Skip to content
Додому Спорт Кубок "Високе поле - 2017". З шаховим "паспортом" на ювілей газети
Кубок "Високе поле - 2017". З шаховим "паспортом" на ювілей газети Друк
Вівторок, 04 квітня 2017, 05:25

<35 + 35 + 15. Районній газеті - 85!

Саме такі цифри складають чергову круглу дату біографії високопільського рупору газетної інформації. Перші 35 років газета носила назву "Ленінський шлях". Потім її перейменували у "Жовтневі зорі". З такою назвою вона теж "магічні" 35 років знаходила відгук і повагу в серцях читачів. У 2002 році на неї чекала нова зміна інформаційного "іміджу" - з'явилася сучасна назва "Високе поле". Як на мій погляд, найоптимальніший варіант для нашого району. А як що і буде бажання у майбутньому змінити її назву, то згідно "прикметам" відбудеться це не раніше ніж в 2037 році... Поживемо - побачимо!

У планах святкування 85-річчя у колективу редакції є свій план, але районна федерація шахів вирішила першою привітати ювіляра. На те є декілька причин. Місяць березень - це місяць, у якому засновано місцеву пресу. Далі повага до газети, без якої успіхи скорення шахових "вершин" були б менш помітні. Ну а головне, що шахи і газету поєднує творчий союз, порозуміння і допомога.

Не дивно, що при заснуванні у 2001 році федерації шахів, перший турнір було присвячено своєму побратиму! Тоді було запроваджено Кубок газети "Жовтневі зорі"! Минуло з того часу вже 16 років, а отже (згідно законодавства України) федерація шахів Високопільщини "має законне право на отримання паспорту". Звичайно це жарт, але ми вже дійсно стали дорослими, а тому і поспішали привітати "бабусю - газету" (це лише за роками вона "бабуся"!) із круглою датою. Хоча яка там "бабуся"?! Наша газета завжди залишиться для нас "хрещеною матір'ю", бо саме вона відкрила шляхи і благословила сотні наших турнірів, проектів і заходів.

Користуючись можливістю, хочу подякувати і особисто від себе за розуміння, підтримку і творчу співпрацю, за ті 27 років (!!!) моєї дружби з районкою. І нехай часто читачі газети помилково думали, що я працюю в редакції, що написання статей - це моя робота... Ні я в газеті не працював, я просто був її другом, я в ній жив. Бо дуже добре розумів її значення. І коли в часи СРСР повернувся в рідне селище і зараз, коли Україна переживає не легкі часи. Слова великої вдячності за надану можливість "поріднитися" чотирьом керманичам, які знаходилися на редакційному містку за ці роки: Володимир Лаврентійович Кулик, Валерій Анатолійович Чиж, Олександр Іванович Єфремов та Інна Анатоліївна Ткач. А також всім працівникам редакції та друкарні. Нічого не забув...

На розіграш XVII Кубку "Високе поле" було запрошено багато шахістів. Завжди приємно спостерігати як заповнюється "шаховий будиночок" прибулими учасниками змагань. Вони всі різні за віком, за життєвим досвідом, за політичними уподобаннями (або взагалі без них), за ціллю, ради якої вони полишають все на світі і ранком вихідного дня збираються пограти в шахи. Навіть переведення стрілок годинника на годину вперед нікого не зупинило. Знову, як у казці, їдальня місцевої гімназії перетворилася у "повну рукавичку". Збіглися місцеві хлопці та дівчатка, когось підвезли на змагання люблячі батьки та дідусі, прибули делегаціями на авто давні друзі із Нововознесенського та Любимівки. Знайшли вільний час і вихованці федерації шахів, які зараз здобувають освіту в інших містах... І повірте, що це не просто учасники змагань, це справжні ентузіасти, маленькі герої, це долі людей сьогодення... Треба бачити і розуміти приїзд на турнір велосипедом із сусідньої області, із Зеленодольська учасника АТО Олександра Шевченка. Хіба це не справжній маленький подвиг? Чи скажімо участь Богдана Деркача, домівка якого у місті Шахтарськ Донецької області, а сюди його занесли події на Сході нашої країни. А представництво на турнірі шахової династії відразу трьох (!!!) поколінь Гуцалових. Саме з таких невеличких, але міцних "цеглинок" і складається велика шахова "стіна". Колись ця "стіна" може перетворитися в міцний "будинок", де є загальна для всіх ідея і справа, а можливо і тим "об'єднуючим киснем", яким живуть люди.

 

 

На урочистому відкритті турніру чимало гостей і друзів шахів. Прийшли привітати змагання на честь газети голова районної державної адміністрації , голова районної федерації футболу Олександр Капустін, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту РДА Неля Бреславець. У виступах згадали про великий внесок газети у розвиток шахів, нагадали сторінки історії друкованого органу інформації та співпрацю, подякували колективу редакції за підтримку... Цікаво, що половина шахістів за віком поступалася самому Кубку "Високе поле". Але змагатися за головний трофей відважилися поважні ветерани гри.

Щоправда, серед них "затесалася" і відчайдушна молодіжна четвірка - дівчата Ірина Панасюк і Софія Назаренко, та хлопці Назар Назаренко і Максим Пуценко. А решта це випробувані в шаховим баталіях бійці! Були й "темні конячки". Визначали переможця за швейцарською системою у шість турів. Обов'язковим фактором при ній є фіксація гри за шаховими годинниками. Слід відмітити, що всі починають звикати до міжнародних правил гри і тепер змагання у Високопіллі не назвеш "сільськими іграми". Все по найвищому розряду! А крім боротьби за головний трофей було ще проведено рейтингові турніри, які мали свої родзинки і супроводжувалися багатьма несподіванками. Ігри дітей і молоді - це інша історія, яка варта окремої теми на сторінках "Високого поля" і я обіцяю до неї ще повернутися більш досконально. А сьогодні лише про результати та залікові бали.

