Skip to content
Додому
ПАТ "Укртелеком" інформує "Правила охорони ліній електрозв'язку" Друк
Четвер, 11 березня 2021, 09:53

ПАТ "Укртелеком" інформує "Правила охорони ліній електрозв'язку"

       В останні роки спостерігається тенденція збільшення кількості пошкоджень кабельних магістралей сторонніми організаціями при проведенні ними земляних та будівельних робіт через недотримання вимог Правил охорони ліній електрозв’язку та Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв’язку.

       Кабельні лінії електрозв’язку ПАТ «Укртелеком» мають важливе державне значення. Канали, організовані по магістральним кабелям зв’язку, використовуються для потреб оборони та безпеки держави, урядового зв’язку та дипломатичних служб України, МВС, МНС, інших міністерств та відомств, банківської інфраструктури, медичних закладів.

       З метою недопущення пошкодження кабельних ліній зв’язку, забезпечення їх безперебійної роботи та виключення можливостей виникнення нещасних випадків Херсонська філія ПАТ «Укртелеком» дає наступне роз’яснення.

        Уздовж кабельних ліній  встановлено охоронну зону, межа якої простягається на відстані 2 метрів по обидва боки від кожної лінії електрозв’язку, і в якій без дозволу і за відсутності представника підрозділу філії ПАТ «Укртелеком» категорично забороняється проводити будь-які земляні, монтажні та інші роботи, пов’язані з розкопуванням грунту, складуванням матеріалів, а також посадка дерев та кущів.

       Точне місцезнаходження кабелів електрозв’язку та межі охоронних зон визначає тільки представник підрозділу філії ПАТ “Укртелеком», що обслуговує ці лінії!

       Проведення будь-яких земляних робіт поблизу охоронної зони кабельної лінії електрозв’язку має здійснюватися тільки після узгодження з відповідним підрозділом філії ПАТ “Укртелеком».

       Пошкодження кабельної магістралі призводить не тільки до значних матеріальних збитків, наносить шкоду інтересам держави, може привести до втрати управління державними органами влади на місцях, порушити взаємодію в роботі силових відомств та функціонування фінансових установ, позбавляє можливості інформування населення про надзвичайні ситуації, а також приводить до відсутності сервісів у споживачів телекомунікаційних послуг.

       Пам’ятайте, що проведення неузгоджених робіт призводить до пошкоджень кабельних ліній електрозв’язку!

       Порушники правил охорони ліній електрозв'язку, а також особи, винні у пошкодження кабельних ліній відшкодовують заподіяні збитки.

       Стаття 188 Кримінального кодексу України «Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання»

1. Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній електрозв'язку та їх обладнання – карається від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, чи у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

3. Ті самі дії, вчинені організованою группою, або такі, що спричинили особливо тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Примітка. Діями, що завдали особливо тяжкі наслідки, вважаються дії, якщо вони спричинили загибель людини, перерву в забезпеченні споживачів електичною енергією та послугами зв'язку, внаслідок якої припинено діяльність промислових підприємств, порушено діяльність органів влади, державних установ, лікувальних закладів, правоохоронних органів, частин пожежної охорони, збройних сил, порушено функціонування залізничного, морського, річкового, повітрятряного, автомобільного транспорту тощо.

 Стаття 360 Кримінального кодексу України «Умисне пошкодження ліній зв'язку» Умисне пошкодження кабельної, радіорелейної, повітряної лінії зв’язку, проводового мовлення або споруд чи обладнання, які входять до їх складу, якщо воно спричинило тимчасове припинення зв'язку – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.За необхідності проведення робіт в охоронній зоні кабельної лінії зв’язку виконавці робіт ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

  • отримати від підрозділу філії ПАТ «Укртелеком», у віданні якого перебуває ця лінія, письмове узгодження на виконання робіт;
  • до початку виконання робіт викликати представника підрозділу філії ПАТ «Укртелеком» для визначення точного місцезнаходження підземного кабелю та інших споруд кабельної лінії, глибини його залягання й розташування відносно об’єктів, що споруджуються;
  • за три доби до початку робіт повідомити телефонограмою підрозділ філії ПАТ «Укртелеком» про день і час проведення робіт, у процесі яких необхідна присутність його представника;
  • не проводити будь-які роботи в охоронній зоні кабельної лінії без представника підрозділу філії ПАТ «Укртелеком»;
  • усі роботи в охоронній зоні кабельної лінії електрозв’язку виконувати тільки вручну, без використання механізмів і ударних інструментів (ломів, кирок, клинів, пневмо- та електроінструментів тощо).

       За потреби проведення поблизу охоронної зони кабельної лінії електрозв’язку (менш як 25 м) будь-яких робіт (вибухових, кар'єрних, прокладання комунікацій, будівництва та реконструкції тощо), внаслідок чого цю лінію може бути пошкоджено, виконавець робіт ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ сповістити підрозділ філії ПАТ «Укртелеком» про час і місце проведення робіт та порядок нагляду за їх виконанням.

       Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, по яких проходять кабельні лінії електрозв’язку, несуть відповідальність за проведення робіт на ділянках і зобов’язані вживати належних заходів щодо збереження цих ліній.

 

 


 


 

Статистика

3169842
CьогодніCьогодні728
ВчораВчора810
На цьому тижніНа цьому тижні1538
У цьому місяціУ цьому місяці20276
З початкуЗ початку3169842

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України