Skip to content
Додому
Рада криміналізувала відповідальність за незаконне видобування корисних копалин Друк
Середа, 04 серпня 2021, 15:19

Рада

криміналізувала відповідальність за незаконне видобування корисних копалин

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин» (№3576), який криміналізує відповідальність за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення.

Закон вносить зміни до статті 240 Кримінального кодексу.

Документ передбачає посилення кримінальної відповідальності не лише для фізичних, а й для юридичних осіб за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, збільшення штрафів порівняно з діючими нормами.

Так, порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі передбачає штраф у сумі 8,5 – 13,6 тис. гривень або обмеження, позбавлення волі на строк до двох років.

Якщо йдеться про корисні копалини державного значення або незаконний видобуток копали у великих розмірах, то штраф становитиме від 51 до 85 тис. грн або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років.

Водночас якщо копалини незаконно видобували на територіях чи об'єктах заповідного фонду, це передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Якщо видобуток копалин відбувався шляхом підпалу, вибуху чи за допомогою іншого загальнонебезпечного способу, який спричинив загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 1,7 тис. грн до 3,4 тис. грн, на посадових осіб – 3,4 тис. грн – 8,5 тис. грн.

Як повідомляв Укрінформ, лише з січня по травень Держекоінспекція склала понад 150 протоколів про адміністративні порушення у сфері видобутку надр, розрахувавши 20,7 мільйона гривень збитків.

 

 


 


 

Статистика

3513534
CьогодніCьогодні1857
ВчораВчора4214
На цьому тижніНа цьому тижні22627
У цьому місяціУ цьому місяці62401
З початкуЗ початку3513534

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

FB-Група Високопільської ОТГ

Группа Високопільської громади в соцмережі Фейсбук

Геопортал громади

Геопортал Високопільської громади

Залізничні квитки

Залізничні квитки on-line

Besthosting

Офіційні сайти

 

 

Асоціація міст України