Skip to content
Додому
ОДИН ДЕНЬ У ВІДДІЛЕННІ ПОЛІЦІЇ Друк
Четвер, 23 квітня 2020, 08:20

Увазі читачів пропонуємо інтерв’ю з начальником Нововоронцовського відділення поліції Бериславського ПВ ГУНП України в Херсонській області, підполковником поліції ОЛЕГОМ АНАТОЛІЙОВИЧЕМ ОДНОЛЬКОМ(на фото). У діловій розмові спроба порушити такі  атуальні питання як кадрове,соціально-побутове та матеріально-технічне забезпечення правоохоронної діяльності місцевого ВП.А також актуальною залишається співпраця та координація спільних дій поліції із іншими правоохоронними органами, керівниками району, місцевим самоврядуванням, сільгоспвирорбниками,приватним сектром економіки тощо.

ВІЗИТКА.  О.АОДНОЛЬКО народився у с.Червоний Маяк Бериславського р-ну на Херсонщині.Закінчив Червономаяцьку ЗОШ, у 1998 р. - Херсонський державний аграрний університет за спеціальністю «Вчений агроном»,Національну академію управління, м.Київ, спеціальність «Юрист». Працював на посадах оперуповноваженого карного розшуку Бериславського РВ УМВС України в Херсонської обл.,заступника начальника сектору дільничних інспекторів міліції цього ж відділу, начальника вищезгаданого сектору. В 2015-2017 рр. –заступник начальника Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області,з грудня 2017-гоначальник Нововоронцовського відділення поліції. Нагороди за службу в органах внутрішніх справ:нагрудний знак «За відзнаку у службі» МВС України 1 та ІІ ступенів(2014), медаль МВС України «10 років бездоганної служби в органах внутрішніх справ України».Заохочений кількома почесними грамотами  УМВС України в Херсонській області та органів місцевої влади. Користується повагою та авторитетом серед керівників району,підприємств, установ та організацій, депутатського корпусу. Одружений. Із дружиною виховують сина та доньку.

КОР. – Напевно,пане Олег, можна стверджувати: реформування старої міліції у нову українську поліцію відбулося наперекір усьому! Правда, не обійшлося без бюрократичних перепон, спротиву. Як показало життя, вибір був зроблений цілком правильний!. Адже нове завжди торує шлях не без труднощів. Як би там не було, на думку більшості населення окремо взятого Нововоронцовського району області, місцеві поліцейські намагаються гідно виконувати службові обов’язки та вірні Присязі. Кого б Ви хотіли назвати серед кращих?

О.А.ОДНОЛЬКО - Поліцейські будні це – цілодобова охорона громадського порядку та оперативне реагування на серйозні виклики життя. Й виклики перед поліцією бувають різноманітними:у лічені години та хвилини врятувати від посягань кримінального світу життя людини, її майнових прав, гарантованих Конституцією України свобод, своєчасне виявлення та профілактика правопорушень серед різних прошарків населення. Погодьтеся,це не так просто! Якби не висока професійна підготовка, безстрашність та відданість професії правоохоронця, криміногенна обстановка заважала б жити та працювати  законослухняним громадянам. З цим важливим завданням особовий склад відділку поліції непогано справляється, добиваючись задовільних результатів.

В одному інтерв’ю непросто розповісти про всіх  місцевих повпредів української поліції, котрі бездоганно виконують покладені обов’язки. Та все ж назву кращих із кращих їхніх представників. Це оперуповноважений сектору карного розшуку старший лейтенант поліції Сергій ЄРМАК;начальник сектору превенції,старший лейтенант поліції Дмитро ІВАНІВ;слідчий слідчого відділення, старший лейтенант поліції Юлія ЛОБОДА;старший інспектор-черговий відділення, майор поліції Віктор ГОЛІВЕЦЬ;начальник сектору реагування патрульної поліції, капітан поліції Анна СИДОРЕНКО; старший слідчий слідчого відділення, капітан поліції Юрій КУЧМІЙ та інші відповідальні й високопрофесійні наші співробітники в поліцейських погонах.

Дозволю собі зробити особливий акцент не лише на сумлінній службі в українській поліції офіцера поліції Сергія ЄРМАКА, а й на його беззаперечно активній участі в спортивному житті не лише Нововоронцовського відділення поліції, а й у гирьовому спорті ГУНП в Херсонській області! На його рахунку призові місця, має не одне заохочення начальників. Гирьовий спорт анітрохи не заважає Сергієві, а навпаки, допомагає добиватися високих показників в оперативно- службовій діяльності!.

