Skip to content
Додому Нормативно-правові акти Проекти рішень ради Проект рішення Про програму щодо запобігання та ліквідації африканської чуми свиней та інших хвороб тварин на території Високопільської селищної ради на 2017 рік
Проект рішення Про програму щодо запобігання та ліквідації африканської чуми свиней та інших хвороб тварин на території Високопільської селищної ради на 2017 рік Друк
Понеділок, 06 березня 2017, 06:37

Високопільська селищна рада

Р І Ш Е Н Н Я

ХХ сесії селищної ради VIІ скликання

від __ березня 2017  року                      № ___

 

Про програму щодо запобігання та ліквідації
африканської чуми свиней та інших
хвороб тварин на території Високопільської 
селищної ради  на 2017 рік

Відповідно до ЗУ „Про ветеринарну медицину”, Протоколу №6 ДНПК при Високопільській РДА,  керуючись  статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні ”,  сесія селищної ради

 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму запобігання та ліквідації африканської

чуми свиней та інших хвороб тварин на території Високопільської селищної ради на 2017  рік (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села та охорони навколишнього середовища.

 

 

Селищний голова                         Р.М. Застава

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення ХІХ сесії

районної ради VII скликання

від  01.03.2017  року

Програма

щодо запобігання та ліквідації африканської чуми свиней та інших хвороб тварин
на території  Високопільської селищної ради на 2017 рік

1. Загальні положення

Програма щодо запобігання та ліквідації африканської чуми свиней та інших хвороб тваринна Високопільської селищної ради на 2017 рік (далі – Програма) направлена на забезпечення епізоотичного благополуччя, одержання якісної та безпечної сировини і продукції тваринного походження, що є одним з найважливіших завдань служби ветеринарної медицини району.

Згідно з офіційними повідомленнями Міжнародного епізоотичного бюро у 2016 році африканську чуму свиней зареєстровано у країнах світу: Республіці Чад, Російській Федерації, Польщі, Литві, Латвії, Естонії, Молдавії та Україні.

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні продовжує залишатися надмірно складною.

Станом на 01 березня 2017 року спалахи африканської чуми свиней реєстрували в Іванівському, Голопристанському, Олешківському, Білозерському районах Херсонської області серед домашніх тварин. Рішеннями державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних районних державних адміністраціях в неблагополучних пунктах встановлено карантин та  затверджено плани заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

Існує потенційна небезпека розповсюдження збудника африканської чуми свиней по території  Херсонської області.

Через розгалужену систему торгівлі під загрозою поява виносних пунктів (що знаходяться далеко від заражених зон) на території України.

Попри проведення на території Високопільського району значних  профілактичних заходів попередження занесення  збудників африканської чуми свиней на території селища Високопілля виявлено зараження свиней в одному з домогосподарств. Оголошено карантин та створено пости контролю та знезараження транзитного та внутрішнього транспорту.

На території Високопільської селищної ради налічується  5278 голів свиней в індивідуальному секторі.

На базі установ державної служби ветеринарної медицини Високопільського району створено мобільні групи швидкого реагування на випадок підозри захворювання на африканську  чуму свиней та локалізації місця зараження.

Одним з основних методів профілактики африканської чуми свиней є профілактичні щеплення поголів’я свиней в господарствах різної форми  власності проти класичної  чуми.

Для успішного проведення протиепізоотичних заходів чи не найбільш важливим є проведення зокрема профілактичних дезінфекцій, дератизацій тваринницьких приміщень, які треба проводити не рідше двох разів на рік: весною після вигону тварин на пасовища і восени перед постановкою їх на  стійлове утримання та профілактична обробка тварин проти ектопаразитів. У свиногосподарствах систематична дезінфекція кліток по мірі технологічного переміщення тварин.

2. Мета Програми

Метою Програми є недопущення занесення збудника африканської чуми свиней, а в разі виникнення даного захворювання на території селищної ради своєчасно та організовано провести заходи, спрямовані на ліквідацію африканської чуми свиней в неблагополучному пункті.

