Skip to content
Додому Безпека життя
Безпека життя
Про затвердження Положення про Уповноважену особу (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Високопільської селищної ради Друк
Четвер, 11 червня 2020, 16:16


ВИСОКОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

СЕЛИЩНОГО  ГОЛОВИ

від 09 червня 2020 року                          № 96

Про затвердження Положення про 
Уповноважену особу (координатора) з питань
забезпечення рівних прав та можливостей жінок
і чоловіків в Високопільської селищної ради

Відповідно до пункту 20 частини четвертої статті 42, частини восьмої статті 59, частини першої статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини другої статті 12 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»:

1.  Затвердити Положення про Уповноважену особу (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Високопільській селищній раді (додається).

2.  Відділу соціальної інфраструктури Високопільської селищної ради забезпечити оприлюднення даного розпорядження на офіційному веб-сайті.

3.  Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Селищний голова                                                          Руслан ЗАСТАВА

 
Про визначення Уповноваженої особи (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Високопільській селищній раді Друк
Четвер, 11 червня 2020, 16:13


ВИСОКОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

СЕЛИЩНОГО  ГОЛОВИ

від 09 червня  2020  року      № 95

 

Про визначення Уповноваженої особи
(координатора) з питань забезпечення
рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
у Високопільській селищній раді

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»:

1.  Покласти виконання обов’язків Уповноваженої особи (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на заступника селищного голови.

2.  Відділу соціальної інфраструктури Високопільської селищної ради забезпечити оприлюднення даного розпорядження на офіційному веб-сайті.

3.  Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Селищний голова                                                          Руслан ЗАСТАВА

 

 
День охорони праці в Україні у 2020 році. Друк
Четвер, 23 квітня 2020, 08:14

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006, щороку 28 квітня, у  Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі та проходить під девізом: “ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя”.

З метою належного відзначення організаційний комітет з підготовки та проведення у 2020 році Дня охорони праці в Україні за участі представників Держпраці, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Міжнародної організації праці в Україні, Фонду соціального страхування України та організацій профспілок і роботодавців опрацював Звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня охорони праці в Україні.

Рекомендуємо під час організації відзначення Дня охорони праці використовувати підготовлений Міжнародною організацією праці Контрольний перелік заходів, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці, та постер до Дня охорони праці,  що додаються.

Організаційний комітет

 
Видача та оплата листків непрацездатності в умовах карантину Друк
Середа, 15 квітня 2020, 05:09

Видача та оплата листків непрацездатності в умовах карантину

Всі виплати за лікарняними у період надзвичайної ситуації, пов'язаної з COVID-19, здійснюватимуться Фондом соціального страхування України у повному обсязі. У разі хвороби, пов'язаної з інфекційною хворобою              COVID-19, застрахованій особі Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із працюючих батьків. У такому випадку Фонд оплачує лікарняний листок, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина знаходиться в стаціонарі, цього обмеження немає.

Особливий порядок видачі листків непрацездатності під час карантину передбачено розділом 5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455 (далі - Інструкція).

Відповідно до розділу 5 Інструкції право на отримання та оплату листків з тимчасової непрацездатності мають особи робота, яких пов'язана з обслуговуванням населення, якщо:

- ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями;

- у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

У такому випадку листок непрацездатності видається інфекціоністом або лікуючим лікарем згідно з висновком лікаря-епідеміолога територіальної СЕС. В листку непрацездатності в розділі "причини непрацездатності" підкреслюється: "контакт з хворими на інфекційні захворювання та бактеріоносійство – 6".

Цей листок непрацездатності оплачується Фондом з першого дня і за весь час відсутності на роботі працівника з цієї причини.

Особам, на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також  на самоізоляції під контролем у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19),  а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій будуть виплачувати допомогу по тимчасовій непрацездатності (лікарняні) у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

 

Начальник відділення                                                         С.В.Діденко

 

 
Нещасні випадки на виробництві та їх розслідування Друк
Четвер, 30 січня 2020, 12:38

Стрімкий розвиток технологій і виробництва повсякденно підвищують вимоги до якості виконання службових обов’язків кожного працівника, що, в  першу чергу, стосується дотримання правил техніки безпеки, виконання яких є запорукою збереження працездатності і навіть життя.

Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Бериславське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області (далі - Відділення), відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” здійснює заходи щодо реалізації державної політики у сфері соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на підприємствах-страхувальниках в Бериславському, Високопільському, Великоолександрівському та Нововоронцовському районах. Серед страхувальників Відділення багато таких, які в повній мірі виконують вимоги законодавства з охорони праці, успішно вирішують питання недопущення нещасних випадків на виробництві, по збереженню здоров’я та життя працівників. Але стан виробничого травматизму та профілактичної роботи на деяких підприємствах на сьогоднішній день безумовно викликає стурбованість.

Відповідно до статті 13 Закону України “Про охорону праці”  роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.  Сьогодні головною фігурою в економіці став власник, найчастіше приватний, який, нажаль, звертає свою увагу на питання створення безпечних умов праці для працівників тільки після настання нещасного випадку.

Основними причинами виробничого травматизму є організаційні причини, а саме: порушення трудової і виробничої дисципліни через невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових інструкцій у той час коли усунення організаційних причин  не потребує жодних фінансових витрат, а лише бажання керівника і служби охорони праці навчити працівника безпечним прийомам праці та здійснення контролю за їх дотриманням.

Статистика за 2019 рік свідчить, що  найбільша кількість нещасних випадків відбулась через падіння працівників. І що істотно, 60% з них сталися через особисту необережність працівників. Про що це говорить? Перш за все, про те, що нещасні випадки - це результат низької організації роботодавцем трудового процесу, відсутність ефективного контролю з боку посадових осіб підприємства за дотриманням вимог безпеки при виконанні робіт.

В зв’язку з цим хочеться навести приклад нещасного випадку, який стався в 2019 році. Так, на підприємстві харчової галузі, працівник виконував роботу на фугувальному станку без захисного обладнання та відповідної професійної підготовки, в результаті чого травмував руку. Даний приклад вказує не тільки на порушення вимог інструкції з охорони праці але і на  відсутність  контролю з боку посадових осіб підприємства щодо допуску до виконання робіт працівників не за професією.

Хочеться нагадати, що кожний нещасний випадок на виробництві, випадок професійного захворювання підлягає розслідуванню. Для цього існує відповідна процедура, яка визначена встановленим порядком. З першого липня 2019 року діє Порядок розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 р № 337. Вимоги цього Порядку поширюються на всіх юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю, а також на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання або у фізичних осіб.

Документом передбачено спрощення процедури оформлення документів, необхідних для встановлення факторів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю, розширено коло випадків, які визнаються страховими.

Порядок передбачає  кращу взаємодію з медичними закладами. На запит роботодавця або голови комісії з розслідування заклади охорони здоров’я безоплатно протягом однієї доби надають необхідні для проведення розслідування медичні висновки.

Слід відмітити, що термін давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить три роки з дня їх настання, а спеціальне розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) проводиться протягом 15 робочих днів.

Оновлений порядок розслідування включає в себе сучасні методи та напрямки роботи, які застосовуються при розслідуванні нещасних випадків.

По-перше, організаційна діяльність, яка спрямована на забезпечення планомірного розслідування окремих видів нещасних випадків на підставі нормативних документів з охорони праці.

По-друге, профілактична діяльність, спрямована на встановлення причин та умов, що сприяли настанню нещасних випадків. Саме у взаємозв’язку цих двох напрямків - практична і теоретична методика розслідування нещасних випадків виявляє своє призначення, сприяючи розробці наукових рекомендацій і запровадженню їх у практику розслідування нещасних випадків.

Оскільки абсолютної безпеки на виробництві в принципі не буває, то кожен працівник має бути готовий до активної протидії небезпекам і до надання першої допомоги потерпілому.

Адже створення безпечних умов праці роботодавцем - найбільш ефективний та універсальний шлях до зниження рівня виробничого травматизму та професійних захворювань і є запорукою збереження життя та здоров’я людини праці. Бережіть себе і своїх близьких, прищеплюйте суспільству правильну модель поведінки, при якій життя і здоров’я є пріоритетними цінностями!

 

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 11

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

2978707
CьогодніCьогодні2449
ВчораВчора1354
На цьому тижніНа цьому тижні6474
У цьому місяціУ цьому місяці44567
З початкуЗ початку2978707

Besthosting


Найновіше

Найпопулярніші