Skip to content
Додому
Безпека життя


Що потрібно мати на випадок війни Друк
Понеділок, 16 лютого 2015, 03:09

Екстрена валіза - базовий набір речей, необхідний кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.

Вона являє собою укомплектований рюкзак, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Цивільна екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь-то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій.
Це має бути рюкзак, а не сумка.

Розглянемо тепер більш детально і грунтовно, які комплекти речей і продуктів першої необхідності необхідно буде зібрати. На випадок екстреної евакуації радиться мати напоготові міцний і зручний рюкзак, в який рекомендується покласти наступне:

1. Копії важливих документів у водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів - паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких.
2. Кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей.
3. Дублікати ключів від будинку і машини.
4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв'язку і умовлене місце зустрічі вашої родини.
5. Засоби зв'язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні. Зараз є недорогі приймачі з динамомашиною і акумулятором. Дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача (якщо потрібні). Можна взяти мобільний телефон (якщо є) із зарядним пристроєм.
6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.
7. Компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним).
8. Мультитул (англ. Multitool) - багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді складних пассижів з порожнистими ручками, в яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці і т.д.)
9. Ніж, топірець.
10. Сигнальні засоби (свисток, фальшвеєр і т.д.)
11. Штук п'ять пакетів для сміття, об'ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.
12. Рулон широкого скотча.
13. Упаковка презервативів (12 штук без коробки, природно, без мастила і ароматизаторів). Презерватив - річ багатофункціональна.
14. Шнур синтетичний 4-5мм, близько 20 м.
15. Блокнот і олівець.
16. Нитки та голки.
17. Аптечка першої допомоги. В описі будь-якої "тривожної валізи" велике місце відводиться медикаментам. Майже завжди їх більше, ніж у стандартній автомобільній аптечці. Воно й зрозуміло: мається на увазі, що допомога може бути надана не тільки собі, а й оточуючим.
Аптечка має включати в себе: 
- бинти, лейкопластир, вату, йод, активоване вугілля (інтоксикація), "Парацетамол" (жарознижувальний), "Пенталгін" (знеболююче), "Супрастин" (алергія), "Іммодіум" (діарея), "Фталазол" (шлункова інфекція), "Альбуцид" (очні краплі).
18. Прийняті вами ліки (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків).
19. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.
20. Міні-палатка, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце).
21. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам - засоби інтимної гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір.
22. Приналежності для дітей (якщо необхідні).
22. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0.5л), розкладний стаканчик.
23. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.
24. Запас їжі на кілька днів - все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (нешвидкопсувні), особливо необхідна питна вода. Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною). Висококалорійні солодощі: кілька шоколадних батончиків, жменю льодяників. Набір продуктів: пару банок хорошої тушонки, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви. Якщо ще дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис довгозерний, пшоно, макарони, сухі овочеві напівфабрикати. Горілка, вино, спирт питний. Горілка для когось може бути засобом для зняття стресу, а також непоганою валютою.
25. Сімейні цінності, реліквії, але ні в якому разі не на шкоду всьому іншому.

Цей список, природно, доповнюється і коригується за вашими потребами. Намет, килимок і спальник - речі не обов'язкові, але все ж вони включені в список. Без них приблизний обсяг рюкзака становить близько 30 літрів.

Facebook  Україна понад усе

 
Правила поведінки при звучанні сигналів оповіщення Друк
Понеділок, 16 лютого 2015, 02:47

Правила поведінки населення за сигналами оповіщення ІДО встановлюються заздалегідь стосовно всього населення, для об’єктів, а також визначаються конкретні дії. Відповідальність за оповіщення покладається на територіальні органи ЦО.

 

Зразки текстів повідомлень цивільної оборони

При повітряній небезпеці

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Повітряна тривога!

Відключіть світло, газ, воду, нагрівальні прилади. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води. Попередьте сусідів. При необхідності допоможіть хворим і людям похилого віку вийти на вулицю.

Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або заховайтеся на місцевості.

Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлень штабу ЦО”.

Після закінчення повітряної небезпеки:

 

УВАГА! Говорить штаб повітряної оборони. ГРОМАДЯНИ! Відбій повітряної тривоги.

Усім повернутися на свої робочі місця або місця проживання. Допоможіть при цьому хворим і людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Уважно слідкуйте за повідомленнями штабу цивільної оборони”.

