Skip to content
Додому Нормативно-правові акти Рішення ради Рішення 2019 року Рішення № 637 Про затвердження Програми протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин та птиці на 2019-2020 роки
Рішення № 637 Про затвердження Програми протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин та птиці на 2019-2020 роки Друк
Четвер, 24 жовтня 2019, 07:50

 

Високопільська селищна рада

КОАТУУ 6521855100

Р І Ш Е Н Н Я
ХХХІІ сесії селищної ради VІІ скликання

від 18  жовтня 2019 року                                                    № 637

Про затвердження Програми протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин та птиці на 2019-2020 роки

З метою знищення збудників інфекційних хвороб у навколишньому середовищі; проведення дезінфекції приміщень і обладнання після кожного дослідження, виявлення хворих тварин, знезараження гною та гноївки з застосуванням дезінфекуючих засобів; охорони навколишнього середовища від занесення збудників інфекційних та інвазійних хвороб на територію району; здійснення постійного контролю за переміщенням тварин у районі;

забезпечення чіткого та своєчасного проведення моніторингових досліджень тварин на лейкоз, туберкульоз, АЧС, керуючись п.45 статті 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» сесія  селищної ради

 

В И Р І Ш И Л А :

1. Затвердити програму  «Програма протиепіоозотичних заходів та боротьби з хворобами тварин та птиці на 2019-2020 роки»  (програма додається);

2.  Фінансування Програми  здійснювати відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів місцевого бюджету, в межах кошторисних призначень, а також зацікавлених суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, громадських організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань планування та обліку, бюджету, фінансів, власності, соціально-економічного розвитку.

Селищний голова Руслан Застава

 

 

Програма

протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин та птиці

 

 1. Вступ

 

Програму протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин та птиці по Високопільській ОТГ

 

(далі Програма) розроблено відповідно до законів України «Про ветеринарну медицину», Указу Президента України від 22 березня 2001 № 192/2001 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 15 серпня 1992 № 478 «Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних, радіологічних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів».

 

 1. Загальна частина

 

Програма направлена на забезпечення епізоотичного благополуччя, одержання якісної та безпечної сировини і продукції тваринного походження, що є одним з найважливіших завдань служби ветеринарної медицини району.

Станом на 01 січня 2019 року в особистих селянських підсобних господарствах Високопільської ОТГ нараховується –901голова врх,758 голів свиней, дрх-214 голів,птиці-13100голів, бджолосім’ї -147,собак-1200 голів,котів-322 голови.

Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує охорону території Високопільського району від занесення з території інших регіонів збудників заразних хвороб. Забезпечення епізоотичного благополуччя тваринництва району щодо гострих інфекційних та інвазійних захворювань, зокрема бруцельозу, туберкульозу, лейкозу, сибірки, чуми свиней, гриппу і хвороби Ньюкасла птиці тощо.

Наприкінці 2018 року Високопільською державною лікарнею  ветеринарної медицини було придбано дезінфекційна установка та дезінфекуючі засоби для оперативного вирішення питань дезінфекції, дератизації та дезінсекції.

За умови відповідного фінансування – заплановано проведення дезінфекції, дератизації та дезінсекції на всіх підконтрольних об'єктах враховуючи простежуваність «від поля до  столу», «від ферми до столу».

Завдяки здійсненню протиепізоотичних заходів Високопільська селищна рада є стабільно благополучним щодо гострих інфекційних захворювань тварин і птиці. Проте, за останні роки, напруженою, як в Україні, так і в районі є епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. У 2017 році Високопільський район був неблагополучним щодо африканської чуми свиней.

Станом на 01 листопада 2017 року Високопільський район був неблагополучним по захворюванню на сказ тварин (с. Потьомкіне, Високопільської ОТГ).

На базі установ державної службиветеринарної медицини Високопільського району створено мобільну групу швидкого реагування на випадок виникнення або підозри захворювання (загибелі) тварин та птиці. Одним з основних методів профілактики хвороб тварин та птиці є профілактичні щеплення.

