Skip to content
Додому Безпека життя
Безпека життя
Правила поведінки при звучанні сигналів оповіщення Друк
Понеділок, 16 лютого 2015, 02:47

Правила поведінки населення за сигналами оповіщення ІДО встановлюються заздалегідь стосовно всього населення, для об’єктів, а також визначаються конкретні дії. Відповідальність за оповіщення покладається на територіальні органи ЦО.

 

Зразки текстів повідомлень цивільної оборони

При повітряній небезпеці

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Повітряна тривога!

Відключіть світло, газ, воду, нагрівальні прилади. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів. При необхідності допоможіть хворим і людям похилого віку вийти на вулицю.

Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або заховайтеся на місцевості.

Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлень штабу ЦО”.

Після закінчення повітряної небезпеки:

 

УВАГА! Говорить штаб повітряної оборони. ГРОМАДЯНИ! Відбій повітряної тривоги.

Усім повернутися на свої робочі місця або місця проживання. Допоможіть при цьому хворим і людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Уважно слідкуйте за повідомленнями штабу цивільної оборони”.

 

При загрозі хімічного зараження:

УВАГА! Говорить штаб цивільіиої оборони. ГРОМАДЯНИ! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Надягніть протигази. Заховайте дітей у дитячі захисні камери. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки і плащі.

Перевірте герметизацію житлових приміщень. Загерметизуйте харчові продукти і створіть в ємностях запас води. Вкрийте’ тварин і корми.

Оповістіть сусідів про отриману інформацію. Надайте необхідну допомогу хворим і людям похилого віку. Відключіть електроджерела.

 

При загрозі радіоактивного зараження:

 

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження.

 

Приведіть ув готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх постійно при собі. По команді штабу ЦО надягніть їх. Для захисту поверхні шкіри від зараження використовуйте одяг.

Перевірте герметизацію житлових приміщень. Загерметизуйте харчові продукти та зробіть запаси води. Оповістіть сусідів. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку.

Надалі дійте відповідно до вказівок цивільної оборони”.

 

При можливому землетрусі:

 

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! У зв’язку з можливим землетрусом, вжийте необхідні застережні заходи. Відключіть газ, воду, електрику, погасіть вогонь. Оповістіть сусідів про одержану інформацію.

 

Візьміть необхідний одяг, документи, харчові продукти, воду і вийдіть на вулицю. Надайте допомогу людям похилого віку і хворим.

Займіть місце подалі від будівель і ліній електропередач. Знаходячись у приміщенні під час першого поштовху, станьте під дверний (балконний) отвір.

Зберігайте спокій і порядок. Уважно слідкуйте за повідомленням штабу цивільної оборони”.

 

При аварії на хімічно небезпечному об’єкті:

 

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Сталася аварія на із викидом сильнодіючих отруйних речовин . Хмара зараженого повітря розповсюджується в напрямі __.

 

У зв’язку з цим населенню, що проживає по вулицях - необхідно знаходитись у приміщеннях, провести додаткову герметизацію своїх квартир (будинків). Населенню, що проживає по вулицях негайно покинути житлові будинки, приміщення установ, підприємств, організацій і вийти в район .

Про одержану інформацію оповістити сусідів. Надалі діяти відповідно до вказівкок штабу цивільної оборони”.

 

При аварії на атомній станції:

 

“УВАГА! Гаворить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Сталася аварія на атомній станції. В районі передбачається випадання радіоактивних опадів.

 

У зв’язку з цим населенню, яке проживає у вказаних районах, необхідно знаходитися у приміщеннях. Провести додаткову герметизацію житлових приміщень.

Прийняти йодистий препарат. Скласти у поліетиленові пакети документи, гроші, коштовності, комплект верхнього одягу до сезону, харчові продукти на дві-три доби.

При оголошенні евакуації організовано зайняти місце у поданому до вашого будинку транспорті. Підтримуйте спокій та організованість”.

 

Тексти передаються протягом 5 хвилин.

Почувши сигнал сповіщення цивільної оборони, дійте швидко, але без паніки. Пам’ятайте: у цих умовах дорога кожна хвилина!

Оповіщення про виникнення НС на атомних електростанціях здійснюється за допомогою спеціальних систем оповіщення, що створюється за кошти станції. Ці системи повинні передбачати можливість передавання сигналу “Увага всім!” і повідомлень на території атомної електростанції та її промислової зони, у пристанційних населених пунктах з робочого місця начальника зміни станції (чергового диспетчера), а також оповіщення чергових служб територіальних органів ЦО та НС.

Уздовж аміакопроводів, магістральних і відвідних нафто- і газопроводів за рахунок їх власників створюються спеціальні системи централізованого оповіщення чергових служб територіальних органів ЦО та НС і органів внутрішніх справ, населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження. Ці системи мають бути сполученими з відповідними регіональними системами централізованого оповіщення. Запуск цих систем здійснює оперативний черговий відповідного територіального органу ЦО та НС.

На потенційно небезпечних підприємствах, ураження від яких, у разі виникнення на них надзвичайної ситуації, досягає заселених територій або інших підприємств, установ, організацій, за їх рахунок створюються локальні або об’єктові системи оповіщення, які мають бути сполученими з регіональними системами централізованого оповіщення. До таких систем входять абонентські радіоточки мережі радіомовлення та відомчих радіотрансляційних вузлів, вуличні гучномовці, пристрої запуску електросирени, система централізованого виклику, магнітофони, магнітні стрічки із записаними текстами звернень.

Локальні системи оповіщення повинні забезпечувати оповіщення:

  • керівників та інших працівників потенційно небезпечного об’єкта;
  • оперативних чергових аварійних служб, відповідних територіальних органів ЦО та територіальних органів внутрішніх справ за прямими телефонами;
  • керівників та інших працівників підприємств, установ (насамперед, дитячих, навчальних, медичних закладів, що знаходяться в межах зони можливого ураження), організацій і населення.

З метою своєчасного оповіщення і перевірки достовірності прийнятого повідомлення встановлюється прямий телефонний зв’зок чергового диспетчера потенційно небезпечного об’єкта з оперативним черговим відповідного територіального органу МВС за рахунок потенційно небезпечного об’єкта.

Для оповіщення чергових служб центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів ІДО та НС створюються системи циркулярного виклику, а для оповіщення керівного складу створюється загальнодержавна система пейджерного зв’зку та оповіщення ІДО, яка може охоплювати і оповіщення керівного складу потенційно небезпечних підприємств.

Оповіщення населення покладається на оперативних чергових відповідних територіальних органів ІДО та НС, для чого можуть залучатися сили і засоби відповідних органів МВС. У населених пунктах, де немає цілодобового чергування територіальних органів ЦО та НС, їх функції можуть покладатися на чергових органів МВС.

Для зібрання керівного складу на об’єктах складаються списки, за якими при необхідності, інформуються відповідні посадові особи. Оповіщення керівників може здійснюватися за телефоном або з допомогою посильних, як транспортом. так і пішки.

{youtube}geccno_JM1Q{/youtube}

EVERYDAY IN UKRAINE

 
Навчання з питань охорони праці - гарантія збереження здоров’я працюючих Друк
Середа, 11 лютого 2015, 11:02

Конституцією України закріплено право кожної людини на працю в належних, безпечних та здорових умовах. Прикро констатувати, та все ж не завжди закон спрацьовує, тому виробничий травматизм присутній в нашому житті. В Україні тільки за 2014 рік кількість потерпілих на виробництві склала 10185 чол., з них - 1125 випадків –смертельних. Переважна більшість травмованих – молоді люди.

Чи можливо запобігти нещасному випадку на виробництві?

Чи можливо досягти “нульового” травматизму?

Яка галузь є “лідером” виробничих травм?

Чому на виробництві найчастіше травмуються люди віком до 35 років?

Ці питання постійно хвилюють працівників відділення  Фонду. Зрозуміло, що для їх вирішення необхідно докласти дуже багато зусиль.

По-перше, підвищити відповідальність роботодавців: виключити формальний підхід до проведення навчання з питань охорони праці, медоглядів, інструктажів на підприємствах і багато інших факторів, які роботодавець міг би усунути. Прагнення роботодавців отримати прибуток будь-якою ціною породжує бажання економити абсолютно на всьому, і найчастіше на заходах, призначених для забезпечення нешкідливих умов праці. Намагаючись таким чином заощадити кошти, в результаті наражають на небезпеку здоров’я і життя працівників.

 
28 квітня – Всесвітній день охорони праці Друк
Четвер, 17 квітня 2014, 13:48

Девіз 2014 року – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення у  2014 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до центральних та місцевих органів виконавчої влади,  Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

 
Навчання керівників та спеціалістів з питань охорони праці Друк
Середа, 23 жовтня 2013, 04:22

З метою проведення профілактичних заходів спрямованих на  усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, попередження виробничого травматизму, з 14 по 18 жовтня 2013 року у Високопільському району, за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві,  пройшли навчання та підвищили рівень знань з охорони праці група керівників та спеціалістів, відповідальних за стан охорони праці в кількості 30 чоловік.

 
28 квітня – Всесвітній день охорони праці Друк
Понеділок, 15 квітня 2013, 09:03

Девіз 2013 року – Запобігання професійним захворюванням

ЗВЕРНЕННЯ 
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2013 році
заходів з нагоди
Дня охорони праці в Україні

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685 також відмічає цю дату.

Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці в Україні.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 8

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1404238
CьогодніCьогодні949
ВчораВчора1116
На цьому тижніНа цьому тижні5556
У цьому місяціУ цьому місяці15192
З початкуЗ початку1404238

Besthosting


Найновіше