КОР.- У повсякденній діяльності будь-якого провінційного підрозділу вітчизняної поліції не другорядну роль відіграє матеріально-технічне забезпечення, надання житла поліцейським. Не виняток і кілько років очолюване Вами відділення поліції у районі. Яка Ваша думка зі озвучених проблем?

О.А.ОДНОЛЬКО - Почну з позитиву. Нещодавно наш міні-автопарк поповнився новеньким сучасним поліцейським автомобілем. Це була й залишається дійсно знакова подія для полісменів сільської глибинки! Дякуючи керівництву ГУНП в Херсонській області, маємо на руках чи не найбільш придатне авто для виконання покладених оперативно-пошукових завдань. Цей автомобіль не лякають наші не надто хороші дороги та складна пересічна місцевість.

До послуг поліцейських 4 автомобілі. Саме завдяки транспорту,вони виїжджають на місце скоєння правопорушень. Однак, матеріально-технічна оснащеність відділення бажає обновлення, зокрема, міні-автопарку.

У нас на балансі є навіть «старожил», - легковий автомобіль 2004 р. випуску. На його технічне обслуговування та ремонт витрачаються кошти на придбання запчастин. Наші поліцейські не білоручки й самі в разі необхідності можуть поставити «на ноги» авто на «приколі». Ціни ж на послуги професійних ремонтників автомобілів як і раніше, так і нині захмарні!. І віджилий технічний ресурс автомобіль ВАЗ-2107 стоїть на черзі на списання, а нового поки що нема…

КОР.- Олеже Анатолійовичу, будь-ласка,конкретизуйте, як забезпечені транспортом та житлом дільничні інспектори поліції на місцях, тобто у селах і райцентрі?.

- Напевно, не варто переповідати, який нелегкий хліб дільничних інспекторів поліції у віддалених селах і в більш як 6-тисячному селищі?! Не тільки на центральних садибах населених пунктів, а й  у маленьких селах! Дороги, всіяні вибоїнами та жолобами, й транспорт, який після кожної поїздки доводиться латати-перелатувати, не додають романтики професії поліцейського. Й не завжди є чим заправити авто. Та, повторюся, більшість полісменів, особливо на місцях, удень та вночі на бойовому посту! Інакше й бути не може! Чого лише варті п’яні оргії та гульбища ,сімейне насилля?!Останнім часом розперезалися злодії всіх мастей та відтінків, не перевелися любителі нашкодити ближньому і т.п. У кожній конкретній ситуації  перше(!)вирішальне слово за дільничними інспекторами поліції і головами місцевих рад. Це поліцейський, незважаючи на труднощі, зупиняє у самому зародку протиправні дії порушників громадського спокою. Й рятує долю людини, яка оступилася в житті. В українській поліції не місце боягузам, перевертням у погонах, любителям легких грошей! Слід визнати: до ідеалу ще далеко!.Декотрі очі начальників улесливо посміхається, а за душею носять камінь. У нашому дружньому колективі такі поліцейські надовго не затримаються!

У не одному населеному пункті дорослі та діти поважають дільничного інспектора поліції, старшого лейтенанта поліції Володимира ШЛЯПІНА. За його плечима багато років сумлінного служіння утвердженню правопорядку та безкомпромісна боротьба за людину чесну й працьовиту.Про нього заслужено(!)схвально відгукуються люди,та навіть, а особи з кримінальним минулим або схильні до скоєння правопорушень. Уміє дільничний інспектор поліції Володимир Шляпін працювати з людьми, вони йому довіряють!Неодноразово в позитивному контексті про Володимира Шляпіна писали нововоронцовська райгазета «Вісті» - «Вісті Нововоронцовщини», незалежна громадсько-політична газета Херсонщини «Новий день» та інші друковані видання. Офіцер поліції неодноразово заохочувався подяками та грамотами. І його колеги –дільничні інспектори старший лейтенант поліції Анна ХАЧАНОВСЬКА, рядові поліції Катерина ЛИТВИНЕНКО та Денис ЧИРЧЕНКО користуються авторитетом серед голів сільрад, освітян,батьків, фермерів, учнівської та студентської молоді .Й завжди готові прийти на допомогу в непростих ситуаціях та викликах сучасності. Молодь нашого відділення поліції – велика надія нової України! Молоді поліцейські постійно відчувають дружнє плече  авторитетних старших колег, наділених багатим життєвим і професійним досвідом.

КОР.- Не менш важливим для успішної службової діяльності поліцейських є забезпеченням їх житлом?.

