Skip to content
Додому Територія (знайомство) Благоустрій Бережіть світлу пам'ять про близьких
Бережіть світлу пам'ять про близьких Друк
Четвер, 13 червня 2013, 23:00

У багатьох селах та містечках нашої області кладовища та захоронення загиблих у роки Громадянської та у Великої Вітчизняної війнах приведені в належний стан. Про це потурбувалися не лише місцева влада, жителі, керівники сільгосппідприємств, фермери,підприємці, а й учнівська та студентська молодь – всі, кому не байдуже, який вигляд мають священні для кожного з нас місця. Не слід забувати й про те, що кожну людину не обмине остання життєва дорога. Від неї нікому не вдасться відкупитися ні шелестом купюр, ні іншими земними благами. І тому, в міру своїх сил та можливостей, ми не повинні не допустити зневаги, антисанітарії та вандалізму. Як не прикро, інколи любителі легкої наживи навіть посягають на хрести та пам’ятники, а деякі власники домоволодінь серед білої днини домашній непотріб зносять та звозять поближче до кладовищ. Ці та інші негідні вчинки не вкладаються ні в які рамки, але поки що мають місце в нашому житті.

Так склалися цього (21.05.2013р. ред.) спекотного дня, що кореспондент та два середніх років мешканці селища Високопілля, котрі побажали, аби їхні прізвища не називали в газеті, з самого серця містечка пройшли пішки 1,5 кілометра до нового кладовища. А напередодні вранці автор побував на прийомі в селищного голови Руслана Застави. Та, на жаль, предметної розмови не відбулося через поважну причину :він поспішав на сесію. Однак, навіть із кількох фраз стало зрозуміло, що голова не приховує проблем, а навпаки, старається змінити ситуацію з благоустроєм містечка, але не вистачає техніки і коштів,заважає байдужість та інертність деяких жителів.

До речі, цього ж дня на сесії Високопільської селищної ради таки було поставлено питання руба про санітарну очистку двох кладовищ та прилеглих до них місцин.

 

Нове високопільське кладовище не окинути оком. З кожним роком тут з’являється більше свіжих поховань. Але не змінюється на краще сам його вигляд. Святе для тисяч жителів місце, і не тільки, так і не змогли загородити, багато могил не доглянуті, а також сюди не підведена вода. Центральний вхід не один рік відлякує страхітливою руїною: напевне її давно слід стерти з лиця землі. Цього дня ми так і не побачили доглядача, котрий би дбав про чистоту й порядок тут. Як повідали попутники, а потім й інші місцеві жителі,його взагалі тут нема.

Кореспондент цікавився в жителів селища, як вони оцінюють стан нового та старого кладовищ. Деякі міні – інтерв’ю подаємо нижче.

- У селі Князівці, яке входить до Високопільської селищної ради, на цвинтарі більше порядку, ніж тут, - висловив думку Іван Цалінський. –  Не так просто найняти людей, аби викопати могилу. А про трактор годі й говорити. У нашому маленькому селі ми завжди готові прийти один одному на виручку.

- Наше старе кладовище було огороджене металевою сіткою, але згодом від неї залишилася одна згадка, -  зі жалем сказав житель райцентру Андрій Борис. – Щоправда, стоять ворота, але й до них колись може дійти черга. Соромно за тих жителів, котрі до кладовища зносять і звозять сміття. Питається, куди дивляться народні обранці?! До селищного голови Руслана Застави особливих претензій не маю: він старається вирішувати проблеми. Але ж і самі мешканці самоусунулися від благоустрою садиб, вулиць, місць поховань. Чужий дядя за нас нічого не зробить.

 

Свої побажання владі висловив і ветеран праці наш багатолітній читач Григорій Мануйленко: «Ми  чомусь забуваємо про те, що нашим останньою  гаванню в земному житті стануть не багаті хороми, а кладовища. Чому, як слід, не доглядаємо за похованнями рідних та близьких, чужими могилами, не боремося з карантинними рослинами, перетворили святе місце на смітник? На мою думку, в першу чергу необхідно добре впорядкувати місця захоронень, а не допускати, аби ховали там, де кому заманеться. Якщо далі так піде, то на новому кладовищі ніде буде ховати покійників. Я аніскілечки не перебільшую. Селищному голові Руслану Заставі та депутатам треба більше уваги приділяти кладовищам, аби змінили своє обличчя. І на посаді доглядача не варто економити, бо це може обійтися ще дорожче».

Гадаємо, цього досить, аби депутати та жителі Високопілля приділяли постійну, а не епізодичну увагу місцям, де сплять вічним сном їхні рідні та близькі, герої війни та невинно убієнні мирні жителі в роки фашистської окупації та в афганському пеклі війни. І хоча не прийнято вголос про це говорити, але кладовище – одна з візиток кожного населеного пункту. По ньому судять, як сельчани бережуть світлу пам'ять про тих людей, з якими ще вчора порівну ділили радості й печалі.

І хай ніколи чортополохом не заростають стежки до пам’ятників та хрестів. Інакше ми ризикуємо втратити найсвятіше, що в наших серцях.

Микола ГУРЕПКО,
спеціальний кореспондент Херсонської обласної газети
«Новий день» - для сайту Високопілля.

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

2760233
CьогодніCьогодні887
ВчораВчора1426
На цьому тижніНа цьому тижні888
У цьому місяціУ цьому місяці888
З початкуЗ початку2760233

Besthosting


Найновіше

Найпопулярніші