Skip to content
Додому / Новини громади / Учні КЗ «Високопільський ОЗЗСО» зайняли гідне місце на обласному зльоті юних робототехніків.
Учні КЗ «Високопільський ОЗЗСО» зайняли гідне місце на обласному зльоті юних робототехніків. Друк
П'ятниця, 06 березня 2020, 05:26

Обласний зльот юних робототехніків в Херсоні проводився вперше. Завдяки організації заходу працівниками невеликого колективу комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. Викладачі вузів одночасно були і менторами для учасників і консультантами для тренерів команд. За типом проведення заходу це нагадувало хакотон, практику, фестиваль і воркшоп одночасно. Це було реально круто для дітей і тренерів команд. Діти побачили роботів, створених із LEGO EV3, Arduino або радіодеталей. Тренери команд могли вільно обмінятись ідеями.

Зліт робототехніки тривав два дні (26-27 лютого 2020 року). Перший день учасники презентували своїх роботів виготовлених вдома. Темою конструкцій була «Рятувальна місія під час пожежі».

Були представлені роботи з LEGO Mindstorms EV3, Arduino. Корпуси роботів на Arduino були роздруковані на 3D-принтері, виготовлені з фанери, металу. Під час їх виготовлення були використані різноманітні інструменти: пасатижі, викрутки, лобзики, паяльники,… Навіть була керована модель робота, виготовлена тільки з радіодеталей без використання Arduino.


Учні комунального закладу «Високопільський опорний заклад загальної середньої освіти» Високопільської громади гідно презентували дві моделі роботів в номінації LEGO Mindstorms EV3. Першою моделлю був рухомий керований кран. За дану модель команда ADA (Литвиненко Артем, Веретельник Дар’я, Зінчук Олександр) отримала ІІІ місце по області. Другою моделлю був пожежний робот від команди «Пожежники».

Робот був повністю автономним, сам шукав полум’я. Після виявлення полум’я наближався на відстань 2 см до нього і вмикав вентилятор для гасіння. Якщо ж не міг наблизитись, то повертався вліво і якщо там виявлявся глухий кут, то здійснював поворот на 180° і знову шукав шлях до полум’я. Після гасіння полум’я починав знову патрулювати територію для виявлення нового джерела полум’я.


Пожежний робот був високо оцінений жюрі за високу автоматизацію проекту.


До базових деталей був додатково використаний сенсор HiTechnic Infrared Seeker. Дану модель презентував Подоба Володимир. Нажаль Падалко Вікторія не змогла прийняти участь у заході через хворобу.


Наступного дня, тренерів команд відсторонили від дітей і поставили завдання створити робота. Дане завдання було кегельрингом. Робот повинен виштовхати кеглю за поле, повернутись в початкове положення, знайти іншу кеглю та повторити дії. Для дітей це був справжній брейсторм. За потреби дітям надавали консультації ментори.


Отож, закладено міцний фундамент з робототехніки в Херсонській області. В цьому зацікавлені Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет та Херсонська обласна рада, які підтримують колектив «Центру науково-технічної творчості учнівської молоді» на всі 100%. Погоджуюсь із сказаним тренером Ольгою Крупою, що Херсонщині пора показати себе. Є гідні напрацювання і не тільки Полтавщина здатна представляти Україну на міжнародних змаганнях.

Романов Олександр,
вчитель КЗ «Високопільський ОЗЗСО»

 

 


 


 

Статистика

3173550
CьогодніCьогодні1047
ВчораВчора1244
На цьому тижніНа цьому тижні5246
У цьому місяціУ цьому місяці23984
З початкуЗ початку3173550

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України