 

При загрозі хімічного зараження:

УВАГА! Говорить штаб цивільіиої оборони. ГРОМАДЯНИ! Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Надягніть протигази. Заховайте дітей у дитячі захисні камери. Для захисту поверхні тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки і плащі.

Перевірте герметизацію житлових приміщень. Загерметизуйте харчові продукти і створіть в ємностях запас води. Вкрийте’ тварин і корми.

Оповістіть сусідів про отриману інформацію. Надайте необхідну допомогу хворим і людям похилого віку. Відключіть електроджерела.

 

При загрозі радіоактивного зараження:

 

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження.

 

Приведіть ув готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх постійно при собі. По команді штабу ЦО надягніть їх. Для захисту поверхні шкіри від зараження використовуйте одяг.

Перевірте герметизацію житлових приміщень. Загерметизуйте харчові продукти та зробіть запаси води. Оповістіть сусідів. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку.

Надалі дійте відповідно до вказівок цивільної оборони”.

 

При можливому землетрусі:

 

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! У зв’язку з можливим землетрусом, вжийте необхідні застережні заходи. Відключіть газ, воду, електрику, погасіть вогонь. Оповістіть сусідів про одержану інформацію.

 

Візьміть необхідний одяг, документи, харчові продукти, воду і вийдіть на вулицю. Надайте допомогу людям похилого віку і хворим.

Займіть місце подалі від будівель і ліній електропередач. Знаходячись у приміщенні під час першого поштовху, станьте під дверний (балконний) отвір.

Зберігайте спокій і порядок. Уважно слідкуйте за повідомленням штабу цивільної оборони”.

 

При аварії на хімічно небезпечному об’єкті:

 

“УВАГА! Говорить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Сталася аварія на із викидом сильнодіючих отруйних речовин . Хмара зараженого повітря розповсюджується в напрямі __.

 

У зв’язку з цим населенню, що проживає по вулицях - необхідно знаходитись у приміщеннях, провести додаткову герметизацію своїх квартир (будинків). Населенню, що проживає по вулицях негайно покинути житлові будинки, приміщення установ, підприємств, організацій і вийти в район .

Про одержану інформацію оповістити сусідів. Надалі діяти відповідно до вказівкок штабу цивільної оборони”.

 

При аварії на атомній станції:

 

“УВАГА! Гаворить штаб цивільної оборони. ГРОМАДЯНИ! Сталася аварія на атомній станції. В районі передбачається випадання радіоактивних опадів.

 

У зв’язку з цим населенню, яке проживає у вказаних районах, необхідно знаходитися у приміщеннях. Провести додаткову герметизацію житлових приміщень.

Прийняти йодистий препарат. Скласти у поліетиленові пакети документи, гроші, коштовності, комплект верхнього одягу до сезону, харчові продукти на дві-три доби.

При оголошенні евакуації організовано зайняти місце у поданому до вашого будинку транспорті. Підтримуйте спокій та організованість”.

 

Тексти передаються протягом 5 хвилин.

Почувши сигнал сповіщення цивільної оборони, дійте швидко, але без паніки. Пам’ятайте: у цих умовах дорога кожна хвилина!

Оповіщення про виникнення НС на атомних електростанціях здійснюється за допомогою спеціальних систем оповіщення, що створюється за кошти станції. Ці системи повинні передбачати можливість передавання сигналу “Увага всім!” і повідомлень на території атомної електростанції та її промислової зони, у пристанційних населених пунктах з робочого місця начальника зміни станції (чергового диспетчера), а також оповіщення чергових служб територіальних органів ЦО та НС.

Уздовж аміакопроводів, магістральних і відвідних нафто- і газопроводів за рахунок їх власників створюються спеціальні системи централізованого оповіщення чергових служб територіальних органів ЦО та НС і органів внутрішніх справ, населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження. Ці системи мають бути сполученими з відповідними регіональними системами централізованого оповіщення. Запуск цих систем здійснює оперативний черговий відповідного територіального органу ЦО та НС.