Для успішного проведення протиепізоотичних заходів чи не найбільш важливим є проведення зокрема профілактичних дезінфекцій, дератизацій тваринницьких приміщень, які треба проводити не рідше двох разів на рік: весною після вигону тварин на пасовища і восени перед постановкою їх на стійлове утримання та профілактична обробка тварин проти ектопаразитів. В господарствах систематична дезінфекція кліток по мірі технологічного переміщення тварин та птиці.

 

 1. Мета Програми

 

Метою даної Програми є:

знищення збудників інфекційних хвороб у навколишньому середовищі;

проведення дезінфекції приміщень і обладнання після кожного дослідження, виявлення хворих тварин, знезараження гною та гноївки з застосуванням дезінфекуючих засобів;

охорона навколишнього середовища від занесення збудників інфекційних та інвазійних хвороб на територію району;

постійний контроль за переміщенням тварин у районі;

забезпечення чіткого та своєчасного проведення моніторингових досліджень тварин на лейкоз, туберкульоз, АЧС;

проведення епізоотичних обстежень та дезінфекції місць загибелі сільскогосподарських та диких тварин;

фінансування та матеріальне забезпечення проведення карантинних заходів в неблагополучних пунктах по інфекційних захворюваннях тварин на території району;

фінансування на придбання устаткування та обладнання для проведення дезінфекції.

 

 1. Заходи до Програми:

 

Придбання протягом дії Програми необхідної кількості засобів захисту

тварин (вакцини, діагностикуми, лабораторні середовища), дезінфекуючих засобів, устаткування та обладнання для проведення дезінфекції, устаткування та обладнання для утилізації трупів тварин, спецодягу та взуття, паливно-мастильних матеріалів, фінансування для облаштування та забезпечення функціонування карантинних постів.

Проведення роз'яснювальної роботи з жителями району, власниками тварин щодо профілактики інфекційних та інвазійних тварин, виготовлення відповідних листівок. Проведення навчальних семінарів.

Для виконання заходів Програми необхідно виділення коштів з місцевого бюджету для забезпечення відповідних потреб.

 

 1. Фінансове забезпечення

 

Фінансування Програми буде здійснюватися відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів місцевого бюджету, в межах кошторисних призначень, а також зацікавлених суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, громадських організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.

На виконання завдання Програми на

Протягом року під час складання планів обсяги та джерела фінансування можуть уточнюватись.

 

 1. Контроль за виконанням Програми

 

Контроль за здійсненням заходів, визначених Програмою, покладається

на Високопільське районе управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, яке надає Високопільській селищній раді звіт 20 грудня 2019 року, та узаконений висновок про кінцеві результати її виконання.

 

 1. Очікувані результати

 

 1. Забезпечення виконання протиепізоотичних заходів в районі по особливо небезпечним захворюванням тварин і птиці.
 2. Забезпечення контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів тваринного походження та інших об'єктів ветеринарно-санітарного контролю і нагляду.
 3. Забезпечення якісного ветеринарного обслуговування тварин господарств приватного сектору.
 4. Забезпечення надання адміністративних послуг.

 

 

Додаток до   Програми

протиепізоотичних заходів боротьби з

хворобами тварин та птиці по Високопільській ОТГ                        на 2019-2020 роки

 

Перелік заходів

щодо виконання програми протиепізоотичних заходів боротьби з хворобами тварин та птиці

 

№ п/п

Заходи

 

Разом

Роки

2019

2020

1.

Придбання паливно-мастильних матеріалів

10,0

10,0

20,0

2.

Придбання матеріалів для проведення протиепізоотичних заходів

17,0

17,0

34,0

3.

Забезпечення потреб у спецодязі та засобах для проведення дезінфекції

7,5

7,5

15,00

 

Всього

34,5

34,5

69,00

 

 

 

 

 

 

 

 


FB-Група Високопільськой ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

А ти передплатив газету?

Районна газета

Передплатний індекс - 61667
Будь в курсі новин!

_______________

Офіційні сайти

Асоціація міст України

Статистика

2491195
CьогодніCьогодні501
ВчораВчора2542
На цьому тижніНа цьому тижні5880
У цьому місяціУ цьому місяці65258
З початкуЗ початку2491195

Besthosting


Найновіше

Найпопулярніші