Skip to content
Додому Селищний голова Звіт перед громадою Звіт селищного голови за 2012 рік
Звіт селищного голови за 2012 рік Друк
Субота, 16 лютого 2013, 15:52

15 лютого 2013 р. в Високопільському районному будинку культури видбулась зустріч селищного голови з громадою селища. Раніше такі зустрічі були проведені в селах Потьомкіне та Князівка. Присутні були ознайомлені з роботою проведеною селищним головою та виконавчими органами селищної ради за 2012 рік.  Надані відповіді на поставлені питання. Пропоную вашій увазі текст звіту.

 

Шановні Високопільці!

На початку своєї доповіді я хочу подякувати Вам за виявлену мені довіру очолювати громаду селища Високопілля та сел Потьомкіне, Князівка та Тополине.

В своєму звіті я ознайомлю Вас із роботою селищної ради та її виконавчого апарату в 2012 році та окреслю основні напрями роботи селищної ради на 2013 рік.

В своїй роботі селищна рада та її виконавчий комітет керуються Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами та нормативними актами.

 

За звітний період було проведено 18 засідань постійних депутатських комісій за результатами роботи яких, розглянуто та прийнято 218 рішень на 15 пленарних засіданнях сесій ради шостого скликання. До проведення пленарних засідань сесій готуються всі депутати в складі профільних постійних комісій і працівники апарату селищної ради. Постійні комісії селищної ради, попередньо на своїх засіданнях, ретельно розглядають  питання, що виносяться на розгляд ради, готують свої рекомендації та висновки, узгоджують проекти рішень.

Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються поквартально і проводяться щомісячно. Крім запланованих питань, розглядаються клопотання та подання підприємств, заяви громадян. В 2012 році проведено 12 засідань виконкому, прийнято 186 рішень, з них:

 • розглянуто та схвалено Проектів програм із заходами – 17 рішень;
 • погоджено режими роботи – 7 об’єктів;
 • затверджено тарифи – 3 рішення;
 • дозволів на будівництво – 27 рішення;
 • надано дозволів на оформлення права власності на об’єкти та реєстрацію самочинно збудованих будівель – 53 рішення;
 • звільнено на 50% від оплати за відвідування дитиною дитячого садка – 23 сім’ї;
 • виплата коштів на поховання померлих безробітних – 17 осіб;
 • про пільгове кредитування населення – 3;
 • погоджено дозволів на поводження з відходами – 5;
 • інші рішення – 24.

Всі регуляторні акти та інші прийняті  рішення, у  разі  необхідності,  доводились  до відома населення,  підприємств, установ, організацій,  підприємців шляхом розміщення на веб-сайті селищної ради та сторінках районної газети „Високе поле”. На  вимогу  громадян   надані  копії відповідних  рішень,  а  також  копії  рішень  доведені  до  виконавців  для  здійснення контролю.

Селищним головою видано 209 розпоряджень, з них:

 • з основної діяльності 135,
 • з особового складу 74.

Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян. За 2012 рік до селищної ради всього звернулось 1178 громадян, в середньому 3-4 звернення щодня, з них:

 • на особистому прийомі 393,
 • поштою 335,
 • усні звернення 450.

Основними питаннями у зверненнях громадян залишаються питання, які виникають при оформленні та переоформленні права власності на майно та земельні ділянки, визначення меж земельних ділянок, надання дозволів на будівництво та перебудову, узаконення самовільно побудованих об’єктів, видача свідоцтв про право власності на житло та господарські будівлі, розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, добросусідськи відносини. Селищним головою ініційовано та спільно із спеціалістами  селищної ради  проведено   16 зустрічей та сходів  громадян, на яких розглядались питання : забезпечення  належного  санітарного  порядку  на  території  селищної  ради, благоустрою, водопостачання, земельні питання, створення ОСББ,  освітлення вулиць, відновлення руху пасажирських поїздів.

Спільно із головою районної ради Куцевол Л.І., директором Високопільського музею Зікрач Г.А., викладачами та учнями Високопільської гімназії проведено зустріч, присвячену історії селища, з громадянами США, нащадками німців – засновників селища Кронау.

