Емілем. Гарною була історія їхнього кохання та при деяких обставинах так і могла б залишитися історією.

Познайомилися Регіна з Емілем дорогою до Евангелістсько-Лютеранської церкви, що знаходилася у центрі Кронау. Еміль підібрав хустку, яку загубила красуня, поспішаючи до храму, і перед службою повернув її. Відтоді зародилася їхня дружба, яка згодом переросла в глибоке кохання. Пара вже не уявляла, що хтось або щось зможе їх розлучити. Та не всі так вважали.
Парубок Еміль був нащадком заможної родини Рауш, які успішно вели своє господарство, мали свій власний млин, займалися виноробством. Їхня родина була першопоселенцями з ріки Молочної. Регіна ж походила зі звичайної родини німецьких переселенців і мала ще дев’ятеро сестер і братів, які були ще малими, та й сама Регіна була молодшою за Еміля на 10 років.

Коли нащадок родини Раушів привів кохану знайомити з батьками, то старший Рауш не прийняв вибір сина і спокійно вийшов. Неспокій розпочався у закоханих. У німецьких переселенців ніколи не виникало ніяких розладів у родинах, а тут нащадок запротестував проти волі батька і все через палке кохання.

Регіна – проводила багато часу у церкві і зовсім відмовилася навіть спілкуватися з Емілем. Натомість парубок щораз чекав кохану біля церковних воріт, сподіваючись хоч на якусь увагу. Пастор Вільгельм Бек помітив, що між парою парафіян, яка зовсім недавно обмінювалися поглядами під час молитви, «пробігла чорна кішка». Якщо Регіна намагалася якомога більше замотатися хусткою, то стан мученика Еміль скрити не міг.
Пастор вирішив допомогти парі, бо такі гарні і закохані вони були, як ніхто. Не одну розмову священик проводив з категорично настроєним батьком. Та все марно.

Еміль не хотів здаватися, і одного дня прийшовши до церкви, став перед входом, взявшись за виступ у камінній колоні, і сказав: «Не зійду з цього місця, поки не отримаю батьків дозвіл на одруження з Регінкою».
Цілу ніч так простояв, та батько був невблаганний. Не витримала кохана такого душорванства і приєдналася до коханого. Так в купці і стояли не один день. Жителі підтримали пару і разом з священником знову пішли до старшого Рауша. На цей раз батько сам прийшов до храму і благословив сина. І не було більшого щастя для закоханих Еміля і Регіни вінчатися у Евангелістсько-Лютерянській церкві поселення Кронау ???????? І народилося у подружжя 3 донечки Ліля, Гільда і Фріда ????

Чимало часу минуло відтоді, проте кожний, хто дуже прагне такого кохання, як у німецької пари, приходить до того місця, де відстоювала своє кохання німецька пара.
Це місце знаходиться у теперішньому Високопіллі на фрагменті старої церкви, що тепер використовується, як актова зала Високопільського центру культури і дозвілля.

Усі, хто щиро вірить у легенду, хто доторкнувся до «колони закоханих», – отримає від Всевишнього сильне почуття ????‍❤‍????‍????

У всіх закоханих буде така можливість вже 14 вересня під час фестивалю, слідкуйте за нашими новинами, щоб дізнатись більше цікавої інформації ????

 

 


 


 

Статистика

4091294
CьогодніCьогодні662
ВчораВчора1402
На цьому тижніНа цьому тижні9018
У цьому місяціУ цьому місяці43647
З початкуЗ початку4091294

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Високопільська лікарня

 

logo crl 210

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Добровільна пожежна охорона

 

Нормативна база

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України