Skip to content
Додому
Щодо реалізації на території Херсонської області проєкту «Агро Варта» Друк
Четвер, 07 жовтня 2021, 22:03

До уваги сільгосптоваровиробників району!

Щодо реалізації на території Херсонської області 

проєкту «Агро Варта»

       Діючими нормативно-правовими актами, а саме: ст. 52 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 40 Закону України«Про основні вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»,  ст. 20 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», санітарними правилами транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1.2.001-98, п. 6.1.16., суворо заборонено викидати або безконтрольно накопичувати використану тару з-під ХЗЗР, оскільки така тара підлягає обов’язковій передачі спеціалізованим підприємствам для подальшої утилізації.  

В Україні вперше за часів незалежності Європейською Бізнес Асоціацією та компаніями-лідерами у виробництві пестицидів впроваджено можливість подолання проблеми неналежного поводження з використаною тарою з-під хімічних засобів захисту рослин. Проєкт має назву «Агро Варта» та полягає у створенні електронної платформи для покращення ефективності організації збирання та утилізації використаних пакувальних матеріалів і тари з-під ХЗЗР, дозвіл на реалізацію якої було отримано від Антимонопольного комітету України (Рішення   № 562-р від 28 серпня 2020 року).Вказана електронна платформа знаходиться за посиланням  http://agrovarta.org/ та дозволяє швидко та зручно здійснити безкоштовне приймання у фермерів використаної тари з-під ХЗЗР. Для цього аграрію достатньо лише здійснити телефонний дзвінок, вказати в заявці дату та місце передачі використаної тари та упродовж короткого проміжку часу отримати підтверджувальні документи та гарантію подальшого безпечного поводження з переданими відходами. Для досягнення цієї мети Європейська Бізнес Асоціація та світові лідери у виробництві пестицидів провели ретельний та суворий відбір серед Компаній, що мають діючу ліцензію, у т.ч. на поводження із використаною тарою з-під ХЗЗР. Виробники пестицидів, які є учасниками проєкту, за власний кошт здійснюють організацію та оплату приймання у сільськогосподарських товаровиробників використаної тари з-під ХЗЗР для її подальшої утилізації на спеціалізованому підприємстві з поводження з відходами. 

       До запровадження проєкту «Агро Варта» тривалий час всупереч законодавчим вимогам велика кількість аграріїв передавала використану тару з-під ХЗЗР контрагентам із сумнівною репутацією, що призводило до виникнення у подальшому стихійних звалищ відходів або взагалі накопичувало вказані відходи понад норму на місцях здійснення господарської діяльності.Відтепер аграрії мають вперше реальну можливість безоплатно та своєчасно передавати на утилізацію використану тару з-під ХЗЗР та уникнути можливого притягнення до відповідальності за неналежне поводження з відходами. 

Утилізація тари ЗЗР: що робити з токсичними відходами? 

 

 


 


 

Статистика

4091296
CьогодніCьогодні664
ВчораВчора1402
На цьому тижніНа цьому тижні9020
У цьому місяціУ цьому місяці43649
З початкуЗ початку4091296

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Високопільська лікарня

 

logo crl 210

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Добровільна пожежна охорона

 

Нормативна база

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України