Кронау-Фест на ювілей селища!

Кронау-Фест на ювілей селища!

Феєрія свята історії, культури, традицій у Високопіллі
Нарешті, здійснилося! Справжня феєрія свята відбулася 14 вересня у райцентрі. такого Високопілля ще не бачило!
Минулої суботи відбулася непересічна для громади подія – фестиваль німецької і української культур «Кронау-фест», на який всі з нетерпінням очікували. В цьому році, попри відсутність нормальних доріг і розвиненої туристичної інфраструктури, організатори фестивалю все ж таки вирішили ризикнути і провести «Кронау-фест» у Високопіллі. І не пошкодували! За словами селищного голови Руслана Застави, громада відзначає 150 років з початку заселення нашої території і створення німецької колонії під назвою Кронау, саме тому фестиваль має таку назву.
Впровадивши фестиваль на своїй території, високопільці відродили культурні надбання своїх предків, залучили до цього нащадків місцевих німців-емігрантів. А ще однією з цілей заходу було підвищити інвестиційну і туристичну привабливість селища, аби нас почули, побачили і спробували на смак, бо наш край справді унікальний і заслуговує на те, щоб про нього знали не лише в нашій області, а й за її межами.

До фестивалю готувалися не один місяць. Прораховували всі деталі, переймали досвід, залучали фахівців. Завдячуючи конкурсу «Малі міста – великі враження», громада Високопілля отримала кошти в розмірі 250 тисяч гривень на проведення фестивалю.
Перед початком фесту відбулася прес-конференція, в якій взяли участь голова Високопільської ОТГ Руслан Застава, голова райдержадміністрації Сергій Старух, директор Херсонського центру німецької культури Лариса Дворнікова, начальник Управління культури ХОДА Світлана Думинська, голова Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська та інші фахові керівники. Зокрема, журналісти цікавилися історичним минулим селища.
«Той хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього» – ця мудра фраза є девізом нашого фестивалю. Ми завдячуємо німцям-колоністам, які заснували наше місто. Вони зберегли свої національні традиції, культуру, звичаї, одяг, мову, і вони є прикладом для нас, українців, які проживають на цій території, ми теж повинні дбати про свої національні корені. Ми будемо робити все, щоб історичні споруди, які залишили нам німці-колоністи, стали історичними пам’ятками», – зазначила у минулому вчитель історії, активний громадський діяч, краєзнавець Любов Куцевол. У її супроводі і розпочали журналісти знайомство з Кронау/Високопіллям екскурсією «Історичними місцями Кронау».
Вразили гостей будинки купців Раушів та Фастлерів, млин Торліна. Також екскурсанти спустилися в старовинні підвали, де змогли продегустувати копчене за старовинним рецептом сало, оригінальне високопільське вино і надзвичайно смачні булочки з місцевого борошна. Всі ці смаколики були візитною карткою Кронау ще з часів німців-колоністів. Не залишила байдужими екскурсантів німецька лютеранська кірха, в якій знайшли металеву закладну капсулу 1869 року, залишену першими колоністами з Молочної. Вразила своєю красою і гарним станом бувша чоловіча гімназія, якій більше 100 років, нині це Високопільська спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Обдарованість» Херсонської міської ради.
Окрім екскурсійних маршрутів, у межах «Кронау-фесту» на гостей чекали різноманітні локації. На стадіоні любителі футболу вболівали за гравців відкритого кубка з міні футболу. На дитячому майданчику театралізовані розваги проводила керівник театрального гуртка «Рампа» Ольга Чумна разом з аніматорами. Атракціони з різноманітними додатками також урізноманітнили дозвілля дітей.
Херсонський міський центр німецької культури на час фестивалю привіз до музею кілька виставок: «Шлях німців на Кавказ через Україну» – це 26 стендів німецькою та українською мовами; виставка картин «Лютеранські кірхи України» заслуженого художника, етнічного німця Гаррі Руффа, який є уродженцем Високопілля, а також фотовиставка Миколаївського центру німецької культури «Один день з життя німця-колоніста».
Незвичайні гості з Великої Олександрівки – театральний колектив Андрія Богуна «Студія Простір» – у костюмах в стилі стим-панк привернули увагу гостей і учасників фестивалю. Талановиті майстри декоративно-прикладного мистецтва демонстрували на ярмарку свої чудові роботи, проводили майстер-класи. Місцеві господарочки на «Алеї національних страв» пригощали смачними стравами та напоями української та німецької кухонь. Оригінальними рецептами та історією німецької кухні ділилася керівник бібліотеки Людмила Рагуткіна у етно-куточку «Садиба».
На центральній площі біля Центру культури і дозвілля сконструювали величезну сцену, на якій зі святом високопільчан вітали більше 30 колективів Херсонщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Мелітополя і Запоріжжя. Яскравою ходою з короваєм на рушнику розпочалося відкриття офіційної частини фестивалю. Загалом «Кронау-фест» вразив розмаїттям концертних виступів співочих і танцювальних колективів. Драйву додавали танцівниці у світлодіодних костюмах та запрошена кавер-група «City Style». Кульмінацією заходу став величезний салют від спонсора Сергія Гергеля, який вдало запустили Сергій Гергель-молодший і Олександр Демченко.
На фестивалі було багато яскравих фотозон і таких же яскравих вражень, головне з яких – «Кронау-фест», який насправді потрібен, бо об’єднав громаду навколо важливої справи, нагадав про історичне коріння і дав надію на майбутнє відродження і процвітання! Чого ми від душі бажаємо Високопільщині!
Організатори висловлюють слова вдячності людям, які сприяли організації фестивалю, а саме: АФГ «Ольвія», ТОВ «Аграрна зона», ПСП «Високопільське», ФГ «Стимул», ОФГ «Тетяна», магазину «Сатурн», “Заготзерно-Високопілля”, народному депутату України Ігорю Колихаєву, депутату селищної ради Зіновію Тімофєєву, родинам Бец, Пуриків, Подобів, Литвиненків, Костенків, за інформаційну підтримку телеканалу «Скіфія», «Укрінформ», «UA-Херсон», проекту «Пульс», Віталію Косовському, також вдячність за охорону майна Віталію Олло, Василю Гвоздьову (ГО «Учасників та ветеранів АТО на сході України»), працівникам правоохоронних органів, медицини та рятувальної служби. Окрім того, щира вдячність селищним депутатам, вуличним комітетам та активним громадянам за частування та щедрість.