3. Шляхи і засоби розв’язання проблеми

Служба державної ветеринарної медицини Високопільського  району відповідно до покладених на неї завдань здійснює комплекс ветеринарно-санітарних заходів щодо діагностики, профілактики, локалізації та ліквідації хвороб, в тому числі спільних для людей і тварин, лабораторно-діагностичні  дослідження сировини та товарів.

Основні заходи, що здійснює селищна рада та сприяє службі державної ветеринарної медицини Високопільського  району силами спеціалістів ради та комунального підприємства „Високопільський комунсервіс”, засобів наявних в установах селищної ради:

  • Контроль та організація ринкової торгівлі продуктами тваринницького походження;
  • Організація місць захоронення харчових відходів;
  • Сприяння проведенню щоденного моніторингу та обігу свіней;
  • Організація закриття доріг для організації контрольованого пересування транспорту через карантинні ветерінарно-поліцейські пости;
  • Сприяння облаштуванню  карантинних ветерінарно-поліцейських постів;
  • Сприяння організації заходів щодо попередження розповсюдження заразних хвороб тварин через продукцію, що підлягає ветеринарно-санітарній експертизі;
  • Організація інформування населення та сприяння забезпеченню проведення планових і непланових профілактичних, діагностичних та ветеринарно-санітарних заходів;

 

4. Заходи і завдання Програми

Основні завдання Програми:

забезпечення епізоотичного благополуччя шляхом проведення комплексу технічних та ветеринарно-санітарних заходів, проведення діагностичних досліджень, щеплень і лікувально-профілактичних заходів з локалізації та ліквідації інфекційних та інвазійних хвороб тварин у виявлених неблагополучних пунктах;

здійснення заходів  унеможливлення перенесення хвороб тварин через товари, засоби догляду за тваринами і супутні об’єкти, шляхом проведення дезінфекції;

забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації спалахів хвороб тварин з метою зменшення втрат тварин, а в разі зоонозів – зменшення ризику для людей;

здійснення перед забійного клінічного огляду тварин та проведення ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного походження.

Реалізація Програми забезпечується шляхом  виконання заходів щодо  забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя в районі, що додаються.

5.Фінансове забезпечення

Фінансове забезпечення  Програми здійснюється за рахунок коштів селищного та районного бюджету, інших джерел, незаборонених чинним законодавством України.

На виконання заходів Програми у 2017 році за орієнтовними підрахунками необхідно 25000,00 грн. Протягом року під час складання планів обсяги та джерела фінансування можуть уточнюватись.

6. Очікувані результати

За результатами реалізації Програми очікується:

забезпечення продовольчого ринку якісною продовольчою продукцією тваринництва;

покращення якості тваринницької сировини у ветеринарно-санітарному відношенні для промислової та технічної переробки;

створення передумов для покращення довкілля.

 

Секретар ради                       Л.О. Гречка

 

Додаток

до програми щодо запобігання та ліквідації африканської чуми свиней та інших хвороб тварин на території Високопільської селищної ради на 2017 рік

Заходи

щодо забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя на території селищної ради

№ пп

Назва заходу

Фінансування на 2017 рік (грн)

Всього

Селищний  бюджет

1.

Організація інформаційного забезпечення

Не потребує фінансування

2.

Проведення заходів з організації місць спалювання тварин, місць захоронення залишків тварин та харчових відходів

10000,00

10000,00

3.

Проведення робіт з закриття доріг

8000,00

8000,00

4.

Проведення заходів з організації роботи карантинних постів

7000,00

7000,00

 

Всього

25000,00

25000,00

 

 

 

 

 

 


рух взаємодопомоги "Зігріймо серця"

Волонтерський рух "ЗІГРІЙМО СЕРЦЯ". Группа в соцмережі Фейсбук для об'єднання й взаємодопомоги

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

 

Асоціація міст України

Статистика

1407245
CьогодніCьогодні1765
ВчораВчора1165
На цьому тижніНа цьому тижні8563
У цьому місяціУ цьому місяці18199
З початкуЗ початку1407245

Besthosting