Всі  звернення  та  заяви  громадян,  підприємств,  установ,  організацій  та підприємців   розглядались та по них   вживалися  дієві  заходи в межах компетенції та виходячи  із  можливостей  селищної  ради. На всі звернення надано відповіді, або прийняті відповідні рішення.

Значною залишається кількість виданих довідок. В 2012 році видано 2120 довідок про всі види допомог, 1560 про склад сім’ї та місце проживання, 1401 довідка про наявність земельних ділянок, 560 довідок для оформлення субсідії.

До селищної ради, за звітний період, надійшло 857 листів вхідної кореспонденції, підготовлено та відправлено відповідним адресатам 1195 листів вихідної кореспонденції, з них листування з підприємствами, установами та організаціями 840 листів.

При селищній раді працює адміністративна комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. В 2012 році було проведено 6 засідань адміністративної комісії, та винесено 8 постанов. Основними порушеннями, які розглядала комісія є порушення Правил благоустрою та додержання тиші в населеному пункті та громадських місцях, порушення правил торгівлі в тому числі алкогольними та тютюновими виробами.

Селищним головою ініційовано проведення 6 рейдів за участю членів адміністративної комісії спільно з органами міліції ветеринарної та санітарної служби з метою ліквідації продажу м’яса та виробів з нього в невстановлених місцях. Результатом роботи спільних рейдів та завдяки підтримці голови райдержадміністрації стало відкриття м’ясного павільйону на території Високопільського ринку.

 

В селищній раді ведеться попередній запис і супровід доставки пільгового скрапленого газу, остання ціна якого складає 143 грн. за балон. За 2012 рік жителі селищної ради отримали 61 балон газу.

На території селищної ради обліковується 74 багатодітних сімей, 10 сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, якім ведеться соціальний супровід.

В селищі Високопілля створено шість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. В звітному році проведено 3 зустрічі з громадянами з метою роз’яснення процедури та необхідності створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків ОСББ. Проблемним питанням залишається утримання багатоквартирних будинків та прилеглої території  в належному санітарному стані. На жаль активність громадян в цьому напрямку залишається дуже низькою.

Виконання Програми соціально-економічного розвитку території селищної ради тісно пов’язане із виконанням селищного бюджету. Дохідна частина селищного бюджету 2012 року виконана в обсязі 2,988 млн. грн. при плані 2,96 млн. грн., що складає 100,95%. Дохідна частина бюджету збільшена на 10 тис. грн. відносно рівня 2011 року.  Видатки   загального фонду становлять 3,09 млн.грн., при плані асигнувань 3,11 млн. грн.

На рахунок спеціальних фондів надійшло доходів 1,3 млн.грн. – 149,4% Видатки  спеціального фонду складають 922,5 тис.грн.

Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2013 року становить  118,2 тис.грн. Дебіторська заборгованість станом на 01.01.2013 року становить 3,2 тис грн.  – батьківська плата за відвідування дітей в дитячих закладах.

Мережею вуличного освітлення охоплені вулиці Червоноармійська, Вокзальна, Молодіжна та Піонерська селища Високопілля та село Потьомкине. Витрати на утримання вуличного освітлення складають 44,4 тис. грн.  На жаль відсоток освітленості вулиць залишається дуже низьким. На даний час діють 51 світлоточка.

За кошти селищного бюджету було проведено роботи з ямкового ремонту (26,8 тис.грн.) перехресть вулиці Леніна з вулицею Червоноармійською та провулком Чкалова селища Високопілля. За рахунок Державного бюджету проведено капітальний ремонт частини вулиць Гагаріна (58,5 тис.грн.) та Вокзальна (57,6 тис.грн.).

 

Один з найголовніших напрямків роботи селищної ради по об’єму і по кількості вкладених в нього коштів (89,7 тис.грн.) є благоустрій населеного пункту. Всього в 2012 році ми використали 45,3 тис.грн. на вивезення сміття, прибирання та обкіс бур’янів на вулицях населених пунктів селищної ради, на утримання та ремонт об’єктів благоустрою. Виконувались роботи з ліквідації стихійних та впорядкування сміттєзвалищ – вул. Заводська, Першотравнева, Червоноармійська, Кисильова.

До громадських робіт з благоустрою населених пунктів селищної ради були залучені 39 чоловік через центр зайнятості, а також 31 людина, які відбували покарання за адміністративні правопорушення.

