Skip to content
Додому / ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ / Повідомлення податкової служби: "Високопільщина: на часі - декларування доходів!"
Повідомлення податкової служби: "Високопільщина: на часі - декларування доходів!" Друк
Середа, 17 лютого 2021, 10:15

Високопільщина: на часі - декларування доходів!

       У Високопільській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування-2021».

       На запитання платників відповідав начальник ДПІ Руслан Яковчишен.

- Які граничні строки подання декларацій ?

Відповідь. Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:

  • для громадян, які зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подачі – 30.04.2021;
  • для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку, – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день подачі – 31.12.2021.

- Чи оподатковується дохід отриманої у спадок від тітки квартири?

Відповідь. За Податковим кодексом України, оподаткування об’єктів спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця і спадкоємця та резидентського статусу.

       За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

       Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

       Тітка не відноситься до спадкоємців першого та другого ступеня споріднення. Тож, дохід у вигляді вартості успадкованої квартири, оподатковується за ставкою 5% та сплачується військовий збір -1,5% .

- Моя неповнолітня донька отримала спадщину від двоюрідного дідуся, чи потрібно в такому випадку подавати декларацію?

Відповідь. Відповідно до норм Податкового кодексу України за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, отримані від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення. Двоюрідний дідусь не належить до цих категорій, тобто подавати декларацію про майновий стан і доходи необхідно.

       Згідно з пунктом 179.6 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на батьків щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою.

       Відповідно до пункту 99.2 статті 99 Податкового кодексу України грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

       Батьки малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарнумайнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

       Тобто, вам необхідно подати податкову декларацію від імені неповнолітньої доньки до 01 травня 2021 року.

- Я отримала грошовий переказ від сестри з-за кордону. Чи повинна я задекларувати цей дохід?

Відповідь. Грошові перекази, отримані громадянином України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України, є іноземними доходами і підлягають оподаткуванню за результатами річної податкової декларації. Дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

       Слід також врахувати, що сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

       Ексклюзивні коментарі від спеціалістів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у Facebook дивіться за посиланням:  https://www.facebook.com/tax.kherson.crimea.sevastopol.

       Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу«InfoTAX»  https://t.me/infoTAXbot

       Підписуйтесь на телеграм-каналДПС https://t.me/tax_gov_ua.

 

Розмір податкової соціальної пільги та граничний розмір доходу для її застосування у 2021 році

       Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що з 1 січня 2021 року податкова соціальна пільга дорівнює 1135,0 грн. при граничному доході – 3180,0 гривень.

Податкова соціальна пільга з ПДФО (ПСП з ПДФО)

Категорії осіб, що можуть скористатись правом зменшення суми місячного оподатковуваного доходу у вигляді зарплати на суму ПСП з ПДФО (ст. 169 ПКУ)

Розмір ПСП з ПДФО (у відсотках до загального розміру ПСП*)

Сума ПСП з ПДФО,грн

Граничний розмір доходу для застосування податкової соціальної пільги,грн**

Для будь-якого платника податку

100%

1135

3180

Для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, – з розрахунку на кожну таку дитину 100%

 

1135 х кількість дітей

одному з батьків 3180 х кількість дітей

Для платника податку, який:
а) є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
б) утримує дитину-інваліда – з розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років

150%

1702,50 х кількість дітей

3180 х кількість дітей

Для платника податку, який:
 в) є особою, віднесеною законом до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
 г) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом;
 ґ) є інвалідом I або II групи, у т.ч. з дитинства, крім інвалідів, пільга яким визначена пп. «б» пп. 169.1.4 ПКУ;
 д) є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;
 е) є учасником бойових дій на території інших країн у період після ДСВ, на якого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», крім осіб, визначених у пп. «б» пп. 169.1.4 ПКУ

150%

1702,50

3180

Для платника податку, який є:
 а) Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями «За відвагу»;
 б) учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та інвалідом I і II груп, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 в) колишнім в'язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особою, визнаною репресованою чи реабілітованою;
 г) особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;
ґ) особою, яка перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року

200%

22

 

Яким чином для суб’єкта господарювання підтверджуватиметься факт передачі даних від ПРРО до фіскального сервера?

       Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній РеспубліціКрим там.Севастополівідповідає на запитання платників податків.

       Факт передачі реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни, підтверджується отриманням відповідних квитанцій від фіскального сервера.

       Передача розрахункового документа та фіскального звітного чека підтверджується отриманням фіскального номера, що присвоюється цим документам фіскальним сервером.

З 1 січня 2021 змінено порядок ведення обліку доходів і витрат для підприємців

       У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі наголошують, що з 1 січня 2021 року для фізичних осіб - підприємців змінився порядок ведення обліку доходів і витрат.

       Зокрема, ФОП на загальній системі оподаткування та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності за встановленою формою в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет. Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначається Міністерством фінансів. До моменту затвердження нової форми залишається чинною діюча Книга обліку доходів і витрат.

       ФОП-єдинники I і II груп та III без ПДВ матимуть право вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом щомісячного відображення отриманих доходів.

       ФОП-єдинники III групи з ПДВ зможуть вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом щомісячного відображення доходів та витрат.

       Також із 1 січня 2021 року скасовано вимогу для платників єдиного податку щодо реєстрації Книги у податкових органах. Тепер платникам не потрібно подавати заяви чи повідомлення до податкової інспекції про скасування реєстрації книг, які були зареєстровані у 2020 році.

       При веденні обліку у довільній формі платники єдиного податку вправі застосовувати будь-який спосіб обліку доходів. Це можуть бути записи в довільному реєстрі - паперовому зошиті, журналі, чи в електронній таблиці у файлі Excel.

       Крім того, платники зможуть продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) за діючими на сьогодні формами.

Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

        Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим там.Севастополівідповідає на запитання платників податків.

       Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.

       Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обираєвид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

       У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

     ПресслужбаГоловного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 

 


 


 

Статистика

3136957
CьогодніCьогодні215
ВчораВчора489
На цьому тижніНа цьому тижні3404
У цьому місяціУ цьому місяці3404
З початкуЗ початку3136957

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України