Skip to content
Додому / ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ / Податкова інформує 03.08.2021
Податкова інформує 03.08.2021 Друк
Вівторок, 03 серпня 2021, 12:57

До бюджету країни бізнес Херсонщини сплатив 5,6 млрд гривень

За оперативною інформацією фахівців відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, упродовж січня – липня 2021 року платники податків регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів 5658 млн гривень.

Це на 913 млн гривень більше, ніж за відповідний період минулого року. Темп сплати податків до відповідного періоду минулого року складає 19,3 %.

 

Так, до Державного бюджету надійшло 2,4 млрд гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 21,4 % або 0,4 млрд гривень.

Місцеві бюджети отримали 3,2 млрд гривень. Це на 0,5 млрд гривень більше фактичних надходжень січня – липня 2020 року.

Також за 7 місяців цього року роботодавці та бізнесмени спрямували на казначейські рахунки області 3 млрд гривень єдиного соціального внеску, а це на 22,9 % або 556,9 млн гривень більше відповідного показника 2020 року.

Дякуємо платникам податків за сумлінність та високий рівень податкової культури!

 

Про подання уточнюючої декларації під час проведення камеральної перевірки

 

       Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надає відповіді на питання від платників податків. 


Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова (п. п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ (п. 86.2 ст. 86 ПКУ).

Податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому ст. 58 ПКУ, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

Під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки платник податків має право подати уточнюючу декларацію (розрахунок) за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом, лише до отримання ним акта камеральної перевірки.

Якщо за результатами камеральної перевірки контролюючим органом виявлено заниження податкового зобов’язання та вручено платнику податків акт такої перевірки (незалежно від дати отримання платником податкового повідомлення-рішення), то платник не має право подавати уточнюючу податкову декларацію (розрахунок) за звітний період, що був охоплений такою перевіркою.

Це пов’язано з тим, що контролюючим органом вже встановлено факт заниження податкового зобов’язання, про що зазначається в акті камеральної перевірки та донарахована сума за результати такої перевірки буде автоматично відображена в інтегрованій картці платника після вручення податкового повідомлення-рішення за умови відсутності інформації про початок процедури адміністративного або судового оскарження.

Детально ознайомитися з цим та іншими роз’ясненнями з питань оподаткування можна в ЗІР, який розміщено на вебпорталі ДПС України.

 

Викрито схему шахрайського заволодіння групою осіб житлом громадян

У червні цього року спеціалісти відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі спільно зі слідчими ГУНП викрито факти шахрайського заволодіння житлом громадян під виглядом кредитування без реєстрації підприємницької діяльності та без отримання спеціальної ліцензії.

Так, громадянин А, який діяв від власного імені та за довіреністю громадянина В, з метою збагачення, запровадив незаконну схему кредитування громадян під заставу майна. Надалі громадянин А для позичальників штучно створював умови щодо невиконання умов угод, перереєстровував право власності на об’єкти нерухомого майна та здійснював їх продаж.

У порушення вимог Податкового кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» громадянин А не прозвітував про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, та не нарахував ПДФО, ПДВ, військовий збір і єдиний соціальний внесок на загальну суму понад 3 млн гривень.

Крім того, громадяни А та В, які достовірно знали, що майно (предмет іпотеки) одержано злочинним шляхом, вчинили фінансові операції з легалізації майна шляхом продажу на суму понад 4 млн гривень.

Наразі зазначені факти відпрацьовуються слідчими ГУНП в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України.

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини! 

 

Ставки збору одноразового добровільного декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі повідомляє, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть громадяни – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також громадяни, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Ставка збору складає від 2,5% до 11,5% в залежності від об’єкта декларування, місця його розташування, а також способу оплати одноразового збору.

Довідково: 21 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 15  червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

 

Закон про одноразове декларування набув чинності

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополіінформує щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування.

З 21 липня 2021 року набув чинності Закон України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1  вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

 

Одноразове декларування: які активи вважаються такими, з яких сплачені податки

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі інформує про перелік активів, які у разі неподання громадянином одноразової декларації, вважаються такими, з яких сплачено податкові платежі.

Так, у пункті 10 підрозділу 94 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства. Зокрема, це:

активи (крім нерухомості та транспортних засобів), сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень;

квартира/квартири – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 120 кв. м;

будинок/будинки – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 240 кв. м;

технічні споруди до 60 кв. м;

земельні ділянки – у межах норм безоплатної приватизації;

один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тисячі кубічних сантиметрів та/або середньоринковою вартістю понад 400 тисяч гривень, мотоцикла із робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, літака, гелікоптера, яхти, катера).

Відповідно до п. п. 14.1.280 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи громадянина для цілей підрозділу 94 «Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб» розділу XX "Перехідні положення" ПКУ – грошові активи громадянина, майно, майнові права.

 

У Генічеську «податкові» аферисти просять допомоги

Як щойно повідомили фахівці сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, у Генічеському районі працює шахрайська група у складі, як мінімум, двох осіб.

Схема їх роботи проста. Спочатку невідомий чоловік, що представляється заступником начальника Генічеської ДПІ, користуючись номером мобільного телефону 094-49-01-571, телефонує суб’єктам господарювання району та повідомляє, що зараз їм телефонуватиме начальник Генічеської ДПІ Богодух Тетяна Євгенівна. Потім невідома жінка телефонує з номеру 095-211-16-43, представляється начальником Генічеської ДПІ та, посилаючись на проведення перевірки з Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, просить виручити її та надати кілька тисяч гривень, які необхідно перерахувати на банківський рахунок UA 2035 1005 0000 0262 0880 9079 828, відкритий на ім’я Царюк Валерії.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в черговий раз звертає увагу платників податків, що такі дзвінки є провокацією з боку невідомих осіб, які намагаються отримати матеріальні блага шахрайським шляхом. Будьте уважними, не піддавайтесь на провокації та не перераховуйте кошти пройдисвітам. У разі отримання схожих пропозицій звертайтесь із заявами до підрозділів Національної поліції.

Нагадуємо: повідомити про корупційні правопорушення, в яких задіяні працівники Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, можна за номером телефону 0552-427680 або на адреси електронних поштових скриньок kherson.vzvk@tax.gov.ua та  kherson.vp@tax.gov.ua.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

 

 

 


 


 

Статистика

3513338
CьогодніCьогодні1661
ВчораВчора4214
На цьому тижніНа цьому тижні22431
У цьому місяціУ цьому місяці62205
З початкуЗ початку3513338

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України