 

На території населених пунктів селищної ради проводились традиційні „чисті четверги” та суботники.   Завдяки зусиллям апарату ради, працівників бюджетної сфери, громадян та учнів навчальних закладів очищені від сміття вулиці, прилеглі лісополоси, узбіччя доріг, кладовища, побіловані бордюри, дерева та автобусні зупинки. Відповідний санітарний стан підтримувався на протязі року. Щиро дякую всім, хто приймав участь в цих роботах.

 

Створене В 2011 році, комунальне підприємство „Високопільський комунсервіс”, основною метою, якого є надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення побутових відходів, отримало всі дозвільні документи: ліцензія, дозвіл на спеціальне водокористування, рішення  про норми надання послуг з водопостачання та вивозу ТПВ, рішення про затвердження тарифів на послуги, зареєстрована колісна техніка. В штаті підприємства працює 6 чоловік. Заборгованості з виплати заробітної плати та за енергоносії немає. Підприємство обслуговує дві артезіанські свердловини.
На початку 2012 року проведено ремонт та очищення (23,1 тис.грн.) артезіанської свердловини, що по вулиці Андрєєва. До мережі водопостачання та водовідведення підключено 508 абонентів приватного сектору та 4 організації. В 2012 році розширена мережа водопостачання по вул. Гагаріна та провулку Шкільному за рахунок мешканців цих вулиць.

Починаючи з липня місяця 2012 року згідно графіку підприємство почало надання послуг з вивезення твердих побутових відходів для населення та організацій. Цією послугою, відповідно до договорів, користуються лише 108 сімей та 3 організації.

Для обслуговування „Високопільському комунсервісу” передана мережа водовідведення, яка майже повністю зношена фізично. Постійні пориви та аварії на трубопроводах віднімають багато часу та ресурсів підприємства. Тому виникає необхідність заміни/реконструкції діючої каналізаційної системи, а також будівництво очисних споруд. Проект на будівництво очисних споруд виготовлений, але роботи з будівництва вимагають значних коштів (біля 5 млн. грн.). Запити від селищного голови та депутатів про виділення коштів з бюджетів вищого рівня були направлені в Верховну Раду України, в Міністерство надзвичайних ситуацій, голові та депутату обласної ради. Жодної відповіді не отримано.

Також потребує виготовлення документація з оптимізації мереж водопостачання селища. Все це пов’язано із кричущою проблемою питної води, яка на сьогодні стоїть на першочерговому порядку вирішення. За деякими показниками вода в наших колодязях перевищує всі допустимі санітарні норми і може вважатись придатною лише для технічних цілей.

Підвезення питної води в селищі здійснює приватний підприємець Оліфірович І.І.

На утримання Високопільського та Князівського дитячих садків, Потьомкінської школи-сад в 2012році було використано:

 • 1,844 млн. грн. на виплату заробітної плати та нарахування; (62% від бюджету)
 • 222,7 тис. грн. на харчування;
 • 15,9 тис. грн. на оздоровлення дітей;

В усіх дитячих закладах  проведені роботи з капітального ремонту. Таких значних ремонтів не виконувалось з моменту заснування цих закладів, а це близько 30-35 років.

Усього витрачено 621 тис. грн. на які в дитячих закладах  (Потьомкінська школа-сад, Високопільський ясла-садок, Князівський дитячий садок) замінені всі вікна на металопластікові, замінені вхідні, аварійні та допоміжні двері, відремонтована підлога в приміщеннях Високопільського садка та Потьомкінської школи. Князівський садок отримав в користування відновлену водопостачальну мережу. Відремонтовані також сходові марші, дах, літня альтанка на ігровому майданчику Високопільського садка, закуплено та встановлено нові кухонні меблі,  електрообладнання. Комп’ютерний клас Потьомкінської школи підключено до мережі Інтернет, а кухня школи отримала нову електричну плиту.

Величезний обсяг робіт з косметичного ремонту приміщень проведено всіма колективами дитячих закладів.

В 8 групах та 4 класах дитячих закладів селищної ради виховуються та навчаються 208 дітей. Сьогодні виникає проблема створення ще однієї групи в Високопільському дитячому садку. Черга складає більше 50 дітей, бажаючих відвідувати заклад.

