Skip to content
Додому Новини селища Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї…

Добрий день! Допоможіть будь-ласка зібрати кошти на операцію

Просить бабуся дитини-сироти  Бедринець Оксани Сергіївни, яка проживає у с. Нововознесенське, Високопільського району, Херсонської області. Треба зібрати 30 000 гривен на проведення останньої операції по заключному лікуванню двохсторонньої дисплазії тазобедрених суглобів. Лікування проводиться у Київському інституті травматології та ортопедії імені Воровського. Звертаюся до всіх небайдужих до чужого горя людей.

Кошти можна переказати кошти за такими реквізитами:

Реквізити:рахунок АТ «Ощадбанк» для перерахування коштів  р/р 26252540022148

Для перерахування через термінал 5167490108603383

ЄДРПОУ 226314700

МФО 352457

Контакти:  бабуся Мануйленко В.А.  (097 082-95-17).

Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї… Друк
П'ятниця, 26 серпня 2016, 19:23

Історічна довідка:

Кронау засноване в 1869 році німцями – переселенцями із німецьких колоній Таврійської губернії. З перших років існування селища сюди на сезонні роботи приїздили селяни з Полтавської та Чернігівської губерній, і поступово тут склалися чотири громади: українська, німецька, російська та єврейська.

Працелюбні переселенці чимало сприяли розвиткові економіки краю. Інтенсивно розвивались товарно-грошові відносини і підприємництво. В середині 80-х років ХІХ століття в Кронау почав діяти невеликий пивоварний завод, 2 оптові склади вина, два лісопильних склади.

Пізніше російський купець Ю.А.Торлін, родина якого займалася підприємництвом на території всієї імперії,   побудував в колонії паровий млин ( його обслуговували 30 робітників), який виробляв за добу 14,5 тонн борошна дев’яти сортів. В 1900 році товарообіг 17 торгівельних підприємств Кронау складав 145 тис.крб., тричі на рік тут влаштовувались ярмарки, на які з’їджались селяни, ремісники, торгівельний люд із навколишніх сіл. На зламі віків в колонії вже працювали 5 магазинів, корчма, винний погріб, пивна та дріб’язкова лавки.

Колонія росла, обіг її головних промислових підприємств збільшувався з кожним роком.. Високу марку торлинського борошна знали не тільки в імперії, але і за її межами.

Саме процес економічного зростання Кронау сприяв тому, що Ю.А.Торлін використав свої зв’язки і фінанси для внесення змін до затвердженого царським указом проекту будівництва залізниці Херсон-Мерефа.

Саме Юхиму Андрійовичу Торліну – російському купцю і підприємцю високопільці завдячують тим , що через Високопілля 100 років тому, в 1916 році пролягла залізнична колія.

Саме такі значущі для економіки краю об’єкти як залізниця та млин надала можливість розвиватись громаді селища та надали роботу багатьом Високопільцям, в тому числі й сучасним, забезпечуючи їм гідну заробітну платню.

В 2014 році до селищної ради звернулась депутат селищної ради VІ скликання Ясінська Тамара Миколаївна та повідомила, що на території селищного кладовища уздовж провулку Чкалова є зруйнований надгробок Торліна Юхима Андрійовича.

За результатами відновлювальних робіт, які проводились частково за рахунок селищного бюджету,  власної ініціативи та безкорисливої допомоги козаків Високопільського куреня та ОФГ „Ольвія” (керівник Безверхній Є.А.) працівників комунального підприємства „Високопільський комунсервіс”, виявилось, що зруйнований надгробок належить, на нашу думку, батьку згаданого вище Юхима Торліна, а саме Андрею Івановичу Торліну.

Таким чином надгробний монумент відновлено та встановлено пам’ятний знак вдячності Високопільців родині Торлінів.

 

Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї…

 

 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Валюта

Офіційні сайти

 

Статистика

1220251
CьогодніCьогодні129
ВчораВчора374
На цьому тижніНа цьому тижні503
У цьому місяціУ цьому місяці8396
З початкуЗ початку1220251

Besthosting