О.А.ОДНОЛЬКО - У нас ця проблема вирішується мляво, хоча керівництво відділення нагадує про це відповідним посадовим особам. На сьогодні потребують житла 9 офіцерів та сержантів поліції. Їм доводиться викроювати кошти зі зарплат та наймати кімнати або кутки у приватному секторі. Житло ж нині коштує сотні тисяч гривень або не одну тисячу доларів США та євро.

На моє  звернення у Нововоронцовській селищної ради повідомили, що житло в райцентрі за державний кошт не будується, а черга на його отримання не мала. Мені самому доводиться три роки наймати квартиру в приватному секторі, й надії на службове або власне житло нема. Далеко не кожен поліцейський може дозволити собі взяти банківський кредит на придбання квартири або будиночка. Адже процентні ставки високі, а зарплата не дозволяє. Тисячі гривень,які «з’їдає» дорожнеча та інфляція, заледве вистачає молодим поліцейським на найнеобхідніше.

КОР.- Наявність благоустроєного житла позначається й на поліцейських кадрах?.Прошу Вас коротко пояснити ситуацію із забезпеченням житловою площею, що склалася сьогодні.

О.А.ОДНОЛЬКО - У нас кадровий кістяк міцний - не перебільшення! Вищу освіту мають 78 відсотків офіцерів! Це непоганий показник, підкріплений старанним навчанням та сумлінною працею поліцейських. Наприклад, перспективний старший інспектор-черговий,лейтенант поліції Владислав ЖЛОБІНСЬКИЙ досить успішно закінчив зарекомендований в Україні та взаємовигідним діловим партнерством із Зарубіжжям Харківський національний університет внутрішніх справ. А службу в поліції із навчанням у цьому ж вузі з позитивними службовими результатами поєднують дільничний інспектор, старший лейтенант поліції Анна Хачановська та сержант поліції Андрій Чернишов. Ми намагаємося всебічно підтримувати та сприяти їм у здобутті юридичних спеціальностей, так потрібних українській поліції.

КОР.- Гадаю, надважливе значення в підвищенні ККД (коефіцієнту корисної дії) одного з правоохоронних органів району, яким є відділення поліції Бериславського відділу поліції, це – не епізодичне сприяння у вирішенні його різноманітних життєво важливих проблем?! Важливе координування спільних дій із керівниками району, органами місцевого самоврядування, сільгосппідприємствами, сільським та селищною радами тощо. Хто в районі дійсно небайдужий до життєво важливих проблем поліцейських?.

О.А.ОДНОЛЬКО – Це дійсно актуально, особливо сьогодні!Конспективно відповідаючи на поставлене запитання,повідомляю наступне. Зі розумінням ставляться до надання необхідної допомоги місцевій поліції Нововоронцовська райрада(голова Михайло БІДНИЙ),ДП «ДГ«Піонер»(директор Вячеслав БЄЛОВ), «ДСП«Агрофорум-2»(директор Сергій ПУШКАР) та інші. Небайдужі до проблем вартових правопорядку голови сільрад:Любимівської Микола БЕЗЗУБКО,Нововоскресенської – Валентина ІВАХНЕНКО,Золотобалківської – Олександр МОВЧАН, Михайлівської – Віктор ДОВГИЙ, Хрещенівської – Юрій Карнаухий. Завдяки їм та іншим народним обранцям міні-автопарк автомобілів поліції готовий до виїзду на виклики та на місця скоєння злочинів тощо.

КОР.- Пане підполковнику,можливо, коротенько підсумуєте нашу ділову розмову? Або доповните?

- Аякже!(сміється).  Не щодня в керівника відділення поліції інтерв’ю бере журналіст столичного інтернет-видання Інформаційної агенції об’єднання журналістів ГО «Журналісти проти корупції». Це –відповідально й позитивний знак! У тісній взаємодії із відповідальними працівниками Нововоронцовської селищної ради (голова Володимир МАРЧУК) та його КП «Комунсервіс»(директор Сергій СИНИЦЯ) успішно розв’язуються  соціально-побутові проблеми та актуальні питання діяльності відділення поліції. Наведу свіжий факт плідної співпраці поліції із селищною радою. З її головою Володимиром Володимировичем Марчуком вирішене питання про встановлення відеокамер у людних місцях райцентру.

 

Розмову вів  Микола ГУРЕПКО,журналіст ІА обєднання

журналістів ГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ», м.Київ, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України,Національної спілки незалежних журналістів України.

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ.

 

 


 


 

Статистика

3173509
CьогодніCьогодні1006
ВчораВчора1244
На цьому тижніНа цьому тижні5205
У цьому місяціУ цьому місяці23943
З початкуЗ початку3173509

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України