 

Галузь культури представляють 3 клубних (села Тополине, Князівка, Потьомкине), Високопільський селищний будинок культури та 2 бібліотечні установи (Князівка, Потьомкіне). Заклади культури брали участь в районних та обласних заходах, фестивалях та конкурсах, організовували концертні програми до святкування державних свят.

Князівський сільський клуб змінив свій вигляд через повну заміну шиферного покриття даху (80,2 тис. грн.). Особлива подяка керівнику закладу Аллі Борис, яка своїми руками та за допомогою завідуючої бібліотеки Борис О.М., високопільця Юрія Алпатова,  князівської молоді зробила ремонт в холі та кабінетах клубу.

 

Селищною радою організовано отримання одинокими та немічними людьми 30 продовольчих пакетів до дня Ветерана. Учасникам та ветеранам Великої Вітчизняної Війни організовано святковий обід на день Великої Перемоги в ВВВ. Селищній та районній ветеранським організаціям надається всіляка підтримка.

 

Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельні відносини. Продовжується приватизація земельних ділянок громадянами. Отримали державні акти на право власності на землю 37 чоловік. ТОВ „Заготзерно-Високопілля” отримало у власність, шляхом викупу, земельну ділянку, площею майже 4,5га. За результатами продажу бюджети відповідних рівнів отримали 850 тис. грн.

За звітний період із землекористувачами підписано 3 нових та продовжено дію 29 договорів оренди земельних ділянок, що позитивно відобразилось на дохідній частині селищного бюджету.

Затверджена документація з нормативної грошової оцінки землі в межах селища, уточнення меж селища і з 2013 року вона набрала чинності.

Надано дозвіл на розробку та затверджена містобудівна та проектна документації на земельну ділянку, площею 10 га під розміщення електростанції з використанням енергії сонця потужністю до 5 МВт. Будівництво електростанції планується здійснити за рахунок закордонних (чеських) інвестиційних коштів. Реалізація цього проекту довгоочікувана тому, що це дасть додаткові кошти до селищного бюджету, за рахунок оренди землі та працевлаштування 10-15 чоловік.

 

Демографічна ситуація на території селищної ради відносно рівня 2011 року погіршилась. Станом на 01 січня 2013р. на території селищної ради проживають 5353 (5368 в 2011р.)  чоловік, з них:

 • в смт Високопілля        - 4409         (4413)         -4;
 • в с. Потьомкіне            - 426           (427)           -1;
 • в с. Князівка                 - 376           (380)           -4;
 • в с. Тополине               - 142           (148)           -6.

На жаль зараз статистика невтішна йде постійне зменшення населення. Кількість померлих перевищує народжуваність, крім селища Високопілля. Так в 2012 році народилося 77, а померло 83 чоловік.

Станом на 01.01.2013 року 153 жителі селищної ради мають статус безробітних. Для проведення громадських робіт з благоустрою, соціального обслуговування, підтримання громадського порядку в селищній раді були створені додаткові тимчасові робочі місця на яких були задіяні 39 безробітних осіб.

В звітному році селищний голова особисто продовжує фінансувати та  підтримувати офіційний  сайт Високопільської селищної ради http://kronau.in.ua на якому висвітлюються оголошення, новини, основні події селищної ради та її громади, рішення ради та її виконавчого комітету.  Щодня сайт відвідують від 150 до 200 користувачів Інтернету. Закликаю всіх небайдужих прийняти участь в цьому проекті. Надавайте цікаві статті, інформацію, історичні нариси, фотографії.

Я особисто і весь апарат селищної ради будуть працювати, над тим, щоб всім нам жилось краще у наших селищі та селах. А  від всіх Вас ми чекаємо конкретних пропозицій щодо покращення ситуації в селищі по тих чи інших напрямах роботи, адже лише спільно ми зможемо зробити те, що запланували.

Дякую всім за допомогу, тісну співпрацю і підтримку.

 

Високопільський селищний голова        Руслан Застава.

 

Додати коментар


 

 

 

 

 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

Погода

 

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1404234
CьогодніCьогодні945
ВчораВчора1116
На цьому тижніНа цьому тижні5552
У цьому місяціУ цьому місяці15188
З початкуЗ початку1404234

Besthosting


Найновіше