 

 

Серед школярів (7 - 15 років) на старті 12 учасників. Дві підгрупи в змаганнях по колу делегували по два шахіста у півфінал. Півфінали: Влад Гуцалов - Олександр Фурман - 1:0, Віктор Ткаченко - Данило Мануйленко - 1:0. З урахуванням фіналу на п'єдесталі:

1 місце - Влад Гуцалов (Херсон, школа № 52)

2 місце - Віктор Ткаченко (Любимівка)

3 місце - Данило Мануйленко та Олександр Фурман (обидва - Високопілля)

Залікові очки до власного рейтингу додали: місцеві шахісти Антон Онопа, Сергій Рубан, Дем'ян Назаренко та Андрій Кавун (Архангельське). Слід відзначити дебют у змаганнях Владислава Цапа, Руслана Тельниха та Ані Фас.

Змагання серед дівчат відбувалось по іншій схемі, а результат вийшов таким:

1 місце - Софія Назаренко (Херсон, ліцей Херсонської обласної ради)

2 місце - Вікторія Іщенко (Херсон, медичний коледж)

3 місце - Дар'я Веретельник (Високопілля)

 

Молодь. Тут місця присуджено за сумою загальних здобутків дня. Лідерами у цих перегонах були учні місцевої гімназії Назар Назаренко та Максим Пуценко. Обидва успішно пройшли випробовування партіями з дорослими гравцями. Назар здобув 3 очка (це половина можливих), а Максим - 2,5. Тому перевагу була віддано Назару, Максим - другий.

 

 

Ну а тепер повернемося до головної події дня! Визначення володаря Кубка "Високе поле" розтягнулося на шість годин. Від першого до останнього туру основна боротьба йшла між першою за рейтингом п'ятіркою учасників змагань. А це Олександр (минулорічний володар цього трофею) та Володимир Гуцалові, досвідчені нововознесенівці Володимир Скороход та Сергій Стрілець, а також переможець двох останніх турнірів у Високопіллі любимівець Сергій Пасько. Вони вправно долали інших, але втрачали очки в іграх між собою. Хто вийде успішним із цієї шахової "банки скорпіонів" мали дізнатися лише по закінченню останнього ходу в заключній партії. Ось таким є вигляд призерів "Високого поля - 2017".

1 місце - Володимир Гуцалов - 5, 5 очок

2 місце - Олександр Гуцалов - 5

3 місце - Володимир Скороход - 4,5

 

Про напруженість боротьби говорять і подальші цифри. По 4 очка набрали відразу 5 шахістів - Сергій Стрілець, любимівці Сергій Пасько, Віктор Ткаченко і Микола Соловей та Олександр Капустін із Дніпра. Залікові рейтингові бали здобули Анатолій Перевєрзєв, Павло Мержинський, Олександр Шевченко, Володимир Маслій, Микола Базаренко, Андрій Гуцалов, Ірина Панасюк. Варто відзначити і дебют у змаганнях Богдана Деркача та Григорія Пирогова. Новий рейтинг шахістів буде опубліковано в найближчому "Шаховому вік-енді", а нам залишається стоячи оплесками привітати володаря Кубку "Високе поле - 2017" Володимира Гуцалова. Це його ювілейний 10 (!) виграш цього трофею.

 

 

Проведення подібних заходів безумовно супроводжується залученням спонсорів, запрошенням до співпраці, зверненням за допомогою. Мені дуже приємно, що на цьому шляху завжди є однодумці, друзі і люди щедрої душі. Бо це завдяки їм помітні наші кроки вперед, розширюється добра згадка про наше селище, а у земляків з'являється можливість корисного дозвілля. Та головне, що вони піклуються про майбутнє дітей. Цього разу з нами поруч були Високопільська селищна рада, районна газета "Високе поле", відділ культури, молоді та спорту РДА, ВСШІ "Обдарованність" ХОР, СТОВ "Нива", ОФГ "Тетяна", місцеві підприємці Наталя Березінська, Олександр Куриленко, Володимир Осадчий та інші добрі люди мешканці Високопілля. До речі. Коли у минулому звіті я написав, що при проведенні змагань не вистачило шахового "інвентарю", знайшлися люди, що допомогли придбати 6 нових партій шахів та шахові годинники для змагань. Йдучи назустріч їх побажанням залишатися без реклами, я виконую дану обіцянку. Але і вам, всім скромним помічникам теж велика подяка!

До наступного турніру місяць на підготовку. А вже в неділю 30 квітня оголошуємо черговий збір. Цього разу на кону стоїть Кубок пам'яті героїв Чорнобиля. Розіграш проводимо вдруге і запрошуємо всіх бажаючих. Йдіть в ногу з часом, читайте газету "Високе поле", грайте в шахи!

Ігор УРБАНСЬКИЙ,
голова районної федерації шахів.

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1588971
CьогодніCьогодні909
ВчораВчора2609
На цьому тижніНа цьому тижні6646
У цьому місяціУ цьому місяці66361
З початкуЗ початку1588971

Besthosting


Найновіше