На потенційно небезпечних підприємствах, ураження від яких, у разі виникнення на них надзвичайної ситуації, досягає заселених територій або інших підприємств, установ, організацій, за їх рахунок створюються локальні або об’єктові системи оповіщення, які мають бути сполученими з регіональними системами централізованого оповіщення. До таких систем входять абонентські радіоточки мережі радіомовлення та відомчих радіотрансляційних вузлів, вуличні гучномовці, пристрої запуску електросирени, система централізованого виклику, магнітофони, магнітні стрічки із записаними текстами звернень.

Локальні системи оповіщення повинні забезпечувати оповіщення:

  • керівників та інших працівників потенційно небезпечного об’єкта;
  • оперативних чергових аварійних служб, відповідних територіальних органів ЦО та територіальних органів внутрішніх справ за прямими телефонами;
  • керівників та інших працівників підприємств, установ (насамперед, дитячих, навчальних, медичних закладів, що знаходяться в межах зони можливого ураження), організацій і населення.

З метою своєчасного оповіщення і перевірки достовірності прийнятого повідомлення встановлюється прямий телефонний зв’зок чергового диспетчера потенційно небезпечного об’єкта з оперативним черговим відповідного територіального органу МВС за рахунок потенційно небезпечного об’єкта.

Для оповіщення чергових служб центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів ІДО та НС створюються системи циркулярного виклику, а для оповіщення керівного складу створюється загальнодержавна система пейджерного зв’зку та оповіщення ІДО, яка може охоплювати і оповіщення керівного складу потенційно небезпечних підприємств.

Оповіщення населення покладається на оперативних чергових відповідних територіальних органів ІДО та НС, для чого можуть залучатися сили і засоби відповідних органів МВС. У населених пунктах, де немає цілодобового чергування територіальних органів ЦО та НС, їх функції можуть покладатися на чергових органів МВС.

Для зібрання керівного складу на об’єктах складаються списки, за якими при необхідності, інформуються відповідні посадові особи. Оповіщення керівників може здійснюватися за телефоном або з допомогою посильних, як транспортом. так і пішки.

{youtube}geccno_JM1Q{/youtube}

EVERYDAY IN UKRAINE

 
Навчання з питань охорони праці - гарантія збереження здоров’я працюючих Друк
Середа, 11 лютого 2015, 11:02

Конституцією України закріплено право кожної людини на працю в належних, безпечних та здорових умовах. Прикро констатувати, та все ж не завжди закон спрацьовує, тому виробничий травматизм присутній в нашому житті. В Україні тільки за 2014 рік кількість потерпілих на виробництві склала 10185 чол., з них - 1125 випадків –смертельних. Переважна більшість травмованих – молоді люди.

Чи можливо запобігти нещасному випадку на виробництві?

Чи можливо досягти “нульового” травматизму?

Яка галузь є “лідером” виробничих травм?

Чому на виробництві найчастіше травмуються люди віком до 35 років?

Ці питання постійно хвилюють працівників відділення  Фонду. Зрозуміло, що для їх вирішення необхідно докласти дуже багато зусиль.

По-перше, підвищити відповідальність роботодавців: виключити формальний підхід до проведення навчання з питань охорони праці, медоглядів, інструктажів на підприємствах і багато інших факторів, які роботодавець міг би усунути. Прагнення роботодавців отримати прибуток будь-якою ціною породжує бажання економити абсолютно на всьому, і найчастіше на заходах, призначених для забезпечення нешкідливих умов праці. Намагаючись таким чином заощадити кошти, в результаті наражають на небезпеку здоров’я і життя працівників.

 
28 квітня – Всесвітній день охорони праці Друк
Четвер, 17 квітня 2014, 13:48

Девіз 2014 року – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення у  2014 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до центральних та місцевих органів виконавчої влади,  Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

 
Навчання керівників та спеціалістів з питань охорони праці Друк
Середа, 23 жовтня 2013, 04:22

З метою проведення профілактичних заходів спрямованих на  усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, попередження виробничого травматизму, з 14 по 18 жовтня 2013 року у Високопільському району, за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві,  пройшли навчання та підвищили рівень знань з охорони праці група керівників та спеціалістів, відповідальних за стан охорони праці в кількості 30 чоловік.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 10

 

 

 

 

 


FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

2209570
CьогодніCьогодні1279
ВчораВчора3339
На цьому тижніНа цьому тижні19887
У цьому місяціУ цьому місяці47835
З початкуЗ початку2209570

Besthosting